1 W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina następujących świętych: w poniedziałek św. Augustyna, w wtorek męczeństwo św. Jana Chrzciciela, w piątek bł. Bronisławy.
2 W środę pół godziny przed Mszą świętą wieczorową nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.
  W tym tygodniu przypada PIERWSZY PIĄTEK, PIERWSZA SOBOTA i   PIERWSZA NIEDZIELA MIESIĄCA.
a) W piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. O godz. 07.30 będzie Msza św. Od godz. 08.30 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Spowiedz w pierwszy piątek rano – od godz. 07. 00, wieczorem – od godz. 16.30 do 17.30, ponieważ o 17.30 jest nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Bardzo proszę, aby spowiedzi nie odkładać na sam dzień pierwszego piątku z sakramentu pokuty można korzystać już od poniedziałku. Spowiedz codziennie pół godziny przed nabożeństwem i Mszą świętą. Szczególnie zachęcam do spowiedzi dzieci i młodzież aby z Bożą pomocą i czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny.
b) W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista       półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 17.30 nabożeństwo.
c) W piątek 1 września będziemy przeżywać 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Panu Bogu będziemy polecać wszystkich którzy oddali życie walcząc o niepodległość naszej Ojczyzny.
d) W sobotę uczcimy Niepokalane Serce N.M.P. przeżywając nabożeństwo Pięciu  Pierwszych Sobót Miesiąca. Będziemy wynagradzać modlitwą różańcową za grzechy, które ranią Serce Matki Bożej. O godz. 17.00 w sobotę odmówimy różaniec z rozważaniem tajemnicy następnie Msza święta.
e) W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych na Mszy św. o godz. 09.00.  Jest to niedziela adoracyjna.
4 Za troskę o czystość naszej świątyni i kwiaty dziękuję paniom i panom: Elżbiecie Cieśla, Annie Sworst, Marii Cupryś, Robertowi Wiater, Stanisławowi Cupryś. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 50 zł. na prace parafialne, p. Bogdan Pasternak 50 zł.
5 Troskę o czystość naszej świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Gurbisz, Babraj, Zieliński, Pomianek, Rożek, Kucab.
6 Dziękuję panu Szafarzowi za pracę na rzecz parafii przy kościele.
7 Za pracę na cmentarzu dziękuję mieszkańcom Babicy – góra – panom Antoniemu Pasternak i Dariuszowi Rybak.
 8 Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Babicy w piątek Msza świętą rozpoczyna nowy rok formacyjny. Zapraszamy wszystkich członków KSM oraz młodzież która by chciała zasilić szeregi tej wspólnoty.
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Babicy zaprasza młodzież z parafii Babica na jesienne pieczenie ziemniaka, czyli spotkanie przy ognisku. Odbędzie się ono 2 września czyli w następną sobotę o godz. 19.00 na pagórku przy plebanii. Spotykając się wspólnie w sobotni wrześniowy wieczór przy ognisku, chcemy w pełni wykorzystać ostatnie chwile wakacji i miło rozpocząć nowy rok szkolny. To świetna okazja, aby ciekawie spędzić czas, nawiązać nowe znajomości, a także pośpiewać przy gitarze a przede wszystkim świetnie się bawić. Trzeba zabrać ze sobą uśmiech, dobry humor oraz ciepłą bluzę. Serdecznie zapraszamy.
9 Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie w poniedziałek 4 września o godzinie 08.00.
10 Obecny rok obfituje w wielkie Jubileusze Maryjne. Cały świat w tym roku w sposób szczególny spogląda na Fatimę gdzie 100 lat temu miały miejsce objawienia Matki Bożej trójce dzieciom. W naszej Ojczyźnie wspominamy 300 rocznice koronacji Obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej, należy także wspomnieć 150 rocznice objawień w Gietrzwałdzie. W naszym dekanacie – w parafii Czudec będziemy     przeżywać 15 lecie koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej. Ten mały Jubileusz koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej połączony będzie z powiatowymi Dożynkami. Uroczystość ta odbędzie sie 9 września br. w sobotę na stadionie sportowym w Czudcu – miejscu koronacji Obrazu. O godz. 10.00 będzie modlitwa Różańcowa przed Obrazem Królowej Różańca świętego. O godz. 11.00 będzie Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem J.E. Ks. bpa Jana Wątroby – Ordynariusza diecezji rzeszowskiej. Podczas Mszy odbędzie się poświecenie i prezentacja wieńców żniwnych z powiatu strzyżowskiego. Natomiast w godzinach     popołudniowych o 16.30 występ zespołu Mały Śląsk a o godz. 18.00 koncert Eleni. Ks. Dziekan z Czudca – kustosz Sanktuarium zaprasza wszystkich czcicieli Pani Czudeckiej oraz zachęca w tym dniu do zorganizowania parafialnych  Pieszych Pielgrzymek do Czudca  oraz przybycia delegacji z wieńcami żniwnymi. Również i my którzy tworzymy wspólnotę parafii Babica – w sobotę – 9 września – udamy się w pieszej pielgrzymce do Czudca na uroczystości Jubileuszowe.    Zachęcam Was i zapraszam do wspólnego pieszego pielgrzymowania w sobotę 9 września. O godz. 7.30 zgromadzimy się w kościele, odmówimy modlitwę, następnie z śpiewem i modlitwą na ustach będziemy pieszo pielgrzymować na miejsce uroczystości Jubileuszowych. Niech obecność nasza tego dnia w Czudcu będzie naszym dowodem wdzięczności wobec Boga i Maryi za dar koronacji  a także okazją do ponownego oddania się w opiekę naszej Pani Łaskawej.
11 ZPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE.  Łukasz Bialic, syn Jerzego i Anny Szeliga zam. w Lubeni z Pauliną Sawicką, córką Andrzeja i Marii Hajt zam. w Babicy. Zapowiedz 3.
12 Wszystkim życzę miłej niedzieli w gronie rodzinnym i spokojnego tygodnia pod opieką Matki Bożej.