1 W dniu dzisiejszym wszystkie poświęcone Kościoły przeżywają Rocznicę Poświecenia własnego Kościoła. Dziękuję wszystkim którzy trudzili się przy budowie naszego Kościoła. Dziękuję Wam którzy troszczycie się o piękno naszej świątyni. Nasza świątynia została poświęcona 07. 06.1987 r. przez Ks. Biskupa Ignacego Tokarczuka, zaś konsekracja odbyła się 01. 09.1996r. – Ks. Biskup Kazimierz Górny.

2 W poniedziałek przypada liturgiczne święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne Życzenia.

3 W środę – NABOŻEŃSTWO DO MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ połączone z różańcem.

4 W czwartek – zakończenie nabożeństw różańcowych. Proszę, aby dzieci w środę przyniosły podpisane różańcowe plansze. Dzieci, które uczęszczały na różaniec w czwartek otrzymają małą pamiątkę.

5 W piątek będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH  ŚWIĘTYCH. W liturgii będziemy wspominać WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, którzy już się cieszą chwałą nieba, przez Ich wstawiennictwo będziemy się modlić o dar świętości dla nas żyjących i zmierzających w ziemskiej pielgrzymce do domu naszego Ojca w niebie. Msze święte w naszej parafii, w kościele, będą o godz. 8.00 i 10.00. O godz. 13.00 będzie Msza święta w Kaplicy cmentarnej za Wszystkich Wiernych Zmarłych z naszych rodzin i spoczywających na naszym cmentarzu. Po Mszy świętej w Kaplicy będzie procesja na cmentarzu w czasie której będą odmówione modlitwy przy grobach za zmarłych.

6  W sobotę będziemy przeżywać WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH – DZIEŃ ZADUSZNY. Będziemy modlić się, prosząc o Boże Miłosierdzie dla wszystkich dusz, pokutujących w czyśćcu, za swoje grzechy. Msze święte w naszej parafii będą o godz. 08.00, 10.00 i 17.00.

 7 W Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny wierni mogą zyskać odpust zupełny (jeden raz w danym dniu), który ofiarują za zmarłych. Warunkiem koniecznym jest najpierw wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do Spowiedzi i Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca i jakiejkolwiek modlitwy wg intencji Ojca Świętego oraz nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych. W listopadzie spełniając powyższe warunki można w każdym dniu zyskiwać odpusty za Zmarłych. W dniach od 1 do 8 XI – odpust zupełny, w pozostałych zaś dniach – cząstkowy.

8 W Uroczystość Wszystkich Świętych przypada Pierwszy Piątek Miesiąca – nie będzie odwiedzin chorych.

 9 W najbliższą Pierwszą Sobotę uczcimy Niepokalane Serce N.M.P. O godz. 16.30 odmówimy różaniec wynagradzający za grzechy, które ranią Niepokalane Serce Matki Bożej.

10 W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych będzie na Mszy św. o godz. 09.00.

11 Od najbliższej niedzieli 03. 11. 2019 wracamy do starego porządku Mszy świętych: 07.00, 09.00, 11.00.

12 W Pierwszy Piątek nie będzie tzw. spowiedzi pierwszo – piątkowej. BARDZO PROSZĘ ABY DO SPOWIEDZI PRZYSTĘPOWAĆ JUŻ OD JUTRA, aby w uroczystość Wszystkich Świętych przystąpić do Komunii świętej. Spowiedź codziennie pół godziny przed różańcem.

13 O poprowadzenie różańca w tym tygodniu proszę: w poniedziałek Różę p. Zofii Piskadło, w wtorek – Różę p. Grażyny Wójcik, w środę – Różę p. Czesława Wójcik, w czwartek Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

14 Za wczorajsze sprzątanie kościoła i chryzantemy dziękuję rodzinom: Halinie Jucha, Annie Piwko z córką, Bożenie Pokrywka, Karolinie Mazur. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 60 zł, p. Barbara Hadera 30 zł, na środki czystości.

15 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Kokot, Pasternak, Kucab, Pomianek, Rożek.

16 Dziękuję p. Łukaszowi Micał za wykonanie tzw. opaski wokół kaplicy cmentarnej. Ciąg dalszy prac przy kaplicy będzie podjęty na wiosnę z Bożą i ludzką pomocą.

17 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem. Poprzez ciekawe artykuły pogłębiajmy naszą wiarę i naszą wiedzę.

18 Serdecznie zapraszam i zachęcam do uczestniczenia w nabożeństwach Różańcowych a szczególnie proszę tych, którzy jeszcze w tym miesiącu nie byli na różańcu w kościele.

19 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen