1 Dzisiejszą ofiarą do puszek wspieramy naszą diecezjalną rozgłośnię –  katolickie  RADIO VIA w ramach przeżywanego 54 Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu.

2 Jesteśmy świadkami różnych ataków na Kościół i na wszystko co stanowi fundament naszej wiary. Zło w wymiarze fizycznym i duchowym próbuje usunąć Pana Boga z ludzkiego życia, pozbawić nas wiary, ufności i nadziei. Potrzebna jest nam pomoc z nieba. O tę pomoc dla Kościoła Chrystusowego o obronę naszej wiary będziemy w każdy poniedziałek prosić ŚWIĘTEGO JÓZEFA – Oblubieńca N.M.P. i opiekuna Kościoła świętego. W każdy poniedziałek 20 minut przed Mszą św. będzie NABOŻEŃSTWO DO ŚW. JÓZEFA. 

3 W poniedziałek – nabożeństwo do ŚWIĘTEGO JÓZEFA.

4 W poniedziałek – przypada również liturgiczne wspomnienie św. Mateusza – ewangelisty.

5 W środę – przypada liturgiczne wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.

6 W środę – nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ. 

7 W piątek – nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.

8 Za wczorajsze posprzątanie Kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom z Babicy – dołu: Ewie Grzebyk, Bogusławie Głuchowskiej, Zbigniewowi Antosz, Pawłowi Jakóbskiemu, Kazimierze Wolan. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę   100 zł. na potrzeby parafii, p. Maria Drążek 50 zł. 

9 Za wczorajsze posprzątanie parkingu dziękuję 2 kolejce: Mariuszowi Wolan, Łukaszowi Wolan, Janowi Szczepan, Małgorzacie Zając, Annie Niemiec, Maciejowi Dziobek. Za wczorajsze sprzątanie parkingu dziękuję również Annie i Grzegorzowi Borowiec, Joannie Wilk, Janowi Łyszczak. Została uporządkowana duża część parkingu za co jestem wdzięczny wszystkim sprzątającym. Została jeszcze do uporządkowania dalsza część parkingu, bo nie sposób było to zrobić w ciągu jednego dnia, dlatego w najbliższą sobotę proszę również 2 kolejki do sprzątania – jedną do kościoła drugą na parking. 

10 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Kotowicz, Herian, Buż, Łuc, Bardzik, Prędki. Tak grupa będzie sprzątała w kościele. Proszę jeszcze na sobotę dodatkowo drugą kolejkę do porzątania parkingu. Druga kolejka to rodziny: Drążek, Jacek Zieliński, Wójcik, Wacław Zielińsk, Masłyk. Gdyby padał deszcz to sprzątania parkingu nie będzie i ta kolejka zostaje w domu. Dziękuję za zrozumienie. Gdyby ktoś chciał pomóc w porządkowaniu parkingu serdecznie zapraszam.

11 Bardzo proszę, aby w najbliższą sobotę o czystość na cmentarzu zadbali parafianie z Przylaska.

12 Proszę wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych. Wszyscy zatem którzy nie mają przeciwwskazań zdrowotnych powinni w czasie nabożeństw mieć zasłonięte usta i nos. 

13 Zachęcam do pogłębiania wiary i wiedzy poprzez  czytanie prasy katolickiej, która jest wyłożona pod chórem.  Znajdziemy tam ciekawe artykuły, które pomogą nam pogłębić nasza wiarę i wiedzę.    

14 W ciągu całego tygodnia o godz. 17.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji Pana Jezusa w ciszy oraz okazja do spowiedzi świętej.

15 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.