1 W ciągu tygodnia w liturgii wspominamy: w poniedziałekśw. Bartłomieja – apostoła, w środę – Matki Bożej Częstochowskiej, w czwartekśw. Moniki, w piątek  – św. Augustyna, w sobotę – męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Wszystkim Solenizantom składam serdeczne życzenia.

2 W środę, nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

3 W piątek nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.

4 W najbliższą niedziele – 30 sierpnia – w  Katedrze rzeszowskiej będziemy przeżywać Dożynki Diecezjalne – dziękczynienie za zebrane plony wraz z modlitwą o Boże błogosławieństwo dla rolników. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.

5 Za wczorajsze posprzątanie Kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom z Działów: Elżbietcie Ożóg, Barbarze Barć, Anecie Sworst, Krystynie Martoń.Grupa sprzątająca złożyła ofiarę  40 zł. na środki czystości, p. Ewa Klęsk 30 zł., p. Genowefa Barć 20 zł.

   6 Troskę o czystość naszej świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Działów: Bieda, Zaremba, Ciura, Jakóbski, Szymański.

   7 Proszę, aby o porządek na cmentarzu w tym miesiącu w najbliższą sobotę zatroszczyli się mieszkańcy Babica – góra, od rodzin Marcinowski, Rusinek cała kolonia do rodziny Ficek. Proszę wykosić trawę na cmentarzu i zrobić porządek.

 8 Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Grzegorz Drozd z Babicy z Agnieszką Najsarek  z Niżatyc par. Kanczuga. Zapowiedź 1.

    9 Tydzień integracyjny dla dzieci przedszkolnych szczególnie dla tych które po raz pierwszy przyjdą do przedszkola będzie w dniach 24. 08. – 28. 08. 2020 r. w godz. 08.00 – 11.00.

    10 Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskup Stanisław Gądecki zwraca się z prośbą: w poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych. Wszyscy zatem którzy nie mają przeciwwskazań zdrowotnych powinni w czasie nabożeństw mieć zasłonięte usta i nos.

  11 Zachęcam do pogłębiania wiary i wiedzy poprzez  czytanie prasy katolickiej, która jest wyłożona pod chórem. Znajdziemy tam ciekawe artykuły, które pomogą nam pogłębić nasza wiarę i wiedzę.

   12 Wyjeżdżając na wakacje i urlopy pamiętajmy o niedzielnej Mszy świętej.

13 W ciągu całego tygodnia o godz. 17.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji Pana Jezusa w ciszy oraz okazja do spowiedzi świętej. Zachęcam dzieci szkolne aby się wyspowiadały przed nowym rokiem szkolnym, by go rozpocząć z czystym sercem.

  14 Msza św. o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły będzie w niedzielę 30 sierpnia o godz. 11.00. Nie będzie specjalnej Mszy św. dla uczniów i nauczycieli 1 września, z przyczyn wiadomych. Informacje o rozpoczęciu roku szkolnego będą zapewne podane na stronie internetowej naszej szkoły. Proszę śledzić.

   15 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.     Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.