1 Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu zachęca nas do wyciszenia i podjęcia walki z złymi pokusami.

2 W poniedziałek – nabożeństwo do ŚWIĘTEGO JÓZEFA.

3 W poniedziałek – na Mszę świętą zapraszam młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania z klasy 8. Proszę przynieść indeksy.

4 W środę – nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.            

5  W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 16.00 będzie wystawienie  Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia i o godz. 16.45 będzie Droga Krzyżowa. 

6 Referat Misyjny przypomina, że II Niedziela Wielkiego Postu jest dniem modlitwy za Kościół Misyjny, ofiarą do puszek wspomagamy dzieło misyjne Kościoła. Bardzo proszę, by panie z Caritas w następną niedzielę w miarę możliwości przeprowadziły zbiórkę.  

7 Zachęcam do uczestniczenia Drodze Krzyżowej. 

a) DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI Z SZKOŁY PODSTAWOWEJ – W CZWARTEK godzina. 16.30.

b) DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH  – W PIĄTEK godzina 16.45.

c) DROGA KRZYŻOWA DLA WSZYSTKICH – W NIEDZIELĘ o godzinie 14.00.

8 Zachęcam do uczestniczenia w nabożeństwie GORZKICH ŻALI. W NASZEJ PARAFII GORZKIE ŻALE SĄ W KAŻDĄ NIEDZIELĘ o godzinie 14.30. NASTĘPNIE MSZA ŚWIĘTA.

9 Po nabożeństwie Gorzkich Żali i Mszy świętej popołudniowej, będzie Kurs przed małżeński – o godz. 16.00.

10 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła i ofiarę 20 zł. dziękuję rodzinie Lucynie i Jerzemu Łętowskim.

11 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Śnieżek, Bieszczad, Górka, Machowski, Gątarski.

12 Za pracę na rzecz parafii dziękuję parafianom: Antoniemu Pasternak, Janowi Jucha, Henrykowi Pokrywka. Za dekorację wielkopostną dziękuję p. Anecie Jakóbskiej.  

13 Zachęcam do wielkopostnej jałmużny. Na bocznych ołtarzach wyłożone są  wielkopostne skarbonki. Ofiary z skarbonek będą zbierane w niedzielę Miłosierdzia i przeznaczone dla ludzi potrzebujących pomocy.

 14 W zakrystii można nabyć baranki z Caritasu na stół wielkanocny.

15 W zakrystii można nabyć wielkanocne świece tzw. PASCHAŁKI. Można je zapalić w czasie uroczystego śniadania wielkanocnego i obiadu w święta wielkanocne. Tak jak przy wigilii palimy świecę wigilijną tak przy śniadaniu wielkanocnym zapalmy świecę zwaną Paschałką, która jest zmniejszoną kopią tego dużego Paschału, który święcimy w Wielką sobotę. Paschałki są z Caritasu i ofiary z nich przeznaczone są na rzecz ludzi ubogich. 

16 Za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu (100 zł.), dziękuję p. Marii Rataj i córce.                                      

17 Aby pogłębić naszą wiarę i wiedzę, zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem.

18 W ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą św. lub nabożeństwem jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do osobistej adoracji, modlitwy w ciszy i spowiedzi.

19 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana  i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.