1 Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy o trzeźwość Narodu Polskiego, zawierzamy Panu Bogu wszystkich zmagających się z chorobą alkoholową, rodziny osób uzależnionych oraz wszelkie instytucje niosące pomoc osobom zmagającym się z tym nałogiem.
2 Dziś na Jasnej Górze gromadzą się małżeństwa i rodziny w ramach 33 Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodzin, aby Matce Bożej zawierzyć swoje sprawy, radości, problemy i wyzwania stojące przed rodzinami.
3 Dziś także obchodzony jest Światowy Dzień Serca. Na rynku rzeszowskim w godz. 12.00– 18.00 prowadzone są badania i konsultacje dotyczące serca. Można skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarskich.
4 W tym tygodniu będziemy przeżywać liturgiczne wspomnienia następujących Świętych – w poniedziałekbł. Władysława z Gielniowa, w środę – św. Wincentego a Paulo, w czwartekśw. Wacława, w piątek świętych Archaniołów: Michała, Gabriela, Rafała, w sobotęśw. Hieronima.
5 W środę – pół godziny przed Mszą św. NABOŻEŃSTWO DO MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ. Serdecznie zapraszam.
6 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista      półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 17.30 nabożeństwo z Mszą  św.
7 Za troskę o czystość naszej świątyni i kwiaty dziękuję paniom: Danucie Krok, Edycie Krok, Magdalenie Szary, Danucie Krok, Barbarze Rajzauer. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 50 zł. na środki czystości.                
8 Troskę o czystość naszej świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Długoń, Pasternak, Szurlej, Pasternak, Szurlej.
9 Za pracę na rzecz parafii dziękuję panu Tomaszowi Kołodziej.
10 W niedzielę rozpoczniemy miesiąc październik, który w naszej tradycji religijnej, poświęcony jest modlitwie różańcowej. Matka Boża w objawieniach w Lourdes Fatimie i Gietrzwałdzie prosiła: módlcie się na różańcu – on jest ratunkiem dla zagubionego świata i człowieka. W naszej parafii różaniec w tygodniu będzie o godz.17.00, zaraz po  różańcu o godz. 17.30  będzie Msza święta. Serdecznie na różaniec zapraszam: dzieci, młodzież, dorosłych,  starszych. Możemy wymodlić    sobie i innym wiele łask.
11 W związku z nabożeństwem różańcowym w miesiącu październiku ulegają zmianie godziny niedzielnych Mszy św. Msze święte w październiku w niedzielę będą o godz. 8.00 i 10.00 przed południem. Po południu o godz. 15.00 będzieRóżaniec i Msza święta.
12 Najbliższa niedziela adoracyjna – zmiana tajemnic różańcowych na Mszy świętej o godz. 15.00.
13 Rada Ruchów i Stowarzyszeń zaprasza na Rzeszowską Procesję Różańcową w intencji Ojczyzny, która odbędzie się 1 października 2017 r. Procesja rozpocznie się pod Krzyżem na Placu Śreniawitów o godz. 15.00. Zakończy się Mszą św. o godz. 16.30 w intencji Ojczyzny w Bazylice OO. Bernardynów. Informacja na ten temat umieszczona jest również w gablocie parafialnej.
14  Siódmego października 2017 r. w całej Polsce odbędzie się wielka modlitwa różańcowa „Różaniec do granic”. W 319 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski zostanie podjęta modlitwa o pokój dla Polski i całego świata. „Różaniec do granic” jest kontynuacją ubiegłorocznej Wielkiej Pokuty, która odbyła się na Jasnej Górze. Więcej informacji umieszczone jest w Folderze na sztaludze z prasą katolicką, w gablocie  parafialnej i na stronie internetowej      parafii. Bliższe szczegóły dotyczące modlitwy w naszej parafii będą podane w przyszłą niedzielę.
15 Przed rokiem niezwykle owocnie przeżywaliśmy w naszej parafii Misje Święte. W wielowiekowym doświadczeniu Kościoła istnieje mądra praktyka Renowacji Misji Świętych. Dzieje się to po upływie jednego roku. Renowacja – to odnowienie. Jak wszystko, co nas otacza wymaga nieustannej troski i odnawiania, tak też jest i z życiem duchowym człowieka. Ono również domaga się pielęgnacji. Zgodnie z tradycją nadeszła pora ich renowacji, czyli odnowienia decyzji wyboru   Bożej drogi w naszym życiu. Renowację Misji Świętych będziemy przeżywać od 7 do 11 pażdziernika. Renowację Misji Świętych poprowadzi Kapłan z Zgromadzenia Księży Saletynów. Więcej informacji w najbliższą niedzielę.
16 Wszystkim życzę miłej niedzieli i spokojnego tygodnia.