1 Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy Tydzień Misyjny pod hasłem” „Oto ja, poślij mnie”. Pan Bóg posyła nas wierzących, abyśmy nieśli Chrystusa tym którzy Go jeszcze nie poznali oraz tym którzy odeszli od Niego. Wszyscy czujmy się misjonarzami.

2 Dziś również przypada liturgiczne wspomnienie św. Łukasza ewangelisty, który jest patronem Służby Zdrowia. Dlatego też w tym trudnym czasie w sposób szczególny polecamy Panu Bogu całą Służbę Zdrowia przez pośrednictwo swojego Patrona.

3 Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski poinformował o odwołaniu liczenia wiernych w dzisiejszą niedzielę.

4 Dziś o 14.30 nabożeństwo różańcowa i o 15.00 Msza święta.

5 W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: wtorek – św. Jana Kantego, w czwartek – św. Jana Pawła II.

6 W poniedziałek – 15 minut przed Różańcem nabożeństwo do ŚWIĘTEGO JÓZEFA

7 W środę – 20 minut przed Różańcem nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ. 

8 W piątek – 20 minut przed Różańcem nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.

9 Na skutek sytuacji pandemicznej zostają zawieszone piątkowe spotkania scholki parafialnej.

10 W następną niedzielę przypada rocznica POŚWIĘCENIA WŁASNEGO  KOŚCIOŁA.  W czasie Mszy świętych będziemy dziękować Panu Bogu za nasz parafialny Kościół i będziemy się modlić za wszystkich, którzy go budowali wkładając niemały trud w jego powstanie w tych niełatwych dla Kościoła czasach.

11 Za wczorajsze posprzątanie Kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom: Małgorzacie i Sebastianowi Szczepek, Lidii Pokrywka, Jackowi Pasternak, Tomaszowi Kołodziej, Wojciechowi Pasternak, Magdalenie Zając. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 90 zł. na środki czystości, p. Zofia Szczepan 40 zł, p. Bogusława Sanecka 50 zł. na środki czystości.

12 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Urban, Urban, Jacek, Jabłoński, Kuś.

13W najbliższą sobotę 24 października będzie generalne sprzątanie cmentarza i obejścia cmentarnego przed uroczystością Wszystkich Świętych. Kolejka wypada na Osiedle i Radę Parafialną. Ale bardzo proszę Was wszystkich o pomoc. Chcemy uporządkować także drogę na cmentarz od jej początku od zjazdu z głównej ulicy aż po kaplicę cmentarną. W czasie prac będzie zachowany dystans społeczny.

14 Zachęcam do pogłębiania wiary i wiedzy poprzez  czytanie prasy katolickiej, która jest wyłożona pod chórem.  Znajdziemy tam ciekawe artykuły, które pomogą nam pogłębić nasza wiarę i wiedzę.

15 W ciągu całego tygodnia godzinę przed nabożeństwem różańcowym jest wystawienie najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji Pana Jezusa w ciszy oraz okazja do spowiedzi świętej.

16 W naszej parafii w ciągu tygodnia o godz.17.00 jest modlitwa różańcowa, zaraz po  różańcu o godz. 17.30 jest Msza święta.

17 Wytyczne bp. Jana Wątroby w związku ze stanem epidemii. Osoby chore, starsze i zagrożone nie mają obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Osoby zdrowe, które pozostają aktywne zawodowo i wypełniają swoje obowiązki w dni powszednie, co do zasady nie są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta.Wierni, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie spełnić obowiązku niedzielnego powinni postarać się uczestniczyć w Eucharystii w dzień powszedni lub przynajmniej poświęcić odpowiednią ilość czasu na adorację eucharystyczną.

18 W tym tygodniu ZMIANA CZASU. W nocy z soboty 24 na niedzielę 25 października o godzinie 03.00 przesuniemy  zegarki na godzinę 02.00.  Śpimy o godzinę dłużej. Przechodzimy w czas zimowy.

19 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.