1 Wczoraj dzieci z klasy 3 naszej parafii przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Życzymy im, aby ich serduszka przez częste przyjmowanie Komunii świętej były mieszkaniem Pana Jezusa. Dziękuję dzieciom i rodzicom za dar komunijny. Zostało zakupione naczynie liturgiczne CYBORIUM do przechowywania i rozdawania komunii św. Dzieci Komunijne do najbliższego piątku będą przeżywały swój „Biały Tydzień”, jako dziękczynienie za dar pierwszej komunii świętej.

  2 Jutro będziemy przeżywać uroczystość ku czci świętych Apostołów  Piotra i Pawła. Msze święte będą rano o godz. 08.00 i wieczorem o godz. 18.00. Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne Życzenia.

3 Jutro o godz. 08. 00 będzie Msza święta dziękczynna w intencji uczniów naszej szkoły z okazji zakończenia roku szkolnego.

  4 W środę rozpoczniemy nowy miesiąc lipiec, który jest poświęcony Najdroższej Krwi Pana Jezusa. W ciągu tygodnia 15 minut przed Mszą św. będziemy odmawiać litanię  do Najdroższej Krwi Pana Jezusa.

 5 W środę nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

6 W najbliższy Pierwszy Czwartek Miesiąca, będziemy prosić Pana Boga o  powołania do Służby Bożej w kościele powszechnym i w naszej parafii.

7 Najbliższy piątek jest Pierwszym Piątkiem Miesiąca. Od godz. 08.30 odwiedzę z posługą sakramentalną chorych.  Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 16.30. do 17.30.

8 W piątek o godz. 17.30 będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

9 Od 26 kwietnia b.r. po wybranych parafiach naszej diecezji peregrynuje obraz Matki Bożej Robotników Solidarności wraz z relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz repliką Krzyża Nowohuckiego, który jest symbolem walki komunistów z krzyżami w Polsce, z religią i z Bogiem.

W naszej parafii obraz ten będziemy gościć w najbliższą sobotę i niedzielę 4 i 5 lipca. W sobotę 4 lipca specjalny samochód – kaplica przywiezie ten obraz do nas z parafii Wyżne. O godz. 18.00 przedstawiciele Rady Parafialnej uroczyście wniosą obraz wraz z relikwiami do Kościoła i ustawią go na wybranym miejscu przed ołtarzem. Następnie kapłan i przedstawiciel ludzi pracy powitają obraz Matki Bożej Robotników Solidarności w kościele, następnie będzie Msza św. Po Mszy św. będzie możliwość osobistej modlitwy w ciszy przed obrazem. O godz. 20.30. będzie nabożeństwo Różańcowe zakończone Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. W niedzielę będą Msze św. jak zwykle o godz. 07.00, 09.00, 11.00 – będzie jeszcze Msza św. o godz.14.00 na pożegnanie obrazu. Na Mszy św. o godz. 14.00 zawierzymy naszą parafię Matce Bożej i o godz. 15.00 obraz specjalnym samochodem – kaplicą będzie przewieziony do parafii Czudec. Serdecznie zapraszam do udziału w tym nabożeństwie w sobotę i w niedzielę o godz. 14.00. Zapraszam poczty Sztandarowe szkolny i strażacki. Niech to będzie czas uproszenia wielu łask dla nas, naszych bliskich naszej parafii. 

10  Zmiana tajemnic różańcowych i adoracja będzie w 2 niedzielę lipca (12 lipca), na Mszy św. o godz. 09.00.

11 Biskup Rzeszowski Jan Wątroba obejmuje modlitwą wszystkich poszkodowanych przez powódź w naszej diecezji, a także wolontariuszy pomagających w walce z żywiołem. W związku z zaistniałą sytuacją, Ksiądz Biskup zarządził zbiórkę do puszek we wszystkich kościołach diecezji na niedzielę 5 lipca 2020 r. Proszę, aby panie z Caritas parafaialnego przeprowadziły zbiórkę.

12 Za wczorajsze posprzątanie Kościoła i dekorację kwiatową dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych.

13 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy następnym rodzinom z Przylaska. Są to rodziny: Materna, Szpond, Machowski, Wróbel, Chyłek.

14 Zachęcam do pogłębiania wiary i wiedzy poprzez  czytanie prasy katolickiej, która jest wyłożona pod chórem. Znajdziemy tam ciekawe artykuły, które pomogą nam pogłębić nasza wiarę i wiedzę.

15 W ciągu całego tygodnia o godz. 17.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji Pana Jezusa w ciszy oraz okazja do spowiedzi świętej. O godz. 17.45  litania do najdroższej Krwi Pana Jezusa.

16 Wszystkim uczniom naszej Szkoły życzę spokojnych i bezpiecznych ” Wakacji z Bogiem”.

17 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.