1 Pod hasłem „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa” od 21 do 28 lipca w Kościele katolickim przeżywamy Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców.

2 W ciągu tygodnia w liturgii Kościoła wspominamy następujących świętych: w poniedziałek św. Marię Magdalenę, w wtorek Św. Brygidę, patronkę Europy, w środęśw. Kingę, w czwartek –  św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, w piątek św. Joachima i Annę, rodziców N.M.P.

3 W środę pół godziny przed Mszą świętą wieczorową nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ  CZĘSTOCHOWSKIEJ.

4 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 17.30 nabożeństwo prowadzone przez kapłana i Msza święta.

5 W najbliższą niedzielę 28 lipca – po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów samochodowych i innych środków lokomocji racji liturgicznego wspomnienia  św. Krzysztofa. Przy tej okazji będzie prowadzona zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy.

6 Za wczorajsze sprzątanie kościoła dziękuję rodzinom z Babicy dołu: Annie Adamskiej, Janowi Niedziałek, Beacie Wanat, Beacie Baran, Martynie Tomoń. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 50 zł., na środki czystości. Za kwiaty dziękuję nowożeńcom z wczorajszego ślubu.

7 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Bury, Buż, Kmon, Mac, Mac, Grzebyk, Głuchowska.

8 Za wczorajsze posprzątanie cmentarza dziękuję mieszkańcom – Babica środek: Witoldowi Urban, Piotrowi Urban, Beacie Michałowicz, Joannie Wilk z synem Rafałem, Renacie Moskwa, Markowi Szmigiel, Annie Piwko, Maciejowi Piwko, Beacie Gosztyła, Małgorzacie Cupryś, Ryszardowi Cupryś.

9 Rozpoczęliśmy prace remontowe przy kaplicy cmentarnej związane z jej ociepleniem i położeniem nowej elewacji.

10 Prowadzone są zapisy na Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę  w GRUPIE ŚW. ANDRZEJA BOBOLI. Wyczerpujące informacje są umieszczone na plakacie pielgrzymkowym w gablocie przed kościołem.

11 Wszystkim solenizantom przeżywającym swoje Imieniny w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia.

12 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem. Poprzez ciekawe artykuły pogłębiajmy naszą wiarę oraz zapoznawajmy się z wydarzeniami które mają miejsce w wspólnocie kościoła powszechnego.

13 Za trzy tygodnie będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej. W tym dniu będziemy święcić wieńce dożynkowe, które są wyrazem naszej wdzięczności wobec Pana Boga za zebrane plony zbóż, za to że Bóg zachował nasze zbiory od powodzi, gradu, suszy, ognia. Bardzo proszę o zmobilizowanie się i zrobienie wieńców dożynkowych z poszczególnych rejonów parafii. Do zrobienia wieńców dożynkowych zachęcam dzieci, młodzież, strażaków, dorosłych. Tym bardziej, że Gminne Dożynki odbędą się w Babicy. Bardzo proszę.

14 Miesiąc lipiec, który jest poświęcony Najdroższej Krwi Pana Jezusa. W ciągu tygodnia w czasie Mszy świętej przed błogosławieństwem odmawiamy Litanię do Najdroższej Krwi Pana Jezusa.

15 Dzieciom życzymy bezpiecznych wakacji Panem Bogiem, dorosłym spokojnego tygodnia pod okiem Bożej Opatrzności.