1 Przeżywając 4 Niedzielę Wielkiego Postu – wsłuchując się w Ewangelię o uzdrowieniu niewidomego od urodzenia, prośmy Ducha Świętego, aby czas Wielkiego Postu i przeżywanej epidemii był czasem duchowego i fizycznego przejrzenia. Wielu jest duchowo niewidomych od urodzenia. Prośmy Pana, aby przywrócił wzrok naszemu sercu, byśmy zobaczyli to czego nie dostrzegamy na co dzień.

2 W ciągu tygodnia odprawiane są w Kościele wszystkie Msze święte i nabożeństwa.                            

3 W ciągu całego tygodnia godzinę przed Mszą świętą i nabożeństwem jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji Pana Jezusa i modlitwy w ciszy. Na koniec adoracji będą odśpiewane SUPLIKACJE – od powietrza, głodu, ognia i wojny zachowaj nas Panie…

4 W środę, pół godz. przed Mszą św. nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

5 W środę, 25 marca – będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO. Jest to Dzień Świętości Życia, dzień modlitwy w obronie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Szczególną formą obrony ludzkiego życia od chwili poczęcia jest tzw. DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO. Na Mszy św. o godz. 17.00 będzie możliwość podjęcia DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO. Zachęcam, aby również w domu modląc się przed obrazem Pana Jezusa lub Matki Bożej podjąć duchową adopcję dziecka poczętego .

6 W czwartek DROGA KRZYŻOWA  o godz. 16.30.

7 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 15.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista godzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 odmówimy KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, o godz.16.45 będzie DROGA KRZYŻOWA i Msza święta.

8 GORZKIE ŻALE W NIEDZIELĘ  o godzinie 15.00, następnie Msza święta. Pół godziny przed nabożeństwem Gorzkich Żali o godzinie 14.30 będzie Droga Krzyżowa dla wszystkich, którzy w ciągu tygodnia nie uczestniczyli w tym nabożeństwie.

9 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła dziękuję rodzinom: Barbarze Wójcik, Andżelice Bosek, Bożenie Dobrzańskiej. Sprzątający rejon złożył ofiarę 60 zł., na kwiaty do Bożego Grobu.

10 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Pękosz, Betlej, Budzyń, Lewko, Sapa, Sapa, Dziedzic, Dziedzic.

11 Dziękuję za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu Róży Różańcowej: p. Józefa Pasternaka 100 zł., oraz rodzinie Bieda z Przylaska 100 zł.

12 W zakrystii można nabyć baranki z Caritas na stół wielkanocny, ofiary z nich przeznaczone są na rzecz ludzi ubogich. Baranek 5 zł.

 13 Oprócz baranków w zakrystii można nabyć wielkanocne świece tzw. PASCHAŁKI. Zapalimy Paschałki w czasie uroczystego śniadania wielkanocnego i obiadu w święta wielkanocne. Koszt Paschałki 8 złotych.

14 W zaistniałej sytuacji zagrożenia epidemicznego oraz na podstawie dotychczasowych doświadczeń Kuria Diecezjalna w Rzeszowie przekazuje następujące wytyczne Biskupa Rzeszowskiego:

a) Należy zrezygnować z organizowania rekolekcji parafialnych. Zachęcam do korzystania z nauk rekolekcyjnych głoszonych w środkach społecznego przekazu oraz w internecie. Rekolekcje Wielkopostne prowadzone będą również na antenie telewizji regionalnej TVP 3 Rzeszów. Rekolekcje rozpoczną się w poniedziałek 23 marca 2020 r. o godz. 17:50., potrwają do piątku 27 marca.

 W tym roku PARAFIALNYCH REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH NIE BĘDZIE.

b) Nie wolno organizować tzw. spowiedzi dekanalnych (spowiadali kapłani z pobliskich parafii). Spowiadać należy w ramach własnej parafii. Aby umożliwić wiernym skorzystanie z sakramentu pokuty należy od IV Niedzieli Wielkiego Postu wprowadzić specjalne dyżury spowiednicze w ciągu dnia i poinformować o tym wiernych. Więc informuję że w naszej parafii Babica w tym roku nie będą spowiadali księża z Dekanatu.

Będę spowiadał tylko ja sam, proboszcz Krzysztof Nogaj. Nie będzie spowiadał ks. A. Domino chociaż nam tu bardzo pomaga, ponieważ wszyscy księża emeryci mieszkający w D.K.S. w Rzeszowie  – Słocina na chwilę obecną nie mogą opuszczać miejsca zamieszkania.

Spowiedź od jutra 23. 03. 2020r., przez cały tydzień do piątku w godzinach 09.00 – 10.30, 11.30 – 12.30, 15.00 – do Mszy św. lub do nabożeństwa przed Mszą św. W sobotę spowiedź tylko po południu 15.00 – do 17.00. W niedzielę spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Tak będzie w każdej parafii w naszej diecezji, spowiadać będą tylko ci księża, którzy w danej parafii pracują. BARDZO PROSZĘ, ABY SPOWIEDZI NIE ODKŁADAĆ NA SAM KONIEC WIELKIEGO POSTU, TUŻ PRZED ŚWIĘTAMI, PONIEWAŻ MOŻE SIĘ OKAZAĆ, ŻE SIĘ NIE WYSPOWIADAMY. PROSZĘ KORZYSTAĆ Z SAKRAMENTU POKUTY JUŻ OD JUTRA. Dziękuję za zrozumienie. Do kościoła wchodzimy drzwiami od strony zakrystii.

c) Uroczystości Pierwszych Komunii Świętych oraz liturgie z udzielaniem sakramentu bierzmowania młodzieży będą mogły być sprawowane dopiero po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół.

15 Pełny Komunikat Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie regulujący duszpasterstwo parafialne w obecnej sytuacji jest umieszczony na stronie internetowej Diecezji Rzeszowskiej – komunikat nr 6., oraz na naszej stronie parafialnej – kategoria – Bieżące wydarzenia w diecezji Rzeszowskiej.

16 ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE. Związek małżeński zamierzają zawrzeć PIOTR SZURLEJ  z Babicy z KAROLINĄ LALIK z Czudca. Zapowiedź 2.

17 Zmiana z czasu zimowego na letni będzie w nocy z soboty 28 marca na niedzielę 29 marca 2020. W niedzielę (29 marca) nad ranem przestawiamy wskazówki zegarów z godz. 2 na godz. 3.

18 Na owocne przeżywanie Wielkiego Postu – wszystkim życzę wielu łask płynących z  Eucharystii która daje życie.

19 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

20 Zachęcam do domowej rodzinnej modlitwy różańcowej, codziennie o 20.30 w łączności z całą wspólnotą modlącego się Kościoła w intencji ustania epidemii.

21 Teraz przed Najświętszym Sakramentem odśpiewamy Suplikacje prosząc Pana Boga o ustąpienie epidemii.