1 Niedzielą Palmową rozpoczynamy przeżywanie Wielkiego Tygodnia Męki Pańskiej.

2 W Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek, Wielką Środę Msze św. będą o godz. 08.00. Pól godziny przed Mszą św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.

3 W poniedziałek – nabożeństwo do ŚWIĘTEGO JÓZEFA.  

4 W najbliższy wtorek od godz. 09.00 odwiedzę chorych, którzy chcą się wyspowiadać na Święta i przyjąć Komunię święta. Do jutra proszę zgłosić chorych w zakrystii lub telefonicznie.

5  W wtorek o godz. 17. 30 będziemy ustawiać konstrukcję Ciemnicy i Grobu Pańskiego bardzo proszę o pomoc panów z Rady Parafialnej oraz kilku chętnych parafian do pomocy.

6 W środę Po Mszy świętej – nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.            

7 WIELKI CZWARTEK – PAMIĄTKA USTANOWIENIA SAKRAMENTU EUCHARYSTII I KAPŁAŃSTWA. W czasie MSZY  ŚWIĘTEJ  WIECZERZY PAŃSKIEJ o godz. 18.00 będziemy dziękować za sakramenty: Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. CIEMNICY. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy w Wielki Czwartek będzie do godz. 22.00.

8 WIELKI PIĄTEK – DZIEŃ MĘKI I ŚMIERCI PANA JEZUSA. O godz. 09.00 będzie Droga Krzyżowa.O godz. 15.00 będziemy modlić się KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, którą rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. O godz. 17.30. będzie Droga Krzyżowa. W tym dniu nie odprawia się Mszy św., lecz przeżywamy Liturgię Męki Pańskiej. W naszej parafii LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ BĘDZIE o godz. 18.00. Liturgia Męki Pańskiej  składa się z czterech części: liturgii Słowa, adoracji Krzyża, Komunii świętej, przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie do godz. 22.00. W czasie adoracji Krzyża NIE CAŁUJEMY KRZYŻA TYLKO ODDAJEMY POKŁON. W WIELKI PIĄTEK OBOWIĄZUJE POST  ŚCISŁY: ILOŚCIOWY I JAKOŚCIOWY.

9 WIELKA SOBOTA – DZIEŃ ŻAŁOBY PO ŚMIERCI PANA JEZUSA.  W tym roku zgodnie z zaleceniami będzie poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny będzie na zewnątrz kościoła. W Wielką Sobotę z koszyczkami proszę się ustawić wokół kościoła. Przy Krzyżu misyjnym będą odmówione modlitwy i będzie błogosławieństwo pokarmów. Poświęcenie pokarmów będzie o godzinie 08.00, 09.00, 10.00. 11.00, 12.00. O godz. 15.00 będziemy modlić się KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, przeżywając Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 od poświęcenia ognia rozpoczniemy LITURGIĘ WIGILII PASCHALNEJ.                                  

  10 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. O godz. 06.00 – REZUREKCJA z  procesją. Msze święte w naszej parafii w Niedzielę Zmartwychwstania będą jeszcze o godzinie 09.00, 11.00.

11 PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY. MSZE ŚW. jak w niedzielę – o godz. 07.00, 09.00, 11.00.

12 Od najbliższej Wielkiej Niedzieli wracamy do starego porządku Mszy świętych, które w niedziele i uroczystości kościelne będą o godz. 07.00, 09.00, 11.00.

13 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła i ofiarę 90 zł., dziękuję rodzinom: Stochła, Sanecki, Delikat, Pietrzyk, Kraska. P. Marek Kraska złożył ofiarę 100 zł na potrzeby parafii.

14 Troskę o czystość świątyni w wielką sobotę po wieczornym nabożeństwie powierzamy rodzinom: Papciak Agnieszka, Drozd Danuta , Rak, Jewiasz, Walania, Lubas.

15 Za wykonanie palmy dziękuję młodzieży naszej parafii: Paulinie, Paulinie, Natalii, Katarzynie i Rafałowi. Pragnę również podziękować p. Jadwidze Papciak, która przez 22 lata robiła każdego roku palmę na niedzielę palmową. Niech dobry Bóg błogosławi p. Jadwidze, życzymy jej dużo zdrowia i potrzebnych sił.

16 Kuria Diecezjalna w Rzeszowie w cotygodniowych komunikatach poinformowała duszpasterzy o nowych restrykcjach dotyczących dopuszczalnej liczby wiernych w kościołach oraz przekazała wskazania dotyczące celebracji liturgicznych w Wielkim Tygodniu. Została podana informacja związana z dopuszczalną liczbą wiernych w kościołach – 1 osoba na 20 metrów kwadratowych powierzchni.Jest prośba o odpowiedzialne zachowanie, aby nie narażać siebie i innych na zakażenie.Kanclerz Kurii Diecezjalnej przypomniał także o dyspensie od obowiązku uczestniczenia we Mszach św. w niedziele i święta nakazane, której Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym 5 listopada 2020 r. Osoby odprawiające dziewięć pierwszych piątków miesiąca (w kwietniu wypada w Wielki Piątek), które nie będą mogły uczestniczyć w Liturgii Męki Pańskiej i przyjąć Komunii św. wynagradzającej, nie przerywają w ten sposób pierwszopiątkowej praktyki i będą mogły ją kontynuować w kolejnym miesiącu. Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę zaleca się urządzać na placach przykościelnym lub w innych stosownych miejscach na zewnątrz, a nie wewnątrz kościołów. Należy przypominać uczestnikom błogosławieństwa o zachowaniu odpowiedniego odstępu i obowiązku noszenia maseczek ochronnych. Zachęca się wiernych, aby pozostali w domach uczestnicząc w transmisjach on-line. Będziemy chcieli transmitować „na żywo” Triduum Paschalne oraz sumę w niedzielę i poniedziałek wielkanocny. Jeżeli będzie pragnienie uczestniczenia bezpośrednio w kościele w liturgii Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty do dyspozycji jest także dolny kościół, można również stanąć na zewnątrz przed kościołem zachowując przepisy sanitarne.Proszę o zrozumienie i za zrozumienie dziękuję.

17 W najbliższy wtorek o godz. 13.00 w kaplicy cmentarnej odbędzie się pogrzeb + Antoniego Wójcik. Miłosierdziu Bożemu polećmy jego duszę.

18 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.