1 W ciągu tygodnia w liturgii Kościoła wspominamy następujących świętych: w wtorekśw. Bernarda, w środę św. Piusa X, w czwartek – N.M.P.- Królowej, w piątek – bł. Władysława Findysza – uroczystości diecezjalne będą miały miejsce w Nowym Żmigrodzie o godz. 11.00, w sobotęśw. Bartłomieja – Apostoła

2 W środę pół godziny przed Mszą świętą wieczorową nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

3 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 17.30 nabożeństwo prowadzone przez kapłana i Msza święta.

4 Dożynki Diecezjalne odbędą się w niedzielę – 25 sierpnia w Rzeszowie przy Katedrze. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00.

5 Za wczorajsze sprzątanie kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom: Henrykowi Drążek, Dorocie Zielińskiej, Grzegorzowi Wójcik, Jolancie Masłyk, Joannie Wójcik. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 50 zł., na środki czystości, p. Wacław Zieliński 50 zł.

6 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Kotowicz, Herian, Buż, Łuc, Bardzik, Prędki.

7 Bardzo dziękuję wszystkim, którzy trudzili się przy przygotowaniu Wieńców Dożynkowych na uroczystość Matki Bożej Zielnej. Niech dobry Bóg błogosławi wasz trud a Matka Boża uprasza wam potrzebne łaski.

8 Została zakończona część pracy przy kaplicy cmentarnej. Kaplica została ocieplona, została położona nowa elewacja na kaplicy. Z czasem zostaną podjęte prace ziemne przy obejściu kaplicy. Za wykonanie nowych parapetów do kaplicy dziękuję panom Janowi Jucha i Ignacemu Pietrzyk.

9 Proszę, aby o porządek na cmentarzu w tym miesiącu w najbliższą sobotę zatroszczyli się mieszkańcy Babica – góra, od rodzin Marcinowski, Rusinek cała kolonia do rodziny Ficek.

10 Dyrekcja Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Babicy prosiła o przekazanie informacji, iż tydzień integracyjny dla dzieci przedszkolnych będzie w dniach 26. 08. – 31.08. 2019r., w godz. 08.00 – 11.00.

11 Zapowiedzi przedślubne. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Paweł Domino z Babicy z Justyną Krauz z Kryłowa. Zapowiedz 1.

12 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem. Poprzez ciekawe artykuły pogłębiajmy naszą wiarę oraz zapoznawajmy się z wydarzeniami które mają miejsce w wspólnocie kościoła powszechnego i lokalnego.

13 Wszystkim solenizantom przeżywającym swoje Imieniny w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia.

14 Całej wspólnocie parafialnej i wszystkim gościom życzymy spokojnego tygodnia pod opieką Matki Bożej Wniebowziętej.