1 Dziś ( 24. 03. 2019 r. ) o godzinie 11.30 w Domu Ludowym odbędzie się Zebranie Wiejskie w czasie którego zostanie wybrany Sołtys oraz Rada Sołecka. Zapraszamy mieszkańców Babicy.

2 Jutro w poniedziałek – 25 marca – będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO. Jest to Dzień Świętości Życia, dzień modlitwy w obronie ludzkiego życia od chwili poczęcia. Szczególną formą obrony ludzkiego życia od chwili poczęcia jest tzw. DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO. Na Mszy św. o godz. 17.00 będzie możliwość podjęcia DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO, do której serdecznie zachęcam. Na stoliku z prasą katolicką są wyłożone foldery mówiące, czym jest Duchowa Adopcja dziecka Poczętego, można je sobie wziąć.

3 W środę, pół godziny przed Mszą św. nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

 4 W czwartek DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI  Z SZKOŁY PODSTAWOWEJ o godzinie 16.30. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwie.

5 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA wraz z DROGĄ KRZYŻOWĄ. O godz. 16.00 będzie wystawienie  Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i o godz. 16.45 będzie Droga Krzyżowa. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

6 GORZKIE ŻALE W niedzielę o godzinie 15.00 Z KAZANIEM PASYJNYM, następnie    Msza św. bez homilii. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali. Pół godziny przed nabożeństwem Gorzkich Żali o godzinie 14.30 będzie Droga Krzyżowa dla wszystkich, którzy w ciągu tygodnia nie uczestniczyli w tym nabożeństwie.

7 Zachęcam do wielkopostnej jałmużny. Na bocznych ołtarzach wyłożone są  wielkopostne skarbonki. Ofiary z skarbonek będą zbierane w niedzielę Miłosierdzia  i przeznaczone dla dzieci z rodzin ubogich.

8 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła dziękuję rodzinom: Joannie i Mariuszowi Pokrywka, Barbarze Wójcik, Rafałowi Wójcik, Andżelice Bosek, Krystynie Dobrzańskiej, Mirosławowi Krok.  Sprzątający rejon złożył ofiarę 120 zł. na kwiaty do Bożego grobu.

9 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Dobrzański Andrzej, Pękosz, Betlej, Budzyń, Lewko, Sapa, Sapa, Dziedzic.

10 Dziękuję za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu Różom: p. Marii Rataj – 100 zł., Zofii Materna – 75 zł.

11 Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 05. 04. – 07.04. 2019 r. Więcej w ogłoszeniach za tydzień.

12 SPOWIEDZ przedświąteczna dla naszej  parafii z udziałem księży z Dekanatu  planowana jest na dzień 12 kwietnia ( piątek ).

13 W zakrystii można nabyć baranki z Caritasu na stół wielkanocny, ofiary z nich przeznaczone są na rzecz ludzi ubogich. Baranek 5 zł.

14 Zmiana z czasu zimowego na letni będzie w nocy z soboty 30 marca na niedzielę 31 marca 2019. W niedzielę (31 marca) nad ranem przestawiamy wskazówki zegarów z godz. 2 na godz. 3.

15 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem poprzez ciekawe artykuły pogłębiajmy naszą wiarę i naszą wiedzę.

16 ZAPOWIEDZI. Związek małżeński zamierzają zawrzeć.

a) Artur Jabłoński z Babicy z Adrianną Kornak z Rzeszowa. Zapowiedz 3.

b) Mateusz Baran z Babicy z Pauliną Ćwiąkała z Rzeszowa. Zapowiedz 3.

17 Ochotnicza Straż Pożarna w Babicy zaprasza wszystkich, którzy by chcieli pełnić wartę przy Grobie Pańskim na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w piątek 29 marca po Mszy św. w kościele. Zapraszamy młodzież męską i żeńską.

18 W najbliższy piątek i sobotę tj. 29 – 30. marca br. w sklepie Spar  w Babicy odbędzie się zbiórka produktów żywnościowych dla osób będących w trudnej sytuacji materialnej w naszej parafii. Zachęcamy, by robiąc zakupy przedświąteczne podzielić się z potrzebującymi. Jest to ogólnopolską akcją Caritas Tak. Pomagam.Członkowie Caritas obejmą pieczę nad akcją. Robiąc zakupy dla siebie po myślmy o innych składając do specjalnego kosza nasz dar w formie produktów żywnościowych. Z góry serdecznie dziękuję za dobre serce. Sklep Spar wyraził zgodę na tę akcję.

19 Wszystkim życzę wielu łask do pięknego przeżywania Wielkiego Postu –w mocy Bożego Ducha.