1 Dziś IV niedziela wielkanocna. W naszej parafii przeżywamy Uroczystość  Odpustową ku czci Pana Jezusa Dobrego Pasterza. Całą naszą parafię zawierzamy Jezusowi – Dobremu Pasterzowi.

2 Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy również Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele powszechnym. W ciągu tygodnia w czasie nabożeństwa majowego będziemy się modlić o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego w Kościele powszechnym, będziemy również prosić o powołania z naszej parafii zawierzając Panu Bogu naszego kleryka i całe Seminarium Duchowne.

3 Odpowiadając na prośbę Papieża Franciszka o modlitwę różańcową w maju. Przez cały miesiąc maj modlimy się codziennie w kościele 1 częścią różańca świętego o uwolnienie świata od pandemii korona wirusa. Nabożeństwo majowe jest połączone z nabożeństwem różańcowym. W naszej parafii w ciągu tygodnia o godzinie 17.00 modlimy się się na różańcu odmawiając 1 część różańca, o godz. 17.30., nabożeństwo majowe i Msza święta. W środę dodatkowo po różańcu będzie nabożeństwo do Matki Bożej Częstochowskiej zaś w piątek po różańcu będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W niedzielę o godzinie 14.30 będzie RÓŻANIEC następnie NABOŻEŃSTWO MAJOWE o godz. 15.15 Msza święta.

4 W ciągu tygodnia w liturgii Kościoła wspominamy świętych: w środę – św.Apostołów Filipa i Jakuba, w piątek – św. Stanisława biskupa i męczennika – Patrona naszej Ojczyzny. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne Życzenia.

5 W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca – będziemy dziękować Panu Bogu za sakrament Eucharystii i Kapłaństwa oraz prosić o nowe powołania do Służby Bożej.

6 Ostatnio często słyszymy, że powoli wracamy do normalności, dlatego też dla człowieka wierzącego rzeczą normalną jest m.in.troska o porządek w kościele, aby w nim było czysto. Bardzo proszę o podjęcie obowiązku sprzątania kościoła w każdą sobotę. W ciągu tygodnia idziemy do pracy, na zakupy, spotykamy się z ludźmi i nie boimy się. Proszę nie bać się sprzątania kościoła. Spokojnie możemy w kościele zachować bezpieczną odległość. Bardzo proszę, aby w najbliższą sobotę o czystość w kościele zadbały rodziny z Koloni: Betlej, Budzyń, Lewko, rodziny Sapa i rodziny Dziedzic.

7 O porządek i czystość na cmentarzu troszczą się poszczególne rejony naszej parafii. Proszę, aby o porządek na  cmentarzu w miesiącu maju zadbały Działy.

8. W dalszym ciągu aż do odwołania obowiązuje dyspensa ks. Biskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Wszyscy korzystający z dyspensy w sumieniu w każdą niedzielę powinni uczestniczyć w Eucharystii transmitowanej przez środki społecznego przekazu ( telewizja, radio, Internet).

9 W ciągu całego tygodnia godzinę przed nabożeństwem różańcowym o godz. 16.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji Pana Jezusa w ciszy oraz okazja do spowiedzi świętej.

10 Bardzo serdecznie pragnę podziękować Panu Bogu za dar tegorocznego odpustu ku  czci Pana Jezusa – Dobrego Pasterza. Nie mniej serdecznie dziękuję ks. dr Przemysławowi DrągDyrektorowi Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin przy Konferencji Episkopatu Polski za przewodniczenie Mszy świętej oraz za głoszenie od  samego rana  z mocą Słowa Bożego. Niech Chrystus – Dobry Pasterz obdarza Cię księże Przemku mocą i siłą w pasterskiej posłudze wszystkim rodzinom. Dziękuję ks. Antoniemu naszemu rodakowi za przybycie na Odpust. Niestety z przyczyn wiadomych nie mogli przybyć księża z dekanatu. Dziękuję za podjęcie odpustowych posług panu organiście, panu kościelnemu, liturgicznej Służbie Ołtarza, przedstawicielom grup parafialnych, wszystkim zaangażowanym w liturgię Mszy świętej. Za wszelkie dobro wszystkim Wam serdecznie dziękuję.

11 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen. 

 12 Teraz przed Najświętszym Sakramentem odmówimy modlitwę zawierzenia parafii Panu Jezusowi Dobremu Pasterzowi, zaśpiewamy Te Deum i przyjmiemy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.