1 W dniach 19-26 lipca 2020 r. będziemy obchodzić 21. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących – będziemy się modlić za wszystkich użytkowników dróg o bezpieczne podróżowanie.

   2 W ciągu tygodnia w liturgii wspominamy świętych: w poniedziałek – błogosławionego Czesława,  w środę –  św. Marii Magdaleny, w czwartek – św. Brygidy, w piątekśw. Kingi, w sobotę św. Jakuba – apostoła i św. Krzysztofa, w niedzielę – św. Anny. Wszystkim Solenizantom składam serdeczne Życzenia.

3 Jutro, 20 lipca (poniedziałek) br. przypada siódma rocznica ingresu biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej i objęcia rządów w naszej diecezji. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o naszym Pasterzu, wypraszając dla niego światło Ducha Świętego i potrzebne łaski.

  4 W środę, pół godziny przed Mszą św. nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

  5 W piątek, pół godziny przed Mszą św. nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.

  6 W niedzielę, po każdej Mszy św. poświęcimy samochody.

  7 Za wczorajsze posprzątanie Kościoła, kwiaty i wypranie komży dziękuję rodzinom z Kosiny: Annie i Grzegorzowi Borowiec, Katarzynie i Jackowi Grzebyk, Bożenie Pietrucha, Januszowi Rzegockiemu, Krzysztofowi Rynkiewicz, Bogusławowi Piskadło. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 60 zł. p. Bronisława Pizło 30 zł,. p. Maria Rynkiewicz 20 zł.

  8 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Działów. Są to rodziny: Rataj, Czarnik, Czyż, Pokrywka, Pokrywka.

  9 Dziękuję młodzieży bierzmowanej i ich rodzicom za złożoną ofiarę z okazji Bierzmowania. Zostały zakupione 2 ornaty liturgiczne.

10 Bardzo proszę, aby o porządek na cmentarzu w tym miesiącu w najbliższą sobotę zatroszczyli się mieszkańcy Babicy – środek od rodzin Urban, Sanecki, Urban  do rodzin, Gosztyła, Lenart, Szmigiel – rodziny z obu stron ulicy. Proszę wykosić trawę na cmentarzu i wokół kaplicy cmentarnej.

  11 Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Wojciech Drozd z Babicy z Edytą Skowron z Lubeni. Zapowiedź 3. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Damian Rusinek z Babicy z Nataszą Wójcik z Strzyżowa  z par. św. Józefa Sebastiana Pelczara. Zapowiedź 1.

  12 W ciągu całego tygodnia o godz. 17.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji Pana Jezusa w ciszy oraz okazja do spowiedzi świętej. O godz.17.45 odmówimy litanię do najdroższej Krwi Pana Jezusa.

 13  Wyjeżdżając na wakacje pamiętajmy o niedzielnej Mszy świętej.

14 Wszystkie parafie Powiatu Strzyżowskiego otrzymały pismo urzędowe od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Strzyżowie. W piśmie tym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny prosi by mobilizować społeczeństwo do rzetelnego przestrzegania zasad zapobiegających transmisji wirusa. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny wyraża  przekonanie, że nasze wspólne wysiłki zaowocują podjęciem działań na rzecz zachowania i umacniania zdrowia. Treść pisma jest zamieszczona w gablocie parafialnej.

15 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.