1 Dziś uroczystą Wieczerzą wigilijną w gronie rodziny rozpoczniemy świętowanie Tajemnicy Bożego Narodzenia. Wigilię przeżyjmy z głęboką wiarą. Należy przeczytać fragment Pisma świętego o BOŻYM NARODZENIU, należy podzielić się opłatkiem z wszystkimi zasiadającymi przy stole wigilijnym, składając  sobie świąteczne życzenia, niech nie braknie również modlitwy za całą rodzinę, pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych. Pielęgnujmy wspólny rodzinny śpiew kolęd. Na stół wigilijny podajemy pokarmy bezmięsne. Nie podajemy żadnego  alkoholu. Tego szczególnego wieczoru nikt nie powinien być sam. Pomyślmy o ludziach samotnych, może są tacy w naszym sąsiedztwie. Zaprośmy ich na wigilię i na święta. Jeżeli nie mogą przybyć ofiarujmy im odrobinę potraw wigilijnych i świątecznego pieczywa. W ciągu dnia w miarę możliwości odwiedzmy groby naszych bliskich, którzy zasiadali z nami do stołu wigilijnego a dziś w wieczności uwielbiają Pana Jezusa. PO WIGILII ZAPRASZAM SERDECZNIE NA PASTERKĘ O PÓŁNOCY. POWITAMY WSPÓLNIE NOWONARODZONEGO PANA JEZUSA.  Składka z PASTERKI, jak w ubiegłych latach, jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Fundusz ten finansuje Dom Samotnej Matki w Rzeszowie oraz udziela pomocy matkom, spodziewającym się dziecka, znajdującym się w trudnej sytuacji. Zgodnie z wielowiekowym zwyczajem dziś w dzień wigilijny powstrzymajmy się od pokarmów mięsnych.
2 Jutro UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA. W czasie Mszy świętej i w gronie rodzinnym będziemy wspólnie przeżywać pamiątkę przyjścia Chrystusa na ziemię. Msze święte jak w niedzielę o godz. 07.00, 09.00, 11.00.
3 W wtorek w drugi dzień świąt, uczcimy ŚWIĘTEGO SZCZEPANA  PIERWSZEGO MĘCZENNIKA. Msze święte jak w niedzielę o godz. 07.00, 09.00, 11.00. Na Mszach świętych poświęcenie owsa. Ofiara będzie przeznaczona na Katolickie Uczelnie także z naszej Diecezji.
4 W środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Ewangelisty. Jest to również dzień Imienin naszego Księdza Biskupa Jana Wątroby. Czcigodnego solenizanta polecimy  Bożej opiece. Na Mszy św. wieczorowej poświęcenie i skosztowanie wina mszalnego. Można przynieść swoje wino do poświęcenia.
 5 W środę pół godziny przed Mszą św. nabożeństwo do M.  B. Częstochowskiej.
6  W czwartek liturgiczne święto Świętych Młodzianków, dzieci które pierwsze przelały krew za Chrystusa.
7 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 nabożeństwo z Mszą  św.
8 W niedzielę ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY. Będziemy modlić się za wszystkie rodziny naszej parafii.
9 Również w niedzielę wypada ostatni dzień „starego roku”. Wspólnie podziękujemy Panu Bogu za ten kończący się już 2017 rok. Na sumie nabożeństwo na zakończenie starego roku. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi  warunkami.
10 Bardzo dziękuję panu przewodniczącemu Rady Parafialnej Sebastianowi Szczepek za zamówienie w Nadleśnictwie choinek, dziękuję panom Piotrowi Szczepan Henrykowi Pokrywka i jeszcze raz Sebastianowi Szczepek za wycięcie i przywiezienie choinek, które upiększą naszą świątynię w okresie Bożego Narodzenia.
11 Pragnę podziękować WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do świątecznego ustrojenia kościoła.
a) Za ustawienie konstrukcji Szopki oraz przygotowanie i ustawienie choinek dziękuję panom: Janowi Jucha, Henrykowi Pokrywka, Ignacemu Pietrzyk, Pawłowi Jakóbskiemu, Grzegorzowi Borowiec, Janowi  Łyszczak, Piotrowi Szczepan,  Sebastianowi Szczepek,  Robertowi Materna, Krzysztofowi Lassota, Stanisławowi Baran,  Antoniemu Pasternak,  Wiesławowi Frankowskiemu, Pawłowi Borowiec, Markowi Szmigiel, Robertowi Lassota, Piotrowi Szurlej, panu kościelnemu. 
b) Dziękuje panu Piotrowi Barć za zrobienie iluminacji przy szopce, pani Anecie Jakóbskiej za kwiaty i wystrój Szopki.
c) Dziękuję młodzieży z naszego KSM za piękne ubranie choinek
12 Za troskę o czystość naszej świątyni dziękuję paniom i panom: Beacie Baran,  Annie Adamskiej z synem Maciejem, Kazimierzowi Tomoń, Krzysztofowi Wanat, Mateuszowi Baran. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę  160 zł. na dekorację świąteczną.
13 Troskę o czystość naszej świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Łętowski, Pietrzyk, Pietrzyk, Jakóbowicz.
14 Wszystkim życzę chrześcijańskiej atmosfery wieczoru wigilijnego i pokoju w sercu.