1 Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele  53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Niech nasza dobrowolna abstynencja w Wielkim Poście będzie darem ofiarowanym Panu Bogu za ludzi uzależnionych od alkoholu.

2 W środę rozpoczniemy czas Wielkiego Postu – będziemy rozważać co Pan Jezus wycierpiał dla    naszego Zbawienia. Osobista modlitwa, nabożeństwa, czyny miłosierdzia, rekolekcje i spowiedź niech nam pomogą dobrze przygotować się na wielkie święta Zmartwychwstania Pańskiego. Wielki Post rozpoczniemy ŚRODĄ POPIELCOWĄ. W czasie sprawowanej w tym  dniu Mszy św., ma miejsce obrzęd posypania głów popiołem, na znak podejmowanej wielkopostnej pokuty prowadzącej do duchowej przemiany. W naszej parafii Msze św., z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 07.30, 09.30, 17.00. W środę popielcową obowiązuje post ilościowy i jakościowy. Ilościowy, tzn. 3 posiłki: 2 lekkie i 1- sytszy, jakościowy, powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych.

3 W ŚRODĘ pół godziny przed Mszą św. NABOŻEŃSTWO do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

4 Na czas Wielkiego Postu ulegają zmianie godziny Mszy świętych w niedzielę. W Wielkim Poście Msze święte w niedzielę będą o godzinie: 08.00 – 10.00 – 15.00, po Gorzkich Żalach.

5 W Wielkim Poście będziemy uczestniczyć w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

a) DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI Z SZKOŁY PODSTAWOWEJ  BĘDZIE W KAŻDY CZWARTEK GODZ. 16.30.

b) DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH  BĘDZIE W KAŻDY PIĄTEK O GODZ. 16.45. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

6 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 16.00 będzie wystawienie  Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i o 16.45 będzie Droga Krzyżowa. 

7 W pierwszy piątek Wielkiego Postu, 28 lutego – na ulicach Rzeszowa odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo rozpocznie się przy krzyżu – pomniku Ofiar Komunizmu na placu Śreniawitów o godz. 18.00. Uczestnicy Drogi Krzyżowej przejdą przez ul. F. Szopena, al. Lubomirskich, ul. 3 Maja, ul. Sokoła do Bazyliki Ojców Bernardynów, gdzie odbędzie się Msza święta.

8 GORZKIE ŻALE W NASZEJ PARAFII BĘDĄ W KAŻDĄ NIEDZIELĘ O GODZ.15.00 z KAZANIEM PASYJNYM. NASTĘPNIE MSZA ŚWIĘTA. W każdą niedzielę Wielkiego Postu, pół godziny przed nabożeństwem Gorzkich Żali o godz.14.30. będzie Droga Krzyżowa dla wszystkich, którzy w ciągu tygodnia mnie mogli uczestniczyć w tym nabożeństwie z powodu pracy lub innych obowiązków. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali.

9 Najbliższa niedziela Adoracyjna. Zmiana tajemnic różańcowych na Mszy św. o godz. 15.00. 

10 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła dziękuję rodzinom: Annie Wójcik, Emilii Moskwa, Aleksandrze Pękosz – Dobrzańskiej, Halinie Łyszczak, Joannie Wilk. Sprzątający rejon złożył ofiarę 150 zł., na kwiaty do Bożego Grobu.

11 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Kraska, Delikat, Stochła, Sanecki, Pietrzyk.

12 ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE.

a) Związek małżeński zamierzają zawrzeć: ARKADIUSZ MICHALSKI zam. Barycz parafia Stubno z MONIKĄ LENART zam. Babica. Zapowiedź 2.

b) Związek małżeński zamierzają zawrzeć: ŁUKASZ KOZDRAŚ zam. Strzyżów z ANNĄ DEC zam. Babica. Zapowiedź 2.

13 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem, aby pogłębić naszą wiarę i zaznajomić się z wydarzeniami mającymi miejsce w Kościele powszechnym i lokalnym.

14 Dla parafian, którzy udadzą się na beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego zostaną zamówione w Kurii specjalne Karty Wstępu na miejsce celebry Mszy św. beatyfikacyjnej. Będzie je można odebrać w naszej parafii, kiedy zostaną dostarczone. Zachęcam, aby ci którzy mogą, wzięli udział w tej Mszy św. beatyfikacyjnej 7 czerwca 2020 r.

15 Kuria Diecezjalna w Rzeszowie przesyła Zaproszenie na Narodową pielgrzymkę do Rzymu z okazji 100 rocznicy urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Pielgrzymka jest organizowana przez Diecezję Rzeszowską pod patronatem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby w dniach od 15 do 20 maja 2020 r. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.

16 Na owocne przeżywanie Wielkiego Postu – wszystkim życzę wielu łask płynących z  Eucharystii która daje życie.

17 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.