1 Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Wsłuchując się w Ewangelię o Przemienieniu Pana Jezusa, prośmy Ducha Świętego o łaskę wielkopostnej wewnętrznej przemiany i umocnienia naszej wiary.

2 Dzisiejsza II Niedziela Wielkiego Postu jest dniem modlitwy za Kościół Misyjny, ofiarą do puszek i modlitwą wspieramy dzieło misyjne Kościoła.

3 W poniedziałek – nabożeństwo do ŚWIĘTEGO JÓZEFA.

4 W środę – nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

5  W tym tygodniu wypada PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA. Będziemy się modlić w intencji powołań do służby Bożej w Kościele powszechnym, naszej diecezji i parafii.

6 W tym tygodniu przypada PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA – uczcimy Najświętsze Serce Pana. W związku z sytuacją pandemiczną w piątek, od godz. 08.30 z posługą Sakramentalną odwiedzę tylko tych chorych którzy zostaną zgłoszeni. Wszystkich chorych którzy chcą skorzystać z posługi pierwszo piątkowej proszę zgłosić w zakrystii lub telefonicznie ( numer telefonu 17 277 27 17).

7 Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 15.30 do 16.30. Bardzo proszę, aby spowiedzi nie odkładać na sam dzień pierwszego piątku z sakramentu pokuty można korzystać od poniedziałku. Spowiedź codziennie pół godziny przed nabożeństwem i Mszą świętą.

8 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 16.00 będzie wystawienie  Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia i o godz. 16.45 będzie Droga Krzyżowa.

9 W najbliższą PIERWSZĄ SOBOTĘ Miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Matki Bożej. Pół godziny przed Mszą św. odmówimy różaniec wynagradzający, za rany zadane Niepokalanemu Sercu N.M.P.

10 W najbliższą sobotę młodzież z naszej parafii i sąsiednich parafii przyjmie sakrament bierzmowania w parafii Niebylec. Modlitwą otoczmy kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

11 W NIEDZIELĘ na Mszy św. po Gorzkich Żalach będzie zmiana tajemnic różańcowych.  Jest to niedziela Adoracyjna.

12  Zachęcam do uczestniczenia w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

a) DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI Z SZKOŁY PODSTAWOWEJ – JEST W KAŻY CZWARTEK  O GODZ. 16.30.

b) DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH  – JEST W KAŻDY PIĄTEK O GODZ. 16.45.

c)  DROGA KRZYŻOWA DLA  WSZYSTKICH – JEST W KAŻDĄ NIEDZIELĘ O GODZ. 14.00.

13 GORZKIE ŻALE W NASZEJ PARAFII SĄ W KAŻDĄ NIEDZIELĘ O GODZ.14.30. NASTĘPNIE MSZA ŚWIĘTA.

14 Po nabożeństwie Gorzkich Żali i Mszy świętej popołudniowej, jest  KURS PRZED MAŁŻEŃSKI. Kurs przed małżeński będzie około godz. 16.00.

15 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła i ofiarę 40 zł. dziękuję rodzinom: Marioli i Adamowi Górka, Monice Gątarskiej. P. Małgorzata Machowska złożyła ofiarę 50 zł..

16 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Pasternak, Kabala, Wnęk, Choma, Urban k. Galicji i rodzinie Marcina Pasternak.

17 Zachęcam do wielkopostnej jałmużny. Na bocznych ołtarzach wyłożone są  wielkopostne skarbonki. Ofiary z skarbonek będą zbierane w niedzielę Miłosierdzia i przeznaczone dla ludzi potrzebujących pomocy.

18  W zakrystii można nabyć baranki z Caritasu na stół wielkanocny.

19 W zakrystii można nabyć wielkanocne świece tzw. PASCHAŁKI. Można je zapalić w czasie uroczystego śniadania wielkanocnego i obiadu w święta wielkanocne. Tak jak przy wigilii palimy świecę wigilijną tak przy śniadaniu wielkanocnym zapalmy świecę zwaną Paschałką, która jest zmniejszoną kopią tego dużego Paschału, który święcimy w Wielką sobotę. Paschałki są z Caritasu i ofiary z nich przeznaczone są na rzecz ludzi ubogich.

20 Za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu (100 zł.), dziękuję Różom Różańcowym: p. Zofii Przybyły, p. Janinie Wróbel, p. Józefowi Kucabowi. Róże złożyły ofiarę po 100 zł. Dziękuję również naszej parafiance, za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu – 100 zł.

21 Aby pogłębić naszą wiarę i wiedzę, zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem.

22 ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Sabina Pasternak z parafii Babica z Rafałem Ślemp z parafii Nienadówka. Zapowieź 1.

23 W ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą św. lub nabożeństwem jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do osobistej adoracji, modlitwy w ciszy i spowiedzi świętej.

24 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana  i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.