1 Dziś Niedziela Słowa Bożego. To inicjatywa papieża Franciszka mająca na celu pomoc w zrozumieniu niewyczerpalnego bogactwa pochodzącego z nieustannego dialogu między Bogiem a Jego ludem. Papież Franciszek  ustanowił 3 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu słowa Bożego.

2 Dziś również modlitwą i ofiarą wspieramy poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.

3 W kończącym się Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, módlmy się o ducha Jedności w wszystkich wspólnotach religijnych i świeckich. Bądźmy apostołami Jedności – tymi którzy łączą a nie dzielą.

4  W bieżącym tygodniu przeżywamy liturgiczne wspomnienia świętych. W poniedziałekNawrócenie świętego Pawła, w wtorek  – świętych Tymoteusza i Tytusa, w czwartekświętego Tomasza z Akwinu.     Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia składam serdeczne życzenia.

5 W poniedziałek – nabożeństwo do ŚWIĘTEGO JÓZEFA.

6 W środę – nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.   

7 W czwartek na Mszę świętą wieczorową zapraszam młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania z klasy 8. Młodzież otrzyma poświęcone Krzyżyki. Proszę przynieść indeksy.

8 W piątek – nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.

9 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła dziękuję rodzinom: Bogusławie Rybak, Bożenie, Andrzejowi, Przemysławowi Piórek, Jadwidze Boho, Romanowi Kot i całej rodzinie Ficek. Grupa sprzątajaca złożyła ofiarę 240 zł. na potrzeby kościoła, p. Maria Dulińska 40 zł. Bardzo dziękuję.

10 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Haczela, Stawarz, Kidacki, Bąk, Lubas, Mediratta, Kucab, Pokrywka.

11 Dobiegła końca Wizyta Duszpasterska zwana Kolędą, w tym roku jakże – inna. Pragnę Wam wszystkim serdecznie podziękować za Waszą obecność na Mszach świętych za poszczególne rejony parafii, za wspólną modlitwę w czasie Eucharystii. Dziękuję za złożone ofiary kolędowe.Według zarządzenia Kurii, część z tych ofiar jest przeznaczona na cele diecezjalne, część na cele parafialne. Niech dobry Bóg w tym Nowym Roku błogosławi Wam i Waszym rodzinom, niech Duch Święty napełnia Was swoimi darami a Matka Boża ma Was w swojej opiece. Pod chórem na stoliku są wyłożone broszury kolędowe oraz woda święcona w buteleczkach. Rodziny, które nie mogły być w kościele na wspólnej kolędowej modlitwie niech sobie wezmą do domu broszurę i wodę święconą, niech się wspólnie pomodlą i pokropią woda święconą swój dom.

 12 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem, aby pogłębić naszą wiarę  i zaznajomić się z wydarzeniami mającymi miejsce w Kościele powszechnym i lokalnym.

13 W ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą św. lub nabożeństwem jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do osobistej adoracji, modlitwy w ciszy i spowiedzi świętej.

14 Związek małżeński zamierzają zawrzeć Ireneusz Sykała z Boguchwały z Iwoną Martoń z Babicy. Zapowiedź 1. O ewentualnych przeszkodach proszę informować Kancelarię Parafialną w godzinach urzędowania.

15 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.