1 Przeżywana dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa przypomina nam  o naszym powołaniu do Chwały Nieba wysłużonej nam przez Jezusa Chrystusa. 

2 W wtorek, wypada DZIEŃ MATKI. Pamiętajmy o naszych mamach żyjących i zmarłych.

3 W sobotę, 30 maja br., o godz. 10.00, w katedrze, Biskup Rzeszowski wyświęci na kapłanów sześciu diakonów z naszej diecezji.

4 W niedzielę będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA  ŚWIĘTEGO. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez trwającą Nowennę do Ducha Świętego. Zgodnie z tradycją w Uroczystość Zesłania  Ducha Świętego chciejmy przyozdobić nasze domy zielonymi gałązkami.

Zesłanie Ducha Świętego kończy liturgiczny czas zwany Wielkanocnym. Przykazanie kościelne mówi o obowiązku Komunii świętej wielkanocnej. Gdyby ktoś nie był jeszcze u spowiedzi i komunii wielkanocnej powinien to do niedzieli uczynić, aby nie popaść w grzech ciężki.

5 W ciągu tygodnia w liturgii Kościoła wspominamy świętych: w wtorek św. Filipa Nereusza – kapłana , w piątek św. Urszulę Ledóchowską – dziewicę.

6 W naszej parafii w ciągu tygodnia o godzinie 17.00 modlimy się się na różańcu odmawiając 1 część różańca,   o godz. 17.30., nabożeństwo majowe i Msza święta. W środę dodatkowo po różańcu jest nabożeństwo do Matki Bożej Częstochowskiej, zaś w piątek po różańcu jest Koronka do Bożego Miłosierdzia.

7 W niedzielę o godzinie 14.30 modlimy się na różańcu, następnie jest nabożeństwo majowe i o godz. 15.15 Msza święta.

8 Za wczorajsze posprzątanie Kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom: Ewelinie Piskadło, Bożenie Bojda, Elżbiecie Tomaka, Janinie Kalisz, Małgorzacie Pijar z synem Patrykiem. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 50 zł., na środki czystości.

9 Bardzo proszę, aby w najbliższą sobotę o czystość w kościele zadbały rodziny z Osiedla – są to rodziny: Pietrzyk, Wajda, Szurlej, Szczepan,  Lonc.

10 W dalszym ciągu aż do odwołania obowiązuje dyspensa ks. Biskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Wszyscy korzystający z dyspensy w sumieniu w każdą niedzielę powinni uczestniczyć w Eucharystii transmitowanej przez środki społecznego przekazu ( telewizja, radio, Internet).

11 Wobec zapowiedzianej możliwości uczestnictwa w zgromadzeniach religijnych większej liczbie osób, Biskupi polscy zachęcają wszystkich wiernych, aby korzystali coraz odważniej z parafialnej posługi duszpasterskiej. Biskupi zachęcają do uczestnictwa w Mszy Świętej, nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie, przy zachowaniu należytych środków bezpieczeństwa sanitarnego

12 Zachęcam do pogłębiania wiary i wiedzy poprzez  czytanie prasy katolickiej, która jest wyłożona pod chórem. Z prasy katolickiej pozostała tylko Niedziela i Gość Niedzielny. Znajdziemy tam ciekawe artykuły, które pomogą nam pogłębić nasza wiarę i wiedzę.

13 W ciągu całego tygodnia godzinę przed nabożeństwem różańcowym – o godz. 16.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji Pana Jezusa w ciszy oraz okazja do spowiedzi świętej.

14 ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Daniel Madej z Rzeszowa – Słociny z Natalią Ożóg – pochodzącej z Babicy. Zapowiedź 1.

15 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.