1 Pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa” od 22 do 29 lipca w Kościele katolickim będzie obchodzony Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców. W tym czasie przeprowadzana jest m.in. misyjna Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.
2 W ciągu tygodnia w liturgii Kościoła wspominamy następujących świętych: w poniedziałek   Św. Brygidę, patronkę Europy –  w wtorek – św. Kingę – w środę  św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa – w czwartek św. Joachima i Annę, rodziców N.M.P. – w niedzielę – św. Martę.
3 W środę pół godziny przed Mszą świętą NABOŻEŃSTWO do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.
4 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 17.30 nabożeństwo prowadzone przez kapłana. 
5 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom z Babicy – dół: Bogusławie Głuchowskiej, Ewie Grzebyk, Joannie Grzebyk, Małgorzacie Wolan, Anecie Jakóbskiej. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 100 zł, p. Maria Drążek 30 zł., na środki czystości.
6 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Babicy dołu: Antosz, Wolan, Szczepan, Niemiec, Zając.
7 Za wczorajsze posprzątanie cmentarza dziękuję mieszkańcom Babicy – środek: Zbigniewowi Sudackiemu, Marcinowi Urban, Wiesławie Jacek, Halinie Łyszczak, Joannie Wilk z synem, Małgorzacie i Markowi Szmigiel, Beacie Michałowicz, Marcinowi Pasternak, Małgorzacie i Ryszardowi Cupryś, Andrzejowi Lenart, Maciejowi Piwko, Jackowi Saneckiemu, Beacie Gosztyła, Barbarze Hadera, Grzegorzowi i Magdalenie Mączan.
8 Dziękuję również p. Januszowi Rybak za pracę na rzecz parafii  przy modernizacji urządzeń sanitarnych. Dziękuje także p. Annie Borowiec za pracę na rzecz parafii.
9 Gmina Czudec informuje, że od dnia 1 września 2018 r. rozpocznie swoją działalność Publiczny Żłobek w Czudcu. Rekrutacja trwa do końca lipca. Chętnych zapraszamy do składania wniosków, które znajdują się w Zespole Ekonomiczno  – Administracyjnym Szkół w Czudcu, ul. Starowiejska 1 oraz na stronie internetowej Gminy Czudec – zakładka edukacja. Uzupełnione karty należy dostarczyć do Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół w Czudcu.
10 Prowadzone są zapisy na Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę  w GRUPIE ŚW. ANDRZEJA BOBOLI. Wyczerpujące informacje są umieszczone na plakacie pielgrzymkowym w gablocie przed kościołem.
11 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem. Poprzez ciekawe artykuły pogłębiajmy naszą wiarę oraz zapoznawajmy się z wydarzeniami z życia Kościoła.
12 Wszystkim Solenizantom przeżywającym swoje Imieniny w tym tygodniu składamy życzenia, zaś całej wspólnocie parafialnej i wszystkim gościom życzymy spokojnego tygodnia pod okiem Bożej Opatrzności.