1 Przeżywamy dziś Dożynki Diecezjalne przy Katedrze Rzeszowskiej. Dziękujemy Panu Bogu za chleb i prosimy by nam go nigdy nie brakło. Modlimy się za rolników o Boże błogosławieństwo w ich niełatwej pracy.
2 W ciągu tygodnia w liturgii Kościoła wspominamy następujących świętych: w poniedziałek św. Monikę, w wtorekśw. Augustyna, w środę –męczeństwo św. Jana Chrzciciela – w sobotę – bł. Bronisławę.
3 W środę pół godziny przed Mszą świętą wieczorową nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.
 4 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 17.30 nabożeństwo prowadzone i Msza święta.
5 W tym tygodniu przypada PIERWSZA SOBOTA i PIERWSZA NIEDZIELA MIESIĄCA.
a) W sobotę uczcimy Niepokalane Serce N.M.P. Przeżywając nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca będziemy wynagradzać modlitwą różańcową za grzechy, które ranią Serce Matki Bożej. O godz. 17.30 w sobotę odmówimy różaniec z rozważaniem tajemnicy następnie Msza św.
b) W sobotę, 1 września będziemy przeżywać 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Panu Bogu będziemy polecać wszystkich którzy oddali życie walcząc o niepodległość naszej Ojczyzny.
c) W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych na Mszy św. o godz. 09.00. Niedziela adoracyjna.
6 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom: Bogusławie Frankowskiej, Krystynie Bełch, Stanisławowi Pokrywka, Łukaszowi Niedziałek. Rodziny sprzątające kościół złożyły ofiarę 40 zł., p.Teresa Piwko30 zł.
7 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Szczepan , Szczepek, Pasternak, Pokrywka, Kołodziej, Pasternak.
8 Za wczorajsze posprzątanie cmentarza dziękuję mieszkańcom Babicy – góra: Bożenie i Andrzejowi Piórek, Antoniemu Pasternak, Agacie Marcinowskiej, Czesławowi Wójcik, Adamowi Bosek.
9 W wszystkich pomieszczeniach budynku na parkingu została położona wylewka. Za całą organizację tej pracy dziękuję przewodniczącemu Rady Parafialnej p. Sebastianowi Szczepek. Powoli remontujemy ten budynek, aby z czasem został przeznaczony do użytku parafialnego. Trwa gruntowy remont sanitariatów, wszystko wymaga czasu dlatego proszę o cierpliwość.
10  Dyrekcja Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Babicy prosiła o przekazanie informacji, iż tydzień integracyjny dla dzieci przedszkolnych będzie w dniach 27. 08. – 31.08. 2018 r.,w godz. 09.00 – 12.00. Dyrekcja zaprasza rodziców dzieci przedszkolnych na spotkanie informacyjne dnia 29.08.2017 o godzinie 16.00.
11 W poniedziałek – 3 września rozpoczniemy nowy rok szkolny. O godz.08.00 będzie w Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Dzieci i młodzież zachęcam do spowiedzi, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny przyjmując Komunię świętą na Mszy św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Proszę, aby nie czekać z spowiedzią na pierwszy piątek miesiąca, który będzie po rozpoczęciu nowego roku szkolnego, lecz do sakramentu pokuty proszę przystąpić w tym tygodniu. Spowiedz codziennie pół godziny przed nabożeństwem i Mszą  świętą.  
12 Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Mateusz Muller z Zarzecza, par. Lubenia z Justyną Rak z Babicy. Zapowiedz 3. Wojciech Niedziałek z Babicy z Małgorzatą Maziarz z Rzeszowa par. Bożego Ciała. Zapowiedz 3.
13 Proszono, aby ogłosić, iż Parafia Lutoryż zaprasza na pielgrzymko-wycieczkę do Zakopanego  oraz Ludźmierza w dniach 15-16 września (sobota-niedziela). Program pielgrzymki i wszystkie informacje na jej temat jest umieszczone są w gablocie parafialnej.
14 Wszystkim Solenizantom przeżywającym swoje Imieniny w tym tygodniu składamy życzenia a całej wspólnocie parafialnej i wszystkim gościom życzymy wiele łask i Darów Ducha Świętego.

.