1 Jak co roku Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego SAC prowadzi badania dominicantes i communicantes. To znaczy ilu wiernych uczęszcza na niedzielną Mszę świętą i ile ludzi przyjmuje Komunię świętą. W tym roku tzw. liczenie wiernych odbędzie się w dzisiejszą niedzielę, 20 października. Po Mszy św. będziemy policzeni.

2 Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny pod hasłem „Ochrzczeni i posłani” . Papież Franciszek miesiąc październik ogłosił jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. W ciągu tego misyjnego tygodnia w modlitwie różańcowej będziemy polecać Panu Bogu przez wstawiennictwo N.M.P. – Gwiazdy Nowej Ewangelizacji  – działalność misyjną Kościoła.

3 W wtorek – przypada liturgiczne wspomnienie świętego Jana Pawła II.

4 W środę – NABOŻEŃSTWO DO MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ połączone z różańcem.

5  W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA połączone z różańcem.O godz. 16.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 17.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i będzie różaniec.

 6 W nocy z soboty 26 na niedzielę 27 października o godzinie 3 przesuniemy  zegarki na godzinę 2. Czyli śpimy o godzinę dłużej. Przechodzimy w czas zimowy.

7 W następną niedzielę przypada rocznica POŚWIĘCENIA WŁASNEGO  KOŚCIOŁA. W czasie Mszy świętych będziemy dziękować Panu Bogu za nasz parafialny Kościół i będziemy się modlić za wszystkich, którzy go budowali wkładając niemały trud w jego powstanie w tych niełatwych dla Kościoła czasach.

 8 O poprowadzenie różańca w tym tygodniu proszę: w poniedziałek – Różę p. Jadwigi Papciak,w wtorek – Szkolne Koło Caritas, w środę – Różę p. Mariana Pszonki, w czwartek uczniów z klasy 2 z rodzicami, w piątekRadę Duszpasterską, w sobotęRóżę p. Marii Rataj.

 9 Za wczorajsze sprzątanie kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom: Danucie Krok, Marii Sitek, Małgorzacie Cupryś.

 10 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Elżbieta Kuś, Pokrywka, Mazur, Jucha, Piwko.

 11 Za wczorajsze posprzątanie cmentarza i uprzątnięcie uschniętych bukszpanów dziękuję Radzie Parafialnej i mieszkańcom Osiedla. Dziękuję panom: Sebastianowi Szczepek, Piotrowi Szczepan, Piotrowi Różewicz, Krzysztofowi Lassota, Antoniemu Pasternakowi, Henrykowi Pokrywka, Maciejowi Szurlej, Łukaszowi Pijar z synem.

Dla wielu parafian dużym utrudnieniem są rozrosłe tuje na cmentarzu, które swoim igliwiem brudzą i niszczą groby oraz stanowią utrudnienie dla konduktu pogrzebowego na alejkach cmentarnych. Dlatego też po konsultacji z Radą parafialną będą wycięte, a na ich miejsce będą posadzone inne krzewy niskopienne.  

12 Na bocznych ołtarzach oraz na stoliku z prasą katolicką wyłożone są KARTKI WYPOMINKOWE. Proszę zabrać i wypisać zmarłych z swoich rodzin oraz innych bliskich naszemu sercu. W miesiącu listopadzie będziemy się modlić, polecając Bożemu Miłosierdziu ich dusze.

13 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem. Poprzez ciekawe artykuły pogłębiajmy naszą wiarę i naszą wiedzę.

14 Serdecznie zapraszam i zachęcam do uczestniczenia w nabożeństwach Różańcowych. Wszystkim życzę miłej niedzieli i spokojnego tygodnia.    

15  Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,
szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła. Amen