1 Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym AKCJI KATOLICKIEJ i KSM – kończy Rok Liturgiczny zwany również  Rokiem  Kościelnym. Za chwilę przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Bożego Serca i ponowimy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za naszego Pana i Króla.

2 W ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą św. modlimy się za naszych zmarłych wypisanych na kartkach wypominkowych. W poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę modlimy się na różańcu – w środę i piątek modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

3 W poniedziałek – nabożeństwo do ŚWIĘTEGO JÓZEFA.

4 W środę – nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

5 W piątek – nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.

6 W sobotę zakończenie wspólnych nabożeństw wypominkowych za zmarłych. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych w codziennej modlitwie. Polecajmy Bożemu Miłosierdziu wszystkie dusze cierpiące w czyśccu.

7 Od najbliższej niedzieli rozpoczniemy liturgiczny czas ADWENTU, który ma nas przygotować  na ostateczne przyjście Chrystusa, oraz na chrześcijańskie przeżywanie świąt Bożego Narodzenia. W naszej parafii, codziennie w tygodniu o godz. 17.00 będą odprawiane Msze św. roratnie, które nam pomogą przygotować się duchowo na przeżywanie tajemnicy Bożego Narodzenia.

8 Za wczorajsze posprzątanie Kościoła dziękuję rodzinom: Bożenie Mazur, Bożenie Pokrywka, Franciszce Stec, Annie Piwko. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 180 zł. na potrzeby parafii, p. Barbara Hadera 50 zł., p. Halina Juha 30 zł. na środki czystości.

9 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Kokot, Pasternak, Kucab, Pomianek, Rożek.

10 W ciągu tygodnia o godz. 16.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista adoracja Pana Jezusa w ciszy oraz okazja do spowiedzi. O godz. 16.30 są nabożeństwa i modlitwy za zmarłych i o godz. 17.00 jest Msza święta.

11 Przypominam,tylko, żew związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o obostrzeniach i ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania. Pamiętajmy o maseczkach, dystansie, dezynfekcji rąk.

12 Wczoraj był pogrzeb + Stanisława Barcia, który pochodził z 2 Działu, a ostatnio mieszkał w Rzeszowie. Bożemu Miłosierdziu polećmy jego dusze i dusze naszych bliskich zmarłych wypisanych  w wypominkach.  Dobry Jezu…

13 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.