1 Przeżywając 5 Niedzielę Wielkiego Postu – wsłuchując się w Ewangelię o wskrzeszeniu Łazarza, prośmy Ducha Świętego, aby czas Wielkiego Postu i przeżywanej epidemii był czasem duchowego wskrzeszenia z grobu codzienności pozbawionej Pana Boga. Jezus do mnie dziś mówi; NN – wyjdź na zewnątrz, z grobu twoich grzechów, które czynią twoje życie duchowe i fizyczne smutne i obumarłe. Ja Jestem twoim Zmartwychwstaniem i Życiem.

2 W ciągu tygodnia odprawiane są w Kościele wszystkie Msze święte.                            

3 W ciągu całego tygodnia godzinę przed Mszą świętą i nabożeństwem będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość do osobistej adoracji Pana Jezusa i modlitwy w ciszy. Na koniec adoracji będą odśpiewane SUPLIKACJE – od powietrza, głodu, ognia i wojny zachowaj nas Panie…

4 W środę, pół godz. przed Mszą św. nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

5 Najbliższy czwartek jest  Pierwszym Czwartkiem Miesiąca – modlić się będziemy w intencji Powołań do Służby Bożej w kościele powszechnym i w naszej parafii.

6 W czwartek NIE BĘDZIE DROGI KRZYŻOWEJ dla dzieci  o godz. 17.30. Komunikat Kurii mówi:należy odwołać nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane publicznie w kościołach.

7 W czwartek 2 kwietnia przypada 15 rocznica śmierci – św. Jana Pawła II papieża. Przez Jego wstawiennictwo będziemy Panu Bogu polecać całą naszą wspólnotę parafialną.

8  Najbliższy piątek jest Pierwszym Piątkiem Miesiąca – Nie będzie Mszy św. rano. Komunikat Kurii mówi: należy odwołać zwyczajowe wizyty u chorych z okazji pierwszego piątku lub pierwszej soboty miesiąca. Duszpasterze mają obowiązek udać się z posługą sakramentalną do chorego na wezwanie. ODWIEDZĘ W PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA TYLKO TYCH CHORYCH, KTÓRZY BĘDĄ ZGŁOSZENI TELEFONICZNIE LUB W INNEJ FORMIE. Chorych można zgłaszać codziennie od poniedziałku do czwartku telefonicznie w godzinach 08.00 – 09.00 oraz 18.00 – 19.30. Można zgłaszać chorych, którzy korzystają z posługi sakramentalnej w każdy pierwszy piątek miesiąca oraz chorych, którzy korzystają z posługi sakramentalnej tylko z okazji świąt. Jest to ostania spowiedź dla chorych przed świętami. Telefon jest podany na stronie parafialnej.

9 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 16.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista godzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 17.30 odmówimy KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Komunikat Kurii mówi:należy odwołać nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane publicznie w kościołach. W piątek NIE BĘDZIE DROGI KRZYŻOWEJ dla dorosłych.

10 Najbliższa sobota jest Pierwszą Sobotą Miesiąca. Pół godziny przed Mszą św. wieczorową o 17.30 odmówimy różaniec wynagradzający za grzechy którymi ludzie ranią serce Matki Bożej.

11 Najbliższa niedziela jest Niedzielą Palmową. Jest to również Pierwsza Niedziela Miesiąca. NIE BĘDZIE ZMIANY TAJEMNIC RÓŻAŃCA. Komunikat Kurii mówi: Należy odwołać nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali odprawiane publicznie w kościołach. W NIEDZIELĘ NIE BĘDZIE DROGI KRZYŻOWEJ I GORZKICH ŻALI.

12 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła dziękuję pewnej osobie, która sama posprzątała cały kościół.

13 Na chwilę obecną nie będą wyznaczane poszczególne rodziny do sprzątania.

14 W zakrystii można nabyć baranki z Caritas na stół wielkanocny, ofiary z nich przeznaczone są na rzecz ludzi ubogich.

 15 Oprócz baranków w zakrystii można nabyć wielkanocne świece tzw. PASCHAŁKI. Zapalimy Paschałki w czasie uroczystego śniadania wielkanocnego i obiadu w święta wielkanocne.

16 Spowiedź w naszej parafii w ciągu tygodnia będzie w godzinach:

a) poniedziałek 16.30. – 18.00.

b) wtorek 14.30. – 15.30. 16.30. – 18.00.

c) środa 11.00. – 12.30.  16.00. – 17.30.

d) czwartek 11.00. – 12.30.  16.30 – 18.00.

e) piątek 11.30. – 12.30. 16.00 .– 17.30.

f) sobota 16.00. – 17.30.

Informuję że w naszej parafii Babica w tym roku nie będą spowiadali księża z dekanatu. Będę spowiadał tylko ja sam, proboszcz Krzysztof Nogaj. Nie będzie spowiadał ks. A. Domino chociaż nam tu bardzo pomaga, ponieważ wszyscy księża emeryci mieszkający w D.K.S. w Rzeszowie  – Słocina na chwilę obecną nie mogą opuszczać miejsca zamieszkania.

BARDZO PROSZĘ, ABY SPOWIEDZI NIE ODKŁADAĆ NA SAM KONIEC WIELKIEGO POSTU TUŻ PRZED ŚWIĘTAMI, PONIEWAŻ MOŻE SIĘ OKAZAĆ, ŻE SIĘ NIE WYSPOWIADAMY. PROSZĘ KORZYSTAĆ Z SAKRAMENTU POKUTY W CIĄGU TYGODNIA. Spowiedź jest w kościele i przy konfesjonale, dla osób słabo słyszących spowiedź jest w zakrystii. Dziękuję za zrozumienie. Do kościoła wchodzimy drzwiami od strony zakrystii.

17 W związku z zmianą czasu z zimowego na letni – od 30. 03. 2020 Msze święte w naszej parafii – w ciągu tygodnia będą o godzinie 18.00.

18 ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE. Związek małżeński zamierzają zawrzeć PIOTR SZURLEJ  z Babicy z KAROLINĄ LALIK z Czudca. Zapowiedź 3.

19  Wszystkie Komunikaty Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie regulujące duszpasterstwo parafialne w obecnej sytuacji są umieszczony na stronie internetowej naszej parafii kategoria Bieżące wydarzenia w Diecezji Rzeszowskiej, oraz na stronie Diecezji Rzeszowskiej, .

20  Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.                                                  

21 W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Proszę o tym pamiętać.