1 W ciągu tygodnia w liturgii Kościoła wspominamy następujących świętych: w poniedziałek św. Martę, w środęśw. Ignacego z Loyoli, w czwartek –  św. Alfonsa Marii Liguoriego.

2 W środę pół godziny przed Mszą świętą wieczorową nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

3 W tym tygodniu będziemy przeżywać: PIERWSZY CZWARTEK, PIERWSZY PIĄTEK, PIERWSZĄ SOBOTĘ i PIERWSZĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA.

a) w Pierwszy Czwartek będziemy się modlić w intencji POWOŁAŃ do Służby Bożej w Kościele powszechnym i w naszej parafii.

b) w Pierwszy Piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Będzie również Msza św. o 07.30.   Od godz. 08.30 nawiedzę chorych z posługą sakramentalną. Spowiedz w Pierwszy Piątek rano od godz. 07. 00, wieczorem od godz. 16.30. do 17.30, ponieważ o 17.30 jest nabożeństwo do Bożego   Miłosierdzia.

W piątek nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista  półgodzinna  Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 17.30 nabożeństwo prowadzone przez kapłana i Msza święta.

c) w Pierwszą Sobotę uczcimy Niepokalane  Serce Matki Bożej. Pół godziny przed Mszą św. odmówimy różaniec wynagradzający, za bluźnierstwa uczynione Niepokalanemu Sercu N.M.P.

d) Najbliższa niedziela adoracyjna, zmiana tajemnic różańcowych na Mszy św. o godz. 09.00.

4 W Niedzielę pod przewodnictwem Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego wyruszy 42 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W naszej modlitwie pamiętajmy o pielgrzymach.

5 W czwartek rozpoczniemy miesiąc Sierpień, który w naszej chrześcijańskiej tradycji poświęcony jest Matce Bożej. W tym miesiącu będziemy przeżywać święta różne Maryjne. Rzesze wiernych pielgrzymują do różnych sanktuariów maryjnych w naszej Ojczyźnie. W tym miesiącu będziemy się modlić  o trzeźwość w naszej Ojczyznie.

6 Za wczorajsze sprzątanie kościoła dziękuję rodzinom z Babicy dołu: Bogusławie Głuchowskiej, Ewie Grzebyk, Krystynie Mac, Małgorzacie Mac, Urszuli Bury, Magdalenie Buż, Stanisławowi Kmon. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 120 zł., na środki czystości. Za kwiaty dziękuję nowożeńcom z wczorajszego ślubu.

7 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Antosz, Jakóbski, Wolan. Wolan, Wolan.

8 Trwają prace remontowe przy kaplicy cmentarnej związane z jej ociepleniem i położeniem nowej elewacji.

9 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem. Poprzez ciekawe artykuły    pogłębiajmy naszą wiarę oraz zapoznawajmy się z wydarzeniami które mają miejsce w wspólnocie kościoła powszechnego.

10 Wszystkim solenizantom przeżywającym swoje Imieniny w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia.

11 Za dwa tygodnie będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej. W tym dniu będziemy święcić wieńce dożynkowe, które są wyrazem naszej wdzięczności wobec Pana Boga za zebrane plony zbóż, za to że Bóg zachował nasze zbiory od powodzi, gradu, suszy, ognia. Bardzo proszę o zmobilizowanie się i zrobienie wieńców dożynkowych z poszczególnych rejonów parafii. Do zrobienia wieńców dożynkowych zachęcam dzieci, młodzież, strażaków, dorosłych. Tym bardziej, że Gminne Dożynki odbędą się w Babicy. Bardzo proszę.

12 Miesiąc lipiec, który jest poświęcony Najdroższej Krwi Pana Jezusa. W ciągu tygodnia do końca lipca w czasie Mszy świętej przed błogosławieństwem odmawiamy Litanię do Najdroższej Krwi Pana Jezusa.

13 Dzieciom życzymy bezpiecznych wakacji Panem Bogiem, dorosłym spokojnego tygodnia pod okiem Bożej Opatrzności.

14 Teraz odmówimy modlitwę poświęcenia samochodów, pomodlimy się za kierowców, oraz za wszystkich, którzy zginęli w wypadkach komunikacyjnych i poświęcimy samochody oraz  inne środki lokomocji, z racji liturgicznego wspomnienia  św. Krzysztofa, które przeżywaliśmy w czwartek. Przy tej okazji będzie prowadzona zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy.