1 Jutro uroczystą Wieczerzą wigilijną w gronie rodziny rozpoczniemy świętowanie Tajemnicy Bożego Narodzenia. Wigilię przeżyjmy z głęboką wiarą. Należy przeczytać fragment Pisma świętego o BOŻYM NARODZENIU, należy podzielić się opłatkiem z wszystkimi zasiadającymi przy stole wigilijnym, składając  sobie świąteczne życzenia, niech nie braknie również modlitwy za całą rodzinę, pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych. Pielęgnujmy wspólny rodzinny śpiew kolęd. Na stół wigilijny podajemy pokarmy bezmięsne. Nie podajemy żadnego alkoholu. Tego szczególnego wieczoru nikt nie powinien być sam. Pomyślmy o ludziach samotnych, może są tacy w naszym sąsiedztwie. Zaprośmy ich na wigilię i na święta. Jeżeli nie mogą przybyć ofiarujmy im odrobinę potraw wigilijnych i świątecznego pieczywa.W ciągu dnia w miarę możliwości odwiedzmy groby naszych bliskich, którzy zasiadali z nami do stołu wigilijnego a dziś w wieczności uwielbiają Pana Jezusa. PO WIGILII  ZAPRASZAM SERDECZNIE NA PASTERKĘ O PÓŁNOCY. POWITAMY WSPÓLNIE NOWO NARODZONEGO PANA JEZUSA.  Składka z PASTERKI, jak w ubiegłych latach, jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Fundusz ten finansuje Dom Samotnej Matki w Rzeszowie oraz udziela pomocy matkom, spodziewającym się dziecka, znajdującym się w trudnej  sytuacji. W dzień wigilijny powstrzymajmy się od  pokarmów Mięsnych.

2 W WTOREK UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA. W czasie Mszy świętej i w gronie rodzinnym będziemy wspólnie przeżywać pamiątkę przyjścia Chrystusa na ziemię. Msze święte jak w niedzielę o godz. 07.00, 09.00, 11.00.

3 W ŚRODĘ w drugi dzień świąt, uczcimy ŚWIĘTEGO SZCZEPANA  PIERWSZEGO   MĘCZENNIKA. Msze święte jak w niedzielę o godz. 07.00, 09.00, 11.00. Na Mszach świętych poświęcenie owsa. Ofiara będzie przeznaczona na Katolickie Uczelnie także z naszej diecezji.

 4 W CZWARTEK przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Ewangelisty. Jest to również dzień Imienin naszego Księdza Biskupa Jana Wątroby. Czcigodnego solenizanta polecimy Bożej opiece. Na Mszy św. wieczorowej poświęcenie i skosztowanie wina mszalnego. Można przynieść swoje wino do poświęcenia.

5 W PIĄTEK liturgiczne święto Świętych Młodzianków, dzieci które pierwsze przelały krew za Chrystusa.

6 W PIĄTEK NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 nabożeństwo z Mszą  św.

7 W NIEDZIELĘ ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY. Będziemy modlić się za wszystkie rodziny naszej parafii.

 8 Bardzo dziękuję panu przewodniczącemu Rady Parafialnej Sebastianowi Szczepek za zamówienie w Nadleśnictwie choinek, dziękuję panom Piotrowi Szczepan Henrykowi Pokrywka i jeszcze raz Sebastianowi Szczepek za wycięcie i przywiezienie choinek, które upiększają naszą świątynię w okresie Bożego Narodzenia.

9 Za przygotowanie i ustawienie choinek dziękuję  panom: Ignacemu Pietrzyk i Wiesławowi Frankowskiemu.

10 Za ustawienie konstrukcji Szopki dziękuję  panom: Janowi Jucha, Henrykowi Pokrywka, Ignacemu Pietrzyk, Pawłowi Jakóbskiemu, Grzegorzowi Borowiec, Janowi  Łyszczak, Piotrowi Szczepan, Ryszardowi Ćwiok, Robertowi Materna, Krzysztofowi Lassota, Antoniemu Pasternak,  Wiesławowi Frankowskiemu, Piotrowi Różewicz, Tomaszowi Wójcik.

 11 Dziękuje panu Piotrowi Barć za iluminację szopki p. Anecie Jakóbskiej za kwiaty i wystrój szopki.

12 Dziękuję młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania oraz ministrantom za piękne ubranie choinek.

  13 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła dziękuję rodzinom:  Katarzynie, Januszowi Ficek, Annie Tomaszowi Kucab, Natalii Mediratta, Mai Pokrywka, Magdalenie Bąk, Irenie Stawarz, Dariuszowi Brzyski. Rodziny sprzątające złożyły ofiarę  120 zł. na środki czystości. Do kwiatów dołożyły się panie: Jadwiga Kidacka, Maria Dulińska, Krystyna Kuś, Krystyna Lubas po 20 zł.

14 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Koloni: Betlej, Drajczyk, Ćwiok, Kozioł, Nieroda, Bieszczad.

15 Dziękuję za złożone produkty żywnościowe do toreb miłosierdzia. Produkty żywnościowe zostały rozdzielone przez Caritas parafialny dla wyznaczonych rodzin.

 16 Zachęcam do czytania świątecznej prasy katolickiej wyłożonej pod chórem.

17 ZMARŁ + CZESŁAW KAWA. POGRZEB w czwartek 27. 12. 2018 r. o godzinie 13. 00. w kościele parafialnym w Babicy. o godz. 12.30 Różaniec za zmarłego w kościele parafialnym. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki.

18 Wszystkim życzę chrześcijańskiej atmosfery wieczoru wigilijnego i pokoju w sercu od przychodzącej na świat Bożej Dzieciny.