1 Przed nami ostatnie dni Adwentu. Po spowiedzi przedświątecznej, z czystym sercem przygotowujemy się do przeżywania pamiątki Narodzin Pana Jezusa przez udział w Mszach świętych roratnich i Nowennie do Dzieciątka Jezus. 

2 Od poniedziałku do czwartku Msze święte roratnie będą rano o godz. 08.00. Nie będzie Mszy św. wieczorem. Pół godziny przed Mszą świętą będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość adoracji Pana Jezusa w ciszy i okazja do spowiedzi. 

3 W poniedziałek – nabożeństwo do ŚWIĘTEGO JÓZEFA.

4  W wtorek o godz. 17.00 będziemy montować Szopkę Bożonarodzeniową oraz ustawiać choinki. Bardzo proszę o pomoc Radę Parafialną oraz chętnych panów do pomocy. O wystrojenie choinek proszę również młodzież z naszego K.S.M. oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania i starszych ministrantów.

5 W środę – nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.     

6 W czwartek – wieczorem uroczystą Wieczerzą wigilijną w gronie najbliższej rodziny rozpoczniemy świętowanie Tajemnicy Bożego Narodzenia. Wigilię przeżyjmy z głęboką wiarą. Należy przeczytać fragment Pisma świętego o BOŻYM NARODZENIU, należy podzielić się opłatkiem z wszystkimi zasiadającymi przy stole wigilijnym, składając  sobie świąteczne życzenia, niech nie braknie również modlitwy za całą rodzinę, pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych. Pielęgnujmy wspólny rodzinny śpiew kolęd. Na stół wigilijny podajemy pokarmy bezmięsne. Nie podajemy żadnego alkoholu. Tego szczególnego wieczoru nikt nie powinien być sam. Pomyślmy o ludziach samotnych. W ciągu dnia w miarę możliwości odwiedźmy groby naszych bliskich, którzy zasiadali z nami do stołu wigilijnego a dziś w wieczności uwielbiają Pana Jezusa. W dzień wigilijny powstrzymajmy się od pokarmów Mięsnych. Po wigilii  zgodnie z tradycją o PÓŁNOCY – MSZĄ ŚWIĘTĄ – PASTERKĄ POWITAMY NOWO NARODZONEGO PANA JEZUSA.                                               

7 W PIĄTEK – UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA. W czasie Mszy świętej i w gronie rodzinnym będziemy wspólnie przeżywać pamiątkę przyjścia Chrystusa na ziemię. Msze święte jak w niedzielę o godz. 07.00, 09.00, 11.00. Oczywiście postu w piątek nie ma. 

 8 W SOBOTĘ – drugi dzień świąt – uczcimy ŚWIĘTEGO SZCZEPANA  PIERWSZEGO MĘCZENNIKA. Msze święte jak w niedzielę o godz. 07.00, 09.00, 11.00. W czasie Mszy św. poświęcimy owies.        

 9  W NIEDZIELĘ – wypada ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY. Będziemy modlić się za wszystkie rodziny.

10 W niedzielę wypadają również Imieniny naszego Księdza Biskupa Jana Wątroby z racji liturgicznego wspomnienia św. Jana Ewangelisty, które zawsze wypada 27 grudnia. W tym roku jest to niedziela Świętej Rodziny. Czcigodnego solenizanta będziemy polecać Bożej opiece.               

11 W niedzielę na Mszach św. poświęcimy wino. Proszę przynieść swoje wino do poświęcenia. Nie będzie kosztowania wina w kościele.

12 Bardzo dziękuję panu przewodniczącemu Rady Parafialnej p. Sebastianowi Szczepek za zamówienie w Nadleśnictwie Strzyżów choinek. Dziękuję panom Henrykowi Pokrywka, Antoniemu Pasternak, Grzegorzowi Borowiec, Markowi Szmigiel, Wojciechowi Rataj i jeszcze raz Sebastianowi Szczepek za wycięcie i przywiezienie choinek, które będą upiększać naszą świątynię w okresie Bożego Narodzenia.

13 Za wczorajsze posprzątanie Kościoła dziękuję rodzinom: Agacie Marcinowskiej, Grażynie Dymnickiej, Patrycji Ślączka, Barbarze Lisowskiej, Renacie Buż, Sandrze Buż.  Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 120 zł. na potrzeby parafii, p. Jadwiga Buż 30 zł., p. Edyta Rusinek 50 zł. Dziękuję.   

14 W Zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne. Opłatki są już poświęcone. Nie ma już świec wigilijnych.   

 15 Wszystkim życzę chrześcijańskiej atmosfery wieczoru wigilijnego miłości i pokoju w sercu. 

16 W związku z tym, że rząd postanowił utrzymać obostrzenia dotyczące liczby wiernych w kościołach, podtrzymana zostaje dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy św., w niedziele i święta nakazane. Dyspensa jest przywilejem, a nie obowiązkiem. Biskup Jan Wątroba będzie przewodniczył Eucharystii w dzień Bożego Narodzenia w katedrze rzeszowskiej o godz. 10.30. Będzie ona transmitowana przez TVP Rzeszów.

17 Te ostatnie dni adwentowego czuwania zawierzamy Maryi Niepokalanej. O Maryjo, bez grzechu…   

 18 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.