1 Przeżywając 1 Niedzielę Wielkiego Postu prosimy Ducha Świętego o łaskę  modlitwy, pokuty i jałmużny, które pomogą nam zbliżyć się do Pana Boga i otworzyć się na drugiego człowieka.
2 W poniedziałek i wtorek dzieci z Szkoły Podstawowej będą przeżywać swoje Szkolne Wielkopostne Rekolekcje. Program rekolekcji jest umieszczony w gablocie parafialnej i tablicy informacyjnej w szkole.
3 W wtorek w Czudcu odbędzie się dekanalne spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 17..00. Spotkanie rozpocznie się w kościele Mszą świętą, ciąg dalszy odbędzie  się w Domu Parafialnym. Zapraszam członków i sympatyków Akcji Katolickiej.
4 W środę, pół godziny przed Mszą św. nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.
5 W czwartek NIE BĘDZIE DROGI KRZYŻOWEJ DLA DZIECI Z SZKOŁY   PODSTAWOWEJ, ponieważ dzieci będą w uczestniczyć w tym nabożeństwie w wtorek w ramach rekolekcji szkolnych.
6 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. O godz. 16.00 będzie wystawienie  Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i o godz. 16.45 będzie Droga Krzyżowa. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
7 W piątek przedstawiciele Caritas parafialnego udadzą się na Rekolekcje Wielkopostne do Myczkowiec. Rekolekcje potrwają do niedzieli.
8 Ojciec Święty Franciszek, prosi, aby piątek, 23 lutego był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie, włączmy się w to ważne i szlachetne przedsięwzięcie.
9 GORZKIE ŻALE W NIEDZIELĘ  O GODZ.15.00 Z KAZANIEM PASYJNYM, następnie Msza św. bez homilii. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali. Pół godziny przed nabożeństwem Gorzkich Żali będzie Droga Krzyżowa dla wszystkich którzy w ciągu tygodnia nie uczestniczyli w tym nabożeństwie.
10 Referat Misyjny przypomina, że II Niedziela Wielkiego Postu jest dniem modlitwy za  Kościół Misyjny, zbierana jest wtedy ofiara do puszek na cele misyjne. Bardzo proszę, by panie z Caritas w następną niedzielę przeprowadziły zbiórkę.
11 Zachęcam do wielkopostnej jałmużny. Na bocznych ołtarzach wyłożone są  wielkopostne skarbonki. Ofiary z skarbonek będą zbierane w niedzielę Miłosierdzia  i przeznaczone dla rodzin ubogich.
12 Za troskę o czystość naszej świątyni dziękuję rodzinom: Danucie Drozd, Ewelinie Walania, Magdalenie Matertna, Justynie Rak. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 50 zł. na  cele parafialne, Aneta Jewiasz 15 zł.
13 Troskę o czystość naszej świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Drozd Robert, Haligowska, Weber, Warchoł, Szopiński.
14 Zachęcamy do pogłębiania naszej wiary poprzez czytanie prasy katolickiej wyłożonej pod chórem.
15 Kościół w Wielkim Poście zachęca do czytania i rozważania Pisma świętego w ramach wspólnoty rodzinnej i znajomych. Można rozpocząć od Ewangelii wg. Św. Mateusza. Jeden rozdział dziennie. W zakrystii można nabyć Komentarze do Ewangelii wg. Św. Mateusza. Zachęcamy do tworzenia rodzinnych Kręgów Biblijnych. Czas poświęcony Panu Bogu od 8-15 minut dziennie. Spotkanie rozpoczynamy i kończymy modlitwą.
16 WSZYSTKIM ŻYCZĘ WIELU ŁASK POTRZEBNYCH DO GODNEGO  PRZEŻYWANIA WIELKIEGO POSTU.