1 Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy przeżywanie Wielkiego Tygodnia Męki Pańskiej.
2 Msze św. w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę będą tylko rano o godz. 07.30.
3 W wtorek o 17. 30 będziemy ustawiać konstrukcję Ciemnicy i Grobu Pańskiego bardzo proszę o pomoc panów z Rady Parafialnej oraz kilku chętnych parafian do pomocy.
4 W ŚRODĘ, nabożeństwo do Matki Bożej Częstochowskiej będzie po Mszy świętej porannej.
5 WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.  Przed południem wszyscy księża pod przewodnictwem Ks. Biskupa gromadzą się w Katedrze na uroczystej Mszy świętej, zwanej MSZĄ KRZYŻMA. Odnawiają przyrzeczenia kapłańskie dziękują Panu Bogu za sakrament kapłaństwa. Na tej Mszy św. Biskup święci oleje święte, które używane są przy udzielaniu sakramentu chrztu, chorych, bierzmowania i kapłaństwa. Wieczorem we wszystkich parafiach odprawiana jest MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ. W naszej parafii MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ będzie  o godz. 18.00. Będziemy dziękować za sakramenty: Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. CIEMNICY czyli więzienia, w którym Pan Jezus przebywał od czwartkowego wieczoru do piątkowego poranka. Po zakończonym nabożeństwie zachęcam do czuwania, osobistej modlitwy i adoracji Pana Jezusa w ciemnicy. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy w Wielki Czwartek będzie do godz. 22.00.
6 WIELKI PIĄTEK – DZIEŃ MĘKI I ŚMIERCI PANA JEZUSA. OBOWIĄZUJE POST ŚCISŁY: ILOŚCIOWY I JAKOŚCIOWY. O godz. 09. 00 będzie Droga Krzyżowa. O godz. 15.00 będziemy modlić się KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, którą rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. O godz. 17.30 będzie Droga   Krzyżowa. W tym dniu nie odprawia się Mszy św., lecz przeżywamy Liturgię Męki Pańskiej. W naszej parafii LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ BĘDZIE o godz. 18.00. Liturgia Męki Pańskiej składa się z czterech części: liturgii Słowa, adoracji Krzyża, Komunii świętej, przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Po zakończonym nabożeństwie zachęcam do czuwania, osobistej modlitwy i adoracji Pana Jezusa w Grobie. Adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie do godz. 22.00. O godz. 21.00 młodzież  z KSM-u z naszej parafii poprowadzi   nabożeństwo  przy Grobie Pańskim. Bardzo proszę aby w Wielki Piątek całodniową ADORACJĘ PANA JEZUSA W CIEMNICY W WYZNACZONYCH GODZINACH PODJĘŁY RÓŻE RÓŻAŃCOWE, GRUPY PARAFIALNE, DZIECI MŁODZIEŻ. GODZINY ADORACJI WYWIESZONE SĄ NA DRZWIACH KOŚCIOŁA. BARDZO PROSZĘ SIĘ Z NIMI ZAPOZNAĆ.
7 WIELKA SOBOTA – DZIEŃ ŻAŁOBY PO ŚMIERCI PANA JEZUSA. Przed południem POŚWIĘCENIE POKARMÓW NA STÓŁ WIELKANOCNY. POŚWIĘCENIE POKARMÓWNA STÓŁ WIELKANOCNY w naszej parafii  będzie o godz. 09.00, 10,00, 11,00. O godz. 15.00 będziemy modlić się KORONKĄ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, przeżywając Nowennę przed   Świętem Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 rozpoczniemy LITURGIĘ WIGILII PASCHALNEJ, na którą składa się: liturgia światła, liturgia słowa, liturgia, chrzcielna, Eucharystia. Bardzo proszę aby w Wielką Sobotę całodniową ADORACJĘ PANA JEZUSA  W GROBIE WYZNACZONYCH GODZINACH PODJĘŁY RÓŻE RÓŻAŃCOWE, GRUPY PARAFIALNE, DZIECI I MŁODZIEŻ. GODZINY ADORACJI WYWIESZONE SĄ NA DRZWIACH KOŚCIOŁA. BARDZO PROSZĘ SIĘ Z NIMI ZAPOZNAĆ. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa do godz. 21.00. O godz. 21.00 sprzątanie kościoła.
 8 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. O GODZ. 06.00 REZUREKCJA. Bardzo proszę, aby Róże Różańcowe pań: ZOFII PRZYBYŁY, JANINY WRÓBEL, ZOFII PISKADŁO, ZOFII MATERNA, HELENY KULIG przygotowały i poniosły w procesji rezurekcyjnej obrazy. Są również 2 mniejsze obrazy dla dzieci proszę aby uczniowie z szkoły  podstawowej przygotowały i poniosły w procesji obrazy. Bardzo proszę, aby Róża panów: JÓZEFA PASTERNAKA, STANISŁAWA DRĄŻKA przygotowały i poniosły w procesji sztandary oraz baldachim. Bardzo proszę, aby Róże Różańcowe pań: MARII RATAJ, ADELI  WÓJCIK przygotowały i poniosły w  procesji  świece.
9 PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY. MSZE ŚW., jak w niedzielę o godz. 07.00, 09.00, 11,00.
10 Dziękuję za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu Róży p. Heleny Kulig 100zł i p. Zofii Kotowicz 50 zł.
11 W zakrystii można nabyć baranki z Caritasu na stół wielkanocny.
12 Za troskę o czystość naszej świątyni dziękuję paniom i panom: Bożenie Bojda, Iwonie Skowron, Janinie Kalisz, Małgorzacie Pijar z synem, Danielowi Giepert. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 100 zł. na cele parafialne p. Elżbieta Tomaka 30 zł.
13 Troskę o czystość naszej świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Lonc, Szczepan, Szurlej, Wajda, Kosman, Pietrzyk.
14 Od najbliższej Wielkiej Niedzieli wracamy do starego porządku Mszy świętych, które w niedziele i uroczystości kościelne będą o godz. 07.00, 09.00, 11.00.
15 Zapraszam Was do udziału w nabożeństwach Triduum Paschalnego, w Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę, Wielką Niedzielę.  Zapraszam Was do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie. Nie żałujmy czasu dla Pana Jezusa, który za nas tyle wycierpiał.
16 Uczniowie Caritas z naszej szkoły rozprowadzają ozdoby wielkanocne. Ofiara dowolna.
17 Pod chórem obok prasy katolickiej wyłożony jest biuletyn – Kurier Powiatu Strzyżowskiego. Biuletyn zawiera różne informacje z zakresu działania powiatu. Można sobie ten biuletyn wziąć za darmo – są to egzemplarze bezpłatne. Zachęcamy również do czytania prasy katolickiej.
18 Pragnę serdecznie podziękować p. Jadwidze Papciak za wykonanie pięknej Palmy podkreślającej charakter dzisiejszej niedzieli.
19 Z głęboką wiarą przeżyjmy czas Wielkiego Tygodnia.