1 Dziś – nasza Diecezja przeżywa Uroczystość ku czci swojego Patrona – św. Józefa Sebastiana Pelczara – biskupa. Przez wstawiennictwo św. Józefa Sebastiana Pelczara – biskupa – polecamy Panu Bogu całą naszą Diecezję – Księży Biskupów, Kapłanów diecezjalnych i zakonnych, wszystkie osoby życia konsekrowanego, Seminarium Duchowne, lud Boży.  

2 Najbliższy tydzień poświęcony jest modlitwie o Jedność Chrześcijan. Hasłem przewodnim  tego Tygodnia są słowa zaczerpnięte z Księgi Dziejów Apostolskich – Życzliwymi bądźmy. Wspólnie prośmy Pana Boga o Ducha Jedności – bądźmy apostołami Jedności.

3 W WTOREK, przypada dzień Babci  i Dziadka. Pamiętajmy o naszych babciach i dziadkach żyjących i zmarłych. W czasie Mszy św. będziemy polecać ich Bożej opiece i Bożemu Miłosierdziu.

4 W WTOREK, w Domu Ludowym w Babicy w godzinach 10.00 – 17.00 będą rozdawane kody oraz worki na odpady komunalne dla mieszkańców Babicy. Również w tym samym dniu w Domu Ludowym w Wyżne w godzinach 10.00 – 17.00 będą rozdawane kody oraz worki na odpady komunalne dla mieszkańców Wyżne. Informacja wywieszona jest w gablocie parafialnej.

5 W ŚRODĘ, po porannej Mszy św. nabożeństwo do M. B. Częstochowskiej. Serdecznie zapraszam.

6 W PIĄTEK, po Mszy świętej nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Po Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem będzie chwila osobistej Adoracji Pana Jezusa w ciszy do godz. 08.30. Na zakończenie adoracji odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszam.

7 W NIEDZIELĘ, 26 stycznia w Domu Ludowym o godz.16.00.odbędzie spotkanie opłatkowe dla GRUP PARAFIALNYCH: Rady Duszpasterskiej, Caritas parafialnego i Akcji Katolickiej.

8 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła dziękuję rodzinom: Beacie i Ryszardowi Wiater, Grażynie Miazga z córką, Annie Kozik, Małgorzacie Borowiec z córką. Rodziny sprzątające złożyły ofiarę  80 zł., na potrzeby kościoła.

9 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Krzysztofa Grzebyka, Łętowski, Pietrzyk, Jakóbowicz, Śnieżek, Kozik, Kozik.

10 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem, aby pogłębić naszą wiarę i zaznajomić się z wydarzeniami mającymi miejsce w Kościele powszechnym i lokalnym.

11 W ciągu tygodnia wszystkie Msze święte rano o godz. 07.30.

12 WIZYTA DUSZPASTERSKA

a)  PONIEDZIAŁEKod godz. 13.00. Lewa strona w kierunku Czudca wszystkie domy przy głównej drodze. Od rodziny Chmiel do rodziny Brzuszek, Moskwa.

b)  WTOREK – od godz. 13.00. Od rodziny Wiesława Wójcik, domy za torami do rodziny Barbary Wójcik.

 c) ŚRODA – od godz. 13.00. Od rodzin Dobrzański, Bosek, Pasternak, Dobrzański, Pokrywka, domy za torami do rodzin Dziedzic, Pietrzyk.

d) CZWARTEK – od godz. 13.00. Kolonia – od pani Danuty Betlej – do p. Wojciecha Bałchan.

e) PIĄTEK – od godz. 13.00. Osiedle. Od p. Marii Łyszczek z szkoły.

f) SOBOTA – od godz. 09.00. Kosina. Od p. Mieczysława Piskadło.

13 W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: we wtorek św. Agnieszkę, w piątek św. Franciszka Salezego a w sobotę święto Nawrócenia Pawła Apostoła.

14 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.