1 Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym AKCJI KATOLICKIEJ i KSM – kończy Rok Liturgiczny zwany również  Rokiem  Kościelnym. Za chwilę przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanie do Bożego Serca i ponowimy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za naszego Pana i Króla.

 2  Jutro, (poniedziałek) po Mszy św. w salce parafialnej odbędzie się spotkanie członków Caritas Parafialnego. Serdecznie zapraszam.

3 W środę nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ połączone będzie  z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące – odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia za naszych bliskich zmarłych wypisanych w Wypominkach.

4 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA połączone będzie z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące. O godz. 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 odmówimy Koronkę do Bożego  Miłosierdzia za naszych bliskich zmarłych  wypisanych w Wypominkach.

5 W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie świętego Andrzeja – Apostoła. Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne Życzenia.

6 Od najbliższej niedzieli 1 grudnia, rozpoczynamy czas ADWENTU, który ma nas przygotować  na ostateczne przyjście Chrystusa, oraz na chrześcijańskie przeżywanie świąt Bożego Narodzenia. W naszej parafii, codziennie w tygodniu o godz. 17.00 będą odprawiane Msze św. roratnie, które nam pomogą przygotować się duchowo na przeżywanie tajemnicy Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszam wszystkich na Roraty dzieci z lampionami. 

7 W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych na Mszy św. o godz. 09.00 – niedziela Adoracyjna.

 8 Za wczorajsze sprzątanie kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom: Agacie Marcinowskiej, Edycie Rusinek, Jadwidze Buż, Barbarze Lisowskiej, Renacie Buż, Anecie Weber. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 30 zł.

 9 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Lekki, Kucab, Kowal, Ciurach, Rak, Pięciak.

10 Za pracę na rzecz parafii dziękuję parafianom: Janowi Jucha, Ignacemu Pietrzyk, Wojciechowi Barć, Annie Baran.

 11 Od przyszłej niedzieli ( 1- 8 grudnia) pod chórem będzie wystawiony kosz na produkty żywnościowe z przeznaczeniem dla osób potrzebujących w parafii. Ponadto w sklepie Spar  w dniach 6 i 7 grudnia będzie przeprowadzona zbiórka produktów żywnościowych w ramach akcji. TAK. POMAGAM.

12 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem. Poprzez ciekawe artykuły pogłębiajmy naszą wiarę i naszą wiedzę.

13 W ciągu tygodnia, pół godziny przed Mszą św. modlimy się za naszych zmarłych wymienionych w Wypominkach. W poniedziałek, wtorek, czwartek, sobotę  modlimy się na Różańcu, w środę i piątek odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.

14 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.