1 W ciągu tygodnia w liturgii Kościoła wspominamy następujących świętych: w poniedziałek św. Bernarda, w wtorekśw. Piusa X, w środę –N.M.P. – Królowej, w czwartek bł. Władysława Findysza, w piątek – św. Bartłomieja – Apostoła, w sobotę – św. Ludwika,  w niedzielę uroczystość MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.
2 W środę pół godziny przed Mszą świętą wieczorową nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.
3 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 17.30 nabożeństwo prowadzone i Msza święta.
4 Dożynki Diecezjalne odbędą się w niedzielę – 26 sierpnia w Rzeszowie przy Katedrze. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00.
5 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła i kwiaty dziękuję następującym rodzinom: Władysławie Bardzik, Agnieszce Łuc, Ewie Fendryk, Stanisławowi Prętki, Tomaszowi Wójcik. Rodziny sprzątające kościół złożyły ofiarę 30 zł. na środki czystości.
6 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Pokrywka, Bełch, Piwko, Niedziałek, Frankowski.
7 Bardzo dziękuję wszystkim, którzy trudzili się przy przygotowaniu Wieńców Dożynkowych na uroczystość Matki Bożej Zielnej. Niech dobry Bóg błogosławi wasz trud a Matka Boża uprasza wam potrzebne łaski.
8 Za pracę na rzecz parafii przy modernizacji sanitariatów dziękuję p. Antoniemu Pasternak, panu Tomaszowi Kołodziej oraz panom Romanowi Sidor i Rafałowi Sidor.
9 Początkiem minionego tygodnia przed kościołem został położona nowa nawierzchnia asfaltu ponieważ stara nawierzchnia wymagała gruntowej naprawy. Za pomoc w tej inwestycji dziękuję panu Wójtowi Gminy Czudec Stanisławowi Gierlak, panu przewodniczącemu Rady Gminy Stanisławowi Kołodziej i panu sołtysowi Janowi Łyszczak. Koszty finansowe powierzchni asfaltowej zostały pokryte z pieniędzy parafialnych.
10 Dyrekcja Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Babicy prosiła o przekazanie informacji, iż tydzień integracyjny dla dzieci przedszkolnych będzie w dniach 27. 08. – 31.08. 2018r., w godz. 09.00 – 12.00. Dyrekcja zaprasza rodziców dzieci przedszkolnych na spotkanie informacyjne dnia 29.08.2017 o godzinie 16.00.
11 Proszę, aby o porządek na cmentarzu w tym miesiącu w najbliższą sobotę zatroszczyli się mieszkańcy Babica – góra, od rodzin Marcinowski, Rusinek cała kolonia do rodziny Ficek.
12  Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Mateusz Muller z Zarzecza, par. Lubenia z Justyną Rak z Babicy. Zapowiedz 2. Wojciech Niedziałek z Babicy z Małgorzatą Maziarz z Rzeszowa par. Bożego Ciała.   Zapowiedz 2.
13 Wszystkim Solenizantom przeżywającym swoje Imieniny w tym tygodniu składamy życzenia.
14 Całej wspólnocie parafialnej i wszystkim gościom życzymy spokojnego tygodnia pod Opieką Matki Bożej Wniebowziętej.