1 Przeżywając dziś dzień Ojca serdeczne życzenia składamy naszym ojcom. Niech o tym pamiętają dzieci. Zmarłych ojców polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 2 Dziś przeżywamy w naszej diecezji Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin wraz z Marszem dla Życia i Rodziny. Jest to okazja do modlitwy, duchowego wzrostu, świadectwa w obronie życia oraz dobrej zabawy dzięki licznym darmowym atrakcjom dla rodzin z dziećmi. Dzień Świętości rozpocznie się w kościele św. Jadwigi przy ul. Rejtana w Rzeszowie, o godz. 13:00 Adoracja, o 14:00 Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego, 15:00 Marsz dla Życia i Rodziny, 16:00 Festiwal rodzinny w Parku Papieskim w Rzeszowie.

3 Przeżywamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i zarazem Oktawę Bożego Ciała. Zapraszam  na Mszę św. o godz. 18.00, po Mszy św. odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i jest procesja  eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam dzieci i dorosłych na Mszę świętą i procesję w czasie Oktawy Bożego Ciała, aby uczcić Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

4 Bardzo dziękuję wszystkim za piękne świadectwo wiary w uroczystość Bożego Ciała w czasie Eucharystii i procesji do 4 ołtarzy. Dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. Dziękuję rodzinom które przygotowały cztery piękne ołtarze, wszystkim Różom Różańcowym, Strażakom, Radzie Parafialnej, Policji, panu organiście, kościelnemu, panu Józefowi Pasternak za nagłośnienie  uroczystości, ministrantom, dzieciom sypiącym kwiaty dla Pana Jezusa i dzwoniącymi dzwoneczkami. Wszystkim, którzy włożyli jakikolwiek trud w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała składam gorące – Bóg zapłać.

5 Jutro w liturgii wspominamy Narodzenie świętego Jana chrzciciela.

6 W środę nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ połączone z nabożeństwem czerwcowym.

7 W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 zakończenie Oktawy Bożego Ciała z procesją i błogosławieństwem dzieci, kwiatów, ziół. Serdecznie zapraszam wszystkich na nabożeństwo, dzieci do sypania kwiatów, do dzwonienia dzwoneczkami oraz dzieci komunijne w strojach komunijnych. Po zakończonym nabożeństwie dzieci otrzymają nieco słodyczy.

8 W piątek wypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z okazji tej uroczystości w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

9 W piątek nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA połączone z nabożeństwem czerwcowym. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość półgodzinnej adoracji w ciszy. O godz. 17.30 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i następnie będzie nabożeństwo czerwcowe, Msza święta.

10 W sobotę będziemy przeżywać uroczystość ku czci świętych Apostołów  Piotra i Pawła. Będzie Msza święta rano o godz. 08.00 i wieczorem o godz. 18.00.

11 Za wczorajsze sprzątanie kościoła dziękuję rodzinom z Działów: Justynie Pokrywce, Marii Niedziałek, Teresie Dec, Agnieszce Grębosz, Adamowi Kielar. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 100 zł. Za kwiaty dziękuję rodzinom przygotowującym ołtarze na uroczystość Bożego Ciała.

12 Troskę o czystość naszej świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Działów: Koryl, Bojda, Papciak, Barć, Popek.

13 Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:  Eliza Szczepan z Babicy z Piotrem Bieszczad z Babicy. Zapowiedz 3.

14 Prowadzone są zapisy na Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę  w GRUPIE ŚW. ANDRZEJA BOBOLI. Wyczerpujące informacje są umieszczone na plakacie pielgrzymkowym w gablocie przed kościołem.

15 Ogłoszenie społeczne. Odbiór worków na śmieci wraz z kodami dla miejscowości Babica 25. 06. 2019 r. w Domu Ludowym w godzinach 10.00 – 17.00. Odbiór worków na śmieci wraz z kodami dla miejscowości Wyżne 25. 06. 2018 r. w Domu Ludowym w godzinach 10.00 – 17.00.

16 Solenizantom przeżywającym swoje Imieniny w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia.         

17 Życzę spokojnej niedzieli w gronie rodziny i dużo sił do podejmowanie codziennych obowiązków. W ciągu tygodnia serdecznie zapraszam do uczestniczenia w nabożeństwach czerwcowych, które zakończymy w najbliższą niedzielę.

18 Teraz – zgodnie z apelem biskupów polskich, przed Najświętszym Sakramentem odśpiewamy suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny…” w ramach aktu publicznego przebłagania Boga za popełnione w ostatnim czasie w Polsce świętokradztwa i bluźnierstwa.