1 Dziś IV niedziela wielkanocna. W naszej parafii przeżywamy  Uroczystość  Odpustową ku czci Pana Jezusa Dobrego Pasterza. Całą naszą parafię zawierzamy Jezusowi – Dobremu Pasterzowi. Witamy serdecznie wszystkich gości przybyłych na nasz Odpust.
2 Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy również Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele powszechnym. W ciągu tygodnia będziemy się modlić o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego w Kościele powszechnym, będziemy również prosić o powołania z naszej parafii.
3 W ŚRODĘ pół godziny przed Mszą św. NABOŻEŃSTWO DO MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.
4 W PIATEK NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 17.30 nabożeństwo prowadzone przez kapłana. 
5 W najbliższym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy świętych: jutro – św. Wojciecha Biskupa i męczennika – patrona naszej Ojczyzny, w wtorek –  św. Jerzego – męczennika, w środę –  św. Marka – ewangelistę. Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne Życzenia.
 6 Za wczorajsze sprzątanie kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom z Przylaska: Ewelinie Materna, Annie Czarnik, Natalii Józefczyk, Annie Caban, Małgorzacie Piela, Małgorzacie Kondrackiej z córką. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 60 zł. na potrzeby parafii, zaś p. Kazimiera Jedziniak 30 zł.
7 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Przylaska: Szpond, Machowski, Wróbel, Chyłek, Chorzępa, Kut.
8 Zapowiedzi Przedślubne.
   Związek małżeński zamierzają zawrzeć  Grzegorz Wajda, s. Ryszarda i Marii Orzechowskiej, zam.  Glinik Dolny, par. Frysztak  z Moniką Kulińską, c. Piotra i Marty Moskwa zam. Wyżne , par. Wyżne. Zapowiedz 2.
9 Bardzo serdecznie pragnę podziękować Panu Bogu za dar tegorocznego odpustu ku czci Pana Jezusa – Dobrego Pasterza. Dziękuję serdecznie ks. Krzysztofowi Rusznicy – proboszczowi z Zaborowia za przewodniczenie Mszy świętej oraz za głoszenie od samego rana z mocą Słowa Bożego. Niech Chrystus – Dobry Pasterz obdarza Cię księże Krzysztofie  mocą i siłą w pasterskiej posłudze Ludowi Bożemu a Duch Święty napełnia Cię swoimi Darami i Owocami. Dziękuję księżom z dekanatu, proboszczom, wikariuszom i  emerytom, za obecność na dzisiejszym odpuście na czele z ks. dziekanem. Dziękuję za podjęcie odpustowych posług naszym strażakom, różom męskim i żeńskim, panu organiście, panu kościelnemu, ministrantom, młodzieży KSM. Za wszelkie dobro wszystkim Wam serdecznie dziękuję.
 10 Wszystkim życzę radosnego świętowania uroczystości odpustowych w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych.
11 Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, zawierzymy naszą parafię Panu Jezusowi Dobremu Pasterzowi i w procesji z  Najświętszym Sakramentem przejdziemy wokół naszej świątyni.