1 Dzisiejsza NIEDZIELA, przeżywana jest w Kościele jako Niedziela Biblijna. Rozpoczyna ona 12 Tydzień Biblijny, którego hasłem są Jezusowe słowa: „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego”. Dziś, w Niedzielę Biblijną ma miejsce Czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury została wybrana Ewangelia wg św. Mateusza. Zachęcam  do lektury i medytacji Pisma świętego, do pochylenia się nad Słowem Bożym.

2 W WTOREK, w kościele, po Mszy św. wieczorowej będzie spotkanie z rodzicami dzieci klasy 3, w związku z I Komunią Świętą. Proszę, aby na to spotkanie przybył tylko 1 rodzic każdego dziecka.

3 W ŚRODĘ, pół godziny przed Mszą św. NABOŻEŃSTWO DO M. B. CZĘSTOCHOWSKIEJ.

4 W PIĄTEK, rozpoczniemy miesiąc Maj, poświęcony Matce Bożej. Papież Franciszek w specjalnym liście zachęca wiernych, do odmawiania różańca w miesiącu maju w intencji uwolnienia świata od pandemii korona wirusa. Ojciec Święty dołączył do listu dwie propozycje modlitw do Matki Bożej, które można odmówić na zakończenie różańca.

5 Dlatego też odpowiadając na prośbę Papieża Franciszka przez cały miesiąc maj będziemy się modlić codziennie 1 częścią różańca świętego o uwolnienie świata od pandemii korona wirusa.Nabożeństwo majowe będzie połączone z nabożeństwem różańcowym. W naszej parafii w ciągu tygodnia o godzinie 17.00 będziemy modlić się na różańcu odmawiając 1 część różańca, o godz. 17.30., będzie nabożeństwo majowe – śpiew litanii i na zakończenie śpiew Suplikacji. W środę dodatkowo po różańcu będzie nabożeństwo do Matki Bożej Częstochowskiej i nabożeństwo majowe, zaś w piątek po różańcu będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo majowe. W niedzielę o godzinie 14.30 będzie RÓŻANIEC następnie NABOŻEŃSTWO MAJOWE, o godz. 15.15 Msza święta.

Reasumując – w ciągu tygodnia nabożeństwa rozpoczynamy o 17.00. Pierwszy jest RÓŻANIEC, następnie NABOŻEŃSTWO MAJOWE, SUPLIKACJE  i  MSZA ŚWIĘTA.

6 W PIĄTEK, 1 maja, przypada liturgiczne wspomnienie świętego Józefa – robotnika. Będziemy modlić się za wszystkich pracujących, będziemy również prosić by ludzie nie utracili pracy, a ci którzy jej poszukują, by ją znaleźli.

7 Jest to również PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA. Uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Zgodnie z wytycznymi dotyczącymi sprawowania sakramentów świętych w okresie obowiązywania prawnego stanu epidemii zawieszone nadal pozostają odwiedziny chorych w domach z okazji pierwszych piątków miesiąca. Można udzielać jedynie Wiatyku. Podtrzymana zostaje zasada, że sakrament namaszczenia chorych jest udzielany tylko na prośbę chorego lub jego opiekunów.

8 SPOWIEDŹ W PIERWSZY PIĄTEK BĘDZIE od godz. 15.30 – 17.00. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca będzie codziennie – od poniedziałku – godzinę przed Mszą św.

9 Uroczystość MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI, która przypada w niedzielę 3 maja, ZOSTAŁA  PRZENIESIONA NA DZIEŃ 2 MAJA. Tak więc, Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski będziemy w tym roku przeżywać 2 maja – w najbliższą sobotę. Msze święte będą o godz. 08.00, 10.00, 15.00.

10 JEST TO RÓWNIEŻ PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. Uczcimy Niepokalane Serce Matki Bożej. O godz. 14.30 odmówimy różaniec, następnie będzie nabożeństwo majowe i Msza święta o godz. 15.15.

11 W SOBOTĘ, przypada Dzień Flagi Narodowej – wywieśmy na naszych domach flagę wyrażając nasz patriotyzm.

12 W naszej parafii w NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ  KU CZCI  PANA JEZUSA – DOBREGO PASTERZA. Słowo Boże wygłosi zaproszony kapłan.

13 Mamy możliwość uczestniczenia w Mszach świętych w naszym kościele on-line. Na stronie parafialnej jest podany link, który klikamy i duchowo jesteśmy w naszym kościele na Mszy świętej. Msze św., będą transmitowane w niedziele o godz. 09.00 i  godz. 11.00., oraz w ciągu tygodnia w środę. Natomiast od 1 maja codziennie będzie transmisja RÓŻAŃCA i NABOŻEŃSTWA  MAJOWEGO wraz z pozostałymi nabożeństwami – do Matki Bożej Częstochowskiej i Bożego Miłosierdzia.

14 W NASZYM KOŚCIELE – WEWNĄTRZ – W CZASIE MSZY ŚWIĘTEJ MOŻE UCZESTNICZYĆ NIE WIĘCEJ NIŻ 30 OSÓB.

15 W dalszym ciągu aż do odwołania obowiązuje dyspensa ks. Biskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Wszyscy korzystający z dyspensy w sumieniu w każdą niedzielę powinni uczestniczyć w Eucharystii transmitowanej przez środki społecznego przekazu ( telewizja, radio, Internet).

16 NA CHWILĘ OBECNĄ W KAŻDĄ NIEDZIELĘ  BĘDZIE JESZCZE  DODATKOWA MSZA ŚW. o godz. 15.15.

17  Na razie nie będą wyznaczane poszczególne rodziny do sprzątania.

18 W ciągu całego tygodnia godzinę przed Mszą świętą i nabożeństwem będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość do osobistej adoracji Pana Jezusa i modlitwy w ciszy oraz okazja do spowiedzi świętej.

19 Na stronie internetowej naszej parafii w kategorii Bieżące wydarzenia w Diecezji Rzeszowskiej  zamieszczone są wytyczne dotyczące sprawowania sakramentów świętych i pogrzebów w okresie obowiązywania prawnego stanu epidemii. Można się z nimi zapoznać.

20 NIE BĘDZIE ZMIANY TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH W PIERWSZĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA MAJA. Proszę się modlić 1 dziesiątkiem różańca w intencjach wyznaczonych przez Papieża na miesiąc maj. W intencji parafialnej proszę modlić się o laskę ufności w Bożą Opatrzność przez wstawiennictwo Matki Bożej.

21 Dziękuję panom z Rady Parafialnej i innym parafianom z demontaż ciemnicy i grobu pańskiego.

22 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.