1 W dzisiejszą niedzielę po raz pierwszy obchodzimy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego. To inicjatywa papieża Franciszka mająca na celu pomoc w zrozumieniu niewyczerpalnego bogactwa pochodzącego z nieustannego dialogu między Bogiem a Jego ludem. Papież Franciszek  ustanowił 3 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu słowa Bożego

2 Dziś w Kościele przeżywamy 67 Światowy Dzień Trędowatych. Modlimy się za wszystkich ludzi dotkniętych tą ciężką chorobą oraz za misjonarzy pracujących wśród trędowatych.

3 Dziś w Domu Ludowym o godz.16.00.odbędzie spotkanie opłatkowe dla GRUP PARAFIALNYCH: Rady Duszpasterskiej, Caritas parafialnego i Akcji Katolickiej.

4 W ŚRODĘ NABOŻEŃSTWO do M. B. CZĘSTOCHOWSKIEJ będzie wyjątkowo po Mszy św.

5 W PIĄTEK NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 16.00 będzie wystawienie  Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 nabożeństwo prowadzone przez kapłana i Msza  św.

6 W PIĄTEK po Mszy świętej będziemy rozbierać Szopkę i choinki. Bardzo proszę o pomoc panów z Rady Parafialnej i kilku chętnych panów aby wszystko zgrabnie zdemontować i złożyć na wyznaczone miejsce. O pomoc proszę także młodzież przygotowującą się do bierzmowania i starszych ministrantów

7 W najbliższą Pierwszą SOBOTĘ Miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Matki Bożej. Pół godziny przed Mszą św. odmówimy różaniec wynagradzający, za obelgi uczynione Niepokalanemu Sercu N.M.P.

8  W najbliższą NIEDZIELĘ – 2 lutego będziemy przeżywać ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, zwane potocznie ŚWIĘTEM MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ. Jest to również światowy dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy modlić się w intencji Sióstr i Braci zakonnych, którzy przez obrzęd konsekracji zostali poświęceni Bogu. Zgodnie z zarządzeniem Kurii ofiara będzie przeznaczona na rzecz klasztorów kontemplacyjnych w naszej diecezji. Na wszystkich Mszach świętych poświęcenie gromnic. Zachęcam, aby przystąpić do spowiedzi przed świętem Matki Bożej Gromnicznej. Spowiedź codziennie półgodziny przed Mszą świętą i nabożeństwami.

9 W Pierwszą NIEDZIELĘ po Mszy św. o godz. 09.00 będzie zmiana tajemnic różańcowych.

10 W NIEDZIELĘ na Mszy świętą o godz. 11.00 dzieci z klasy 3 przygotowujące się do I Komunii świętej otrzymają poświęcone książeczki do modlitwy.

11 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła dziękuję rodzinom: Krzysztofowi Grzebyk, Grzegorzowi Pietrzyk, Bożenie Kozik, Monice Kozik, Jerzemu i Lucynie Łętowskim, Jolancie Śnieżek. Rodziny sprzątające złożyły ofiarę  100 zł., na potrzeby kościoła.

12 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Górka, Machowski, Pasternak, Kabala, Kawa, Wnęk.

13 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem, aby pogłębić naszą wiarę i zaznajomić się z wydarzeniami mającymi miejsce w Kościele powszechnym i lokalnym.

14 W ciągu tygodnia w liturgii wspominamy świętych: w wtorek – św. Tomasza z Akwinu – kapłana, doktora kościoła, w piątek – św. Jana Bosko – kapłana.

15  Dobiegła końca Wizyta Duszpasterska zwana Kolędą. Pragnę Wam wszystkim serdecznie podziękować za wielką życzliwość w czasie kolędy, za wspólną modlitwę i rozmowę za posiłek. Dziękuję za złożone ofiary kolędowe. Według zarządzenia Kurii,  część z tych ofiar jest przeznaczona na cele diecezjalne, część na cele parafialne. Niech dobry Bóg w tym Nowym Roku błogosławi Wam i Waszym rodzinom Duch Święty napełnia Was swoimi darami a Matka Boża ma Was w swojej opiece.

16 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.