1 Dziś na Jasnej Górze gromadzą się małżeństwa i rodziny w ramach 34 Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodzin, aby Matce Bożej zawierzyć swoje sprawy, radości, problemy i wyzwania stojące przed rodzinami.
2 W tym tygodniu będziemy przeżywać liturgiczne wspomnienia następujących  Świętych: w wtorek – bł. Władysława z Gielniowa, w środę – świętych męczenników Kosmę i Damiana, w czwartek – św. Wincentego a Paulo, w piątek św. Wacława, w sobotę świętych Archaniołów -Michała, Gabriela, Rafała.
3 W środę pół godziny przed Mszą świętą wieczorową NABOŻEŃSTWO DO MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.
4 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 17.30 nabożeństwo z Mszą  św.
5 W niedzielę 30 września br. Centrum Medyczne „Medyk” organizuje „Dzień Serca”. Rozpoczęcie o godz. 12.15 w kościele farnym w Rzeszowie. Od 13.00 na rzeszowskim rynku będzie festyn edukacyjno-rekreacyjny.
6 Zgodnie z decyzją Biskupa Rzeszowskiego składka z ostatniej niedzieli września przeznaczona będzie na ośrodek „Caritas” w Myczkowcach. Z ośrodka Caritas  od wielu lat w czasie wakacji i ferii zimowych korzystają dzieci i młodzież z rodzin ubogich z naszej diecezji. Dlatego też potrzebna jest modernizacja tegoż Ośrodka.
7 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom: Małgorzacie Kowalik, Jackowi Szurlej, Marcinowi Pasternak, Beacie Szurlej, Franciszkowi Długoń, Anecie Pasternak. Rodziny sprzątające kościół złożyły ofiarę 30 zł., p. Romualada Łuc 30 zł.
8 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Rajzauer, Krok, Krok, Szary, Krok.
9 Bardzo proszę, aby w najbliższą sobotę o czystość na cmentarzu zadbali parafianie z Przylaska.
10 Ogłoszenie Szkolne. Gminny Dyrektor Oświaty w Czudcu oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zaborowie zapraszają wszystkich chętnych z terenu Gminy Czudec do mobilnego laboratorium zorganizowanego przez Centrum Nauki Kopernik. Wystawa odbędzie się w Szkole Podstawowej w Zaborowie na sali gimnastycznej w dniach od 1 – 2 października 2018 r. Uczniowie Placówek Oświatowych z terenu Gminy będą mieli zorganizowany dowóz,  natomiast pozostałych chętnych zaprasza się 1 października  tj. poniedziałek w godzinach od 15.00 do 18.00. Naukobus,  pełniący  rolę nowoczesnego laboratorium, daje szansę zobaczenia i dotknięcia eksponatów przygotowanych i obsługiwanych przez zespół animatorów z Centrum Nauki Kopernik. Wszyscy uczestnicy wystawy w praktyczny sposób, poprzez eksperymenty, mogą poznać tajniki różnych dziedzin nauki, m.in. biologii, fizyki, chemii czy informatyki.
11 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem. Poprzez ciekawe artykuły pogłębiajmy naszą wiarę i naszą wiedzę.
12 Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu Imieniny, Urodziny, Rocznice – składamy serdeczne Życzenia.
13 Wszystkim życzymy spokojnego tygodnia i wielu łask od Pana Boga w codziennych zajęciach.
14 Modlitwa za rodziny – (1 dziesiątek różańca).