1 Przeżywamy nasze wspólne Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które mają mam pomóc nie tylko dobrze przygotować się na Święta Wielkanocne ale też mądrze przeżyć nasze życie, aby kiedyś z czystym sercem i świadomością dobrze przeżytego życia stanąć przed Panem Bogiem. Dziękujemy księdzu Piotrowi – Dyrektorowi Caritas naszej Diecezji za poprowadzenie w mocy Ducha Świętego tegorocznych rekolekcji parafialnych życzymy Mu wielu łask i wszelkich Bożych darów na drodze kapłańskiej posługi w diecezji wszystkim potrzebującym.

2 W poniedziałek – nabożeństwo do ŚWIĘTEGO JÓZEFA.  

3 W środę – nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.            

4 W najbliższy czwartek  – 25 marca – będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO. Jest to Dzień Świętości Życia, dzień modlitwy w obronie ludzkiego życia od chwili poczęcia. Szczególną formą obrony ludzkiego życia od chwili poczęcia jest tzw. DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO. Na Mszy św. o godz. 17.00 będzie możliwość podjęcia DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO, do której serdecznie zachęcam.

5 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 16.15. będzie wystawienie  Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.45 odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia i o godz. 17.00 będzie Droga Krzyżowa i Msza święta.

6  Zachęcam do uczestniczenia w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. 

 a) DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI  SZKOLNYCH  – W CZWARTEK   O GODZ. 16.30.  

 b) DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH  – JEST W PIĄTEK O GODZ. 17.00.   

 c)  DROGA KRZYŻOWA DLA  WSZYSTKICH – JEST W NIEDZIELĘ O GODZ. 14.00.                                                                       

7 GORZKIE ŻALE W NASZEJ PARAFII SĄ W KAŻDĄ NIEDZIELĘ O GODZ.14.30. NASTĘPNIE MSZA ŚWIĘTA.

 8 Po nabożeństwie Gorzkich Żali i Mszy świętej popołudniowej, jest  KURS PRZED MAŁŻEŃSKI. Kurs przed małżeński będzie około godz. 16.00.

9 W najbliższa SOBOTĘ – 27 marca będziemy przeżywać naszą PARAFIALNĄ WIELKOPOSTNĄ SPOWIEDŹ. PRZEDŚWIĄTECZNĄ. Będzie 3 księży z dekanatu. O godz. 09.00 będzie Msza święta na rozpoczęcie Spowiedzi. Spowiedź przed południem będzie od godziny 09.30 do godziny 12.00, z półgodzinną przerwą od 11.00 – 11.30. Po południu Spowiedź będzie od godz. 14.30 do godziny 17.00, z półgodzinną przerwą od 16.00 – 16.30.

W godzinach Spowiedzi będzie wystawienie  Najświętszego Sakramentu i okazja do osobistej Adoracji Pana Jezusa w ciszy. Nie będzie Mszy św. wieczorem.

10 Zmiana z czasu zimowego na letni będzie w nocy z soboty 27 marca na niedzielę 28 marca 2021.                         

11 Najbliższa Niedziela jest NIEDZIELĄ PALMOWĄ. Na wszystkich Mszach św. poświęcimy palmy. Niedzielą Palmową rozpoczniemy przeżywanie wydarzeń zbawczych WIELKIEGO TYGODNIA.

12 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła dziękuję rodzinom: Agnieszce Pokrywka, Joannie Wilk, Gabrieli Moskwa, Aleksandrze Pękosz, Annie Wójcik. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 100 zł. na kwiaty do Bożego Grobu.

13 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Kraska, Delikat, Stochła, Sanecki, Pietrzyk. Sprzątanie będzie po spowiedzi o godz. 17.00.

14 W ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą św. i nabożeństwami jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do osobistej adoracji, modlitwy w ciszy i spowiedzi świętej.                                                                    

15 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana  i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.