1 Przeżywamy dziś w Kościele 65 Światowy Dzień Trędowatych. Modlimy się za wszystkich ludzi dotkniętych tą ciężką chorobą oraz za misjonarzy pracujących wśród trędowatych.
2 W środę, pół godziny przed Mszą św. nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.
3 W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek Miesiąca, będziemy się modlić w intencji powołań do służby Bożej w Kościele powszechnym i w naszej parafii. 
4 W piątek  2 lutego będziemy przeżywać ŚWIĘTO OFIAROWANIA   PAŃSKIEGO, zwane potocznie ŚWIĘTEM MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ. Jest to również światowy dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy modlić się w intencji Sióstr i Braci zakonnych, którzy przez obrzęd konsekracji zostali poświęceni Bogu. Zgodnie z zarządzeniem Kurii ofiara będzie przeznaczona na rzecz klasztorów kontemplacyjnych w naszej diecezji. MSZE ŚWIĘTE w ŚWIĘTO MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ będą o godz. 08.00, 10.00. 17.00. Na wszystkich Mszach świętych poświęcenie gromnic. Na Mszę świętą wieczorową zapraszam dzieci komunijne z klasy trzeciej wraz  z rodzicami. Dzieci otrzymają poświęcone książeczki do modlitwy.
a) Jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca. Bardzo proszę, aby z sakramentu pokuty korzystać od poniedziałku. Spowiedz codziennie pół godziny przed Mszą św. i nabożeństwem. Proszę nie zostawiać spowiedzi na sam dzień pierwszego piątku. Spowiedz w pierwszy piątek  od godz.   15.30. – 16.30.Wszystkich chorych korzystających z sakramentu chorych odwiedzę w pierwszy czwartek od godz. 08.30.
b) W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 16.00 będzie wystawienie  Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 nabożeństwo z Mszą  św.
c) W piątek po Mszy świętej będziemy rozbierać Szopkę i choinki. Bardzo proszę o pomoc panów z Rady Parafialnej i kilku chętnych panów aby wszystko zgrabnie zdemontować i złożyć na wyznaczone miejsce. O pomoc proszę także młodzież KSM i ministrantów.
5 W najbliższą Pierwszą Sobotę Miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Matki Bożej. Rozpoczniemy kolejny cykl nabożeństw Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. Pół godziny przed Mszą św. o godz. 16.30 odmówimy różaniec wynagradzający, za obelgi uczynione Niepokalanemu Sercu N.M.P. Serdecznie zapraszam do udziału w tym nabożeństwie które prosił sam Pan Jezus, aby uczcić Niepokalane Serce swojej Matki. Aby właściwie przeżyć to nabożeństwo trzeba systematycznie przez 5 Pierwszych Sobót miesiąca odmówić 1 cząstkę różańca w wyznaczonej intencji, odprawić 15 minutową medytację nad tajemnicami różańca i     przyjąć komunię św. wszystkie te punkty są realizowane w czasie sobotniego nabożeństwa.
a) W sobotę z racji liturgicznego wspomnienia św. Błażeja poświęcimy jabłka.
6 W najbliższą Pierwszą Niedzielę na Mszy św. o godz. 09.00 zmiana tajemnic  różańcowych.
7 Za troskę o czystość naszej świątyni dziękuję paniom: Romualdzie Gawron, Grażynie Dec, Beacie Michałowicz, Dorocie Pokrywka , Marioli Pokrywka. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 100 zł. na cele parafialne, p. Łucja Kotowicz 30 zł.
8 Troskę o czystość naszej świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Łyszczak, Wilk, Moskwa, Dobrzański, Wójcik Wiesław.
9 Dobiegła końca Wizyta Duszpasterska zwana Kolędą. Pragnę Wam wszystkim serdecznie  podziękować za wielką życzliwość w czasie kolędy, za wspólną modlitwę i rozmowę, za posiłek. Dziękuję za złożone ofiary kolędowe. Według zarządzenia Kurii, część z tych ofiar jest przeznaczona na cele diecezjalne, część na cele parafialne. Niech dobry Bóg w tym Nowym Roku błogosławi Wam i Waszym rodzinom Duch Święty napełnia Was swoimi darami a Matka Boża ma Was w swojej opiece.
10 Zachęcam do pogłębiania wiary przez czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem.
11 Wszystkim życzę spokojnego tygodnia pod okiem Bożej Opatrzności.