1 Dziś święcimy samochody. Niech św. Krzysztof – patron kierowców ma w swojej opiece wszystkich użytkowników pojazdów samochodowych.

2 Dziś przypada liturgiczne wspomnienie św. Anny i św. Joachima – rodziców N.M.P. patronów babć i dziadków . Wszystkim babciom dziadkom składam serdeczne życzenia.

  3 W ciągu tygodnia w liturgii wspominamy świętych: w środę –  św. Marty, w piątekśw. Ignacego z Loyoli – w sobotę św. Alfonsa Marii  Liguoriego. Wszystkim Solenizantom składam serdeczne Życzenia.

  4 W środę, pół godziny przed Mszą św. nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

  5 W piątek, pół godziny przed Mszą św. nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.

  6 W sobotę,  rozpoczniemy miesiąc Sierpień, który w naszej chrześcijańskiej tradycji poświęcony jest Matce Bożej. W tym miesiącu będziemy przeżywać różne święta Maryjne i narodowe. Wierni w tym roku indywidualnie pielgrzymują do różnych sanktuariów maryjnych w naszej Ojczyźnie, może warto  by w nawiedzić z rodzina samochodem wybrane sanktuarium maryjne, by się pomodlić, zawierzyć Matce Bożej. W tym miesiącu modlimy się w intencji trzeźwości naszego narodu – pomyślmy o tym.

7 Jest to również Pierwsza Sobota Miesiąca – uczcimy Niepokalane  Serce N.M.P.  Pół godziny przed Mszą św. odmówimy różaniec wynagradzający, za bluźnierstwa raniące Niepokalane Sercu N.M.P.

8 Najbliższa niedziela adoracyjna, zmiana tajemnic różańcowych na Mszy św. o godz. 09.00.

  9 Za wczorajsze posprzątanie Kościoła dziękuję rodzinom z Działów: Marii Rataj z synem Wojciechem, Grażynie Czarnik, Marii i Ryszardowi Czyż, Marii Pokrywka, Weronice Pokrywka. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 100 zł. Za kwiaty dziękuję nowożeńcom z wczorajszego ślubu.

  10 Troskę o czystość naszej świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Działów: Gotfryd, Szurlej, Bury, Łojek, Łojek.

  11 Za wczorajsze posprzątanie cmentarza dziękuję mieszkańcom – Babica środek: Magdalenie i Marcinowi Urban, Beacie Michałowicz, Agnieszce Pokrywka, Mateuszowi Pokrywka, Janowi Łyszczak, Joannie Wilk z synem Rafałem, Zbigniewowi Sudackiemu, Małgorzacie i Ryszardowi Cupryś, Krzysztofowi Gosztyła, Małgorzacie Szmigiel.

12 Za pracę na rzecz parafii dziękuję Agnieszce i Krzysztofowi Lassota, Antoniemu Pasternak, Ignacemu Pietrzyk, Janowi Jucha.

  13 Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Damian Rusinek z Babicy z Nataszą Wójcik z Strzyżowa  z par. św. Józefa Sebastiana Pelczara. Zapowiedź 2.

  14 W ciągu całego tygodnia o godz. 17.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji Pana Jezusa w ciszy oraz okazja do spowiedzi świętej. O godz.17.45 litania do Krwi Pana Jezusa.

 15 Za niecałe 3 tygodnie będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej. W tym dniu będziemy dziękować Panu Bogu za zebrane plony zbóż, za to że Bóg zachował nasze zbiory od nawałnic, powodzi, gradu, suszy, ognia. Niech widocznym znakiem tej wdzięczności będą wieńce dożynkowe.  Wiem, że czasy nie są łatwe, ale proszę o zmobilizowanie się i zrobienie wieńców dożynkowych z poszczególnych rejonów parafii.

16 Wyjeżdżając na wakacje pamiętajmy o niedzielnej Mszy świętej.

17 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.