1 Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym AKCJI KATOLICKIEJ i KSM – kończy Rok Liturgiczny zwany również  Rokiem  Kościelnym. Za chwilę przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanie do Bożego Serca i ponowimy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za naszego Pana i Króla.

2 Również dziś w Domu Parafialnym w Czudcu o godz. 16.45 odbędzie się Spektakl o bł. ks. Józefie Kowalskim – męczenniku II wojny światowej, pochodzącym z pobliskich Siedlisk. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.

3 W środę nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ połączone będzie  z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące – odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia za naszych bliskich zmarłych wypisanych w Wypominkach.

4 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA połączone z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące. O godz. 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 odmówimy Koronkę do Bożego  Miłosierdzia za naszych bliskich zmarłych  wypisanych w Wypominkach.

5 W piątek zakończenie nabożeństw listopadowych za zmarłych polecanych w Wypominkach. Ale w naszych codziennych modlitwach pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych o duszach cierpiących w Czyśćcu.

6 W piątek przypada liturgiczne wspomnienie świętego Andrzeja – Apostoła.    Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne Życzenia.

7 W najbliższą pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce N.M.P. Będziemy wynagradzać modlitwą różańcową za grzechy, które ranią Serce Matki Bożej.O godz. 16.30 w sobotę odmówimy różaniec wynagradzający.

8 Od najbliższej niedzieli rozpoczynamy czas ADWENTU, który ma nas przygotować  na ostateczne przyjście Chrystusa, oraz na chrześcijańskie przeżywanie świąt Bożego Narodzenia. W naszej parafii, codziennie w tygodniu o godz. 17.00 będą odprawiane Msze św. roratnie, które nam pomogą przygotować się duchowo na przeżywanie tajemnicy Bożego Narodzenia.   Serdecznie zapraszam wszystkich na Roraty dzieci z lampionami.

9 W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych na Mszy św. o godz. 09.00 – niedziela Adoracyjna.

10 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła dziękuję rodzinom: Renacie Buż z córką, Barbarze Lisowskiej, Grzegorzowi Kowal z Synem. Rodziny sprzątające złożyły ofiarę 30 zł., p. Jadwiga Buż 30 zł. Za kwiaty dziękuję nowożeńcom z wczorajszego ślubu.

11 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Ciurach, Rak, Pięciak, Płatek, Jodłowski, Proksa, Lenart.

12 Za tydzień w poniedziałek 3 grudnia w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystości związane z 170 rocznicą istnienia Szkoły Podstawowej w Babicy, 15 rocznicą nadania Zespołowi Szkół imienia Jana Pawła II, 45 rocznicą wizyty Kardynała Karola Wojtyły w nowopowstałej parafii w Babicy, 100 – lecie odzyskania Niepodległości. Na powyższe uroczystości został zaproszony Ks. Biskup Ordynariusz Jan Wątroba, który w tym dniu w naszej parafii o godz. 09.00 odprawi Mszę św. dziękczynną. Bardzo serdecznie na tę Mszę św. zapraszam wszystkich parafian, dzieci, młodzież, rodziców, dziadków, absolwentów Szkoły w Babicy, abyśmy wspólnie razem jako cała parafia podziękowali Panu Bogu za te wielkie wydarzenia, które się dokonały w tej małej naszej ojczyznie.

13 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem, aby pogłębić naszą wiarę i zaznajomić się z wydarzeniami mającymi miejsce w Kościele powszechnym.

14 Listopad to miesiąc poświecony modlitwie za zmarłych. Poprzez zyskiwane odpusty, różaniec, Koronkę pomagajmy duszom w Czyśćcu cierpiącym. W ciągu tygodnia, pół godziny przed Mszą św. modlimy się za naszych zmarłych wymienionych w Wypominkach. W poniedziałek, wtorek, czwartek, sobotę  modlimy się na Różańcu, w środę i piątek odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.

15 Niech Chrystus Król strzeże nas i chroni.