1 Przeżywając dziś Uroczystość TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ  zawierzamy Jej każdy dzień naszego życia.
2 W środę nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ połączone będzie z nabożeństwem majowym.
3 W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Istotą tej uroczystości jest publiczne wyznanie wiary w Eucharystyczną obecność Pana Jezusa w Komunii świętej czyli Eucharystii. Ma to miejsce w czasie Mszy świętej oraz w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy z Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie, który, jak śpiewamy w pieśni: zagrody nasze widzieć przychodzi, i jak się dzieciom Jego powodzi. Główna Msza święta w Uroczystość Bożego Ciała będzie w kościele o godz. 09.00. Po Mszy św. w procesji eucharystycznej wyruszymy do czterech ołtarzy wyznając naszą wiarę. Gorąco i serdecznie zapraszam wszystkich na tę Mszę św., niech to będzie nasze wspólne wyznanie wiary w Eucharystyczną obecność Pana Jezusa. Będziemy razem dziękować Panu Jezusowi za to, że nas chroni od różnych nieszczęść i będziemy powierzać całą naszą parafię Jego przemożnej opiece. Na Boże Ciało serdecznie zapraszam dzieci do sypania kwiatów, do dzwonienia dzwoneczkami oraz dzieci komunijne w strojach komunijnych oraz dzieci rocznicowe. Bardzo proszę strażaków aby zabezpieczyli procesję, proszę o dostosowanie się do  poleceń strażaków. Na trasie procesji będzie również Policja pilnować porządku. Proszę o szczególną ostrożność w czasie procesji na głównej ulicy będziemy szli tylko 1 stroną pasa drogowego.
4 Proszę o podjęcie funkcji w czasie tej uroczystości.
a) Obrazy i figury od głównego ołtarza do 1 ołtarza niech poniosą Róże pań: JADWIGI PAPCIAK, MARII RATAJ
b) Obrazy i figury od 1ołtarza do 2 ołtarza niech poniosą Róże pań:      DANUTY SZURLEJ, ADELI WÓJCIK
c) Obrazy i figury od 2 ołtarza do 3 ołtarza niech poniosą Róże pań:      ZOFII PISKAŁO, HELENY KULIG
d) Obrazy i figury od 3 ołtarza do 4 ołtarza niech poniosą Róże pań:    ZOFII PRZYBYŁA, JANINY WRÓBEL.
Do pomocy w niesieniu figur zachęcam również tych, którzy nie są zrzeszeni w Różach różańcowych.
c) Dzieci z szkoły podstawowej niech wezmą swój mały obraz.
f) Do niesienia świec proszę Róże pani: ZOFII MATERNA
g) Do niesienia baldachimu i chorągwi proszę Różę pana JÓZEFA KUCAB  i JÓZEFA PASTERNAKA
 5 W Piątek rozpoczniemy Oktawę Bożego Ciała. Do czwartku po Bożym Ciele każdego dnia po Mszy świętej wieczorowej będzie miała miejsce procesja Eucharystyczna wokół kościoła z  Najświętszym Sakramentem. W niedzielę procesja będzie na sumie. Na Mszę świętą i procesję w ciągu tygodnia serdecznie dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwoneczkami Panu Jezusowi oraz wszystkich dorosłych.
6 Najbliższy piątek jest Pierwszym Piątekiem miesiąca – będzie Msza św., o godz. 7.30. Od godz.  08.30 nawiedzę chorych z posługą sakramentalną. Spowiedz w pierwszy piątek rano – od godz. 07. 00, wieczorem – od godz. 16.30. do 17.30. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość  półgodzinnej adoracji w ciszy. O godz. 17.30 będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo czerwcowe. Proszę, aby spowiedzi nie odkładać na sam dzień pierwszego piątku, z sakramentu pokuty można korzystać już od poniedziałku. Chciejmy się wyspowiadać do uroczystością Bożego Ciała i w czasie tej uroczystości przyjąć Pana Jezusa w Komunii świętej. Spowiedz codziennie pół godziny przed nabożeństwem majowym o godz. 17.00.
7 W piątek rozpoczniemy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Przez cały miesiąc będziemy modlić się Litanią do Bożego Serca. Jest to również Dzień Dziecka modlić się będziemy za wszystkie dzieci.
 8 Najbliższa sobota to Pierwsza Sobota miesiąca, pół godziny przed Mszą św. odmówimy różaniec wynagradzający za obelgi uczynione Niepokalanemu Sercu N.M.P. Jest to ostatnia z 5 pierwszych sobót miesiąca. W miesiącu lipcu rozpoczniemy nowy cykl NABOŻEŃSTW PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA.
9 Najbliższa niedziela Adoracyjna. Zmiana tajemnic różańcowych na Mszy św. o godz. 09.00. 
  10 Od najbliższej niedzieli aż do października wracamy do starego porządku Mszy świętych, które będą w niedzielę o godz. 07.00, 09.00, 11.00.                      
11 Za wczorajsze sprzątanie kościoła dziękuję rodzinom z Działów: Marii Pokrywka, Kazimierze Barć, Bernadetcie Gotfryd, Zbigniewowi Szurlej, Karolinie Bury. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 100 zł. na środki czystości.
12 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Działów: Łojek, Łojek, Grębosz, Grębosz – Dec, Popek.
13 Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
a) ŁAUKASZ BURY z par. Babica z KAROLINĄ MARTINEK z par. Matki Bożej Królowej Polski w Rzeszowie. Zapowiedz 3.
b) BARTOSZ LEKKI z par. Babica z MARTĄ KROCHMAL z par. Bratkowice. Zapowiedz 3.
14 Serdecznie zapraszam do uczestniczenia w nabożeństwach majowych, nie żałujmy naszego czasu dla Pana Jezusa i Jego Matki. Niech nasz śpiew litanii do Matki Bożej będzie wyrazem wdzięczności za tak wiele otrzymanych łask.