1 Przeżywamy dziś Święto Bożego Miłosierdzia – Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Dziś także rozpoczynamy w Kościele 75 TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA pod hasłem: Polska Pomaga – Miłosierni miłosierdzia dostąpią. Licząc na  Boże Miłosierdzie starajmy się także w naszym życiu kierować  ludzkim miłosierdziem. Dzisiejszą ofiarą wspieramy nasz Diecezjalny Caritas. Dziękuję parafialnemu Caritas za całoroczną pracę na rzecz potrzebujących.

2 W wtorek w liturgii Kościoła będziemy przeżywać przeniesioną uroczystość św. Wojciecha – patrona naszej Ojczyzny. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne Życzenia.

3 W wtorek po Mszy świętej wieczorowej będziemy rozbierać Ciemnicę i Grób Pański. Proszę panów z Rady Parafialnej do pomocy i kilku chętnych panów aby zgrabnie zdemontować ciemnicę i grób.

4 W środę  rozpoczniemy miesiąc Maj, poświęcony Matce Bożej. Zachęcam i zapraszam do   licznego udziału w nabożeństwach majowych, które w tygodniu będą pół godziny przed Mszą  św., o godz. 17.30. W środę nabożeństwo do MATKI BOŻEJ  CZĘSTOCHOWSKIEJ połączone będzie z  nabożeństwem majowym.

5 W środę 1 maja, przypada liturgiczne wspomnienie świętego Józefa – robotnika. Będziemy modlić się za wszystkich pracujących i prosić o pracę dla poszukujących.

6 W czwartek przypada dzień flagi narodowej – wywieśmy na naszych domach flagę wyrażając nasz patriotyzm. Jest to również Pierwszy Czwartek Miesiąca – będziemy się modlić o Powołania do Służby Bożej w Kościele powszechnym i w naszej parafii.

7 W piątek będziemy przeżywać Uroczystość MATKI BOŻEJ – KRÓLOWEJ POLSKI. Msze święte będą o godz. 08.00, 10.00, 15.00 z nabożeństwem majowym.

Jest to również  Pierwszy Piątek Miesiąca. Wszyscy, którzy chcą się wyspowiadać przed pierwszym piątkiem miesiąca, proszę aby to uczynili w środę i w czwartek. W piątek nie będzie spowiedzi ponieważ są Msze św. jedna po drugiej – 3 parafii i 2 w Domu Pomocy Społecznej w Babicy i w Woli Pstrągowej. Spowiedz będzie już od poniedziałku – pół godziny przed Mszą św., i nabożeństwem. Po południu w piątek o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Litanię do Serca Pana Jezusa, będzie majówka i Msza święta.

8 W PIĄTEK NIE BĘDZIE ODWIEDZIN CHORYCH przez kapłana, natomiast p. Szafarz w 1 piątek odwiedzi tych chorych co zazwyczaj, gdyby ktoś chciał dodatkowo wizyty p. Szafarza to proszę mu dziś zgłosić.

9 W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie świętego Floriana – patrona Strażaków. Będziemy modlić się za wszystkich strażaków: czynnych, emerytów i zmarłych.

11 Jest to również Pierwsza Sobota Miesiąca. Uczcimy Niepokalane Serce Matki Bożej. Pół godziny przed Mszą św. odmówimy różaniec, następnie będzie nabożeństwo majowe i Msza święta.

12 W niedzielę Zmiana Tajemnic Różańcowych  na Mszy świętej o godz. 15.00.

13  Za wczorajsze sprzątanie kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom z Przylaska: Barbarze Dudek, Dorocie Dudek, Barbarze Kędzior, Marioli Kędzior, Tadeuszowi Skoczylas.

14 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Przylaska : Wiśniowski, Pszonka, Żarów, Wiater, Różewicz.

15 Tradycyjnie, o porządek i czystość na cmentarzu troszczą się poszczególne rejony naszej parafii. Proszę, aby o porządek na  cmentarzu w miesiącu maju zadbały Działy. Bardzo proszę by przy sprzątaniu grobów pilnować segregacji śmieci, aby znicze, kwiaty, wieńce plastiki, składać we właściwych boksach, które są opisane. Ostatnio było wszystko pomieszane. Firma, która odbiera śmieci przysłała rachunek za wywóz tych śmieci 2,200 zł.

16 Za dwa tygodnie  – 12 maja – będziemy przeżywać Odpust parafialny połączony z 60 – leciem kapłaństwa ks. Antoniego Domino. Więcej informacji za tydzień.

17 Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Maria Machowska z Wyżnego (par. Babica) z Szymonem Rozkocha z par. Opatrzności Bożej w Krakowie. Zap.1

18 Od najbliższej niedzieli – 5 maja Msze święte w naszej parafii w Niedziele i Święta w maju będą o godz. 08.00, 10.00,  15.00 z nabożeństwem majowym.

19 Serdecznie zapraszam do uczestniczenia w nabożeństwach majowych, nie żałujmy naszego czasu dla Pana Jezusa i Jego Matki. Niech nasz śpiew litanii do Matki Bożej będzie wyrazem wdzięczności za tak wiele otrzymanych łask. Zachęcam również do pielęgnowania śpiewu Litanii przy kapliczkach domowych w ramach rodziny czy sąsiedztwa. Niech miesiąc maj będzie również okazją do odnowienia i posprzątania przydrożnych i domowych kapliczek. Wygląd kapliczki świadczy również o naszej wierze. Przy okazji dziękuję jednej rodzinie z naszej parafii, za całoroczną opiekę nad kapliczką Matki Bożej na parkingu.

20 Przyjmijmy Boże błogosławieństwo zawierzając się Bożemu Miłosierdziu.