1 Przeżywamy dziś Trzeci Światowy Dzień Ubogich. Hasłem tegorocznego dnia ubogich są słowa psalmu „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. Bożej opiece polecamy ludzi ubogich materialnie i duchowo.    

 2  Jutro przypada liturgiczne wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózki – patronki naszej diecezji i patronki młodzieży. Na Mszę św. zapraszam kandydatów do bierzmowania, w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, młodzież ta otrzyma poświęcone modlitewniki. Serdecznie zapraszam młodzież naszej parafii, młodzież zrzeszoną w KSM.

3 W środę nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ połączone będzie  z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące – odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia za naszych bliskich zmarłych wypisanych w Wypominkach.

4 W czwartek po Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej.

5 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA połączone będzie z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące. O godz. 16.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 odmówimy Koronkę do Bożego  Miłosierdzia za naszych bliskich zmarłych  wypisanych w Wypominkach.

6 W następną niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Chrystusa Króla. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM. W następną niedzielę przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Bożego Serca i Akt poświęcenia parafii Jezusowi Chrystusowi – Królowi Wszechświata. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7 W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu wspominamy: w poniedziałek –  bł. Karoliny Kózki, w środę – św. Rafała Kalinowskiego, w czwartek – wspomnienie Ofiarowania N.M.P., w piątekśw. Cecylii.

8 Za wczorajsze sprzątanie kościoła i kwiaty dziękuję rodzinom: Małgorzacie Szmigiel, Beacie Gosztyła, Marii Cupryś, Andrzejowi Lenart. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 60 zł., na środki czystości, p. Bogdan Pasternak 50 zł. do kwiatów dołożyły się p. Anna Szmigiel i p. Maria Cupryś.

9 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Marcinowski, Rusinek, Dymnicka, Liswowski, Buż , Buż.

10 Za wczorajszą pracę przy załadowaniu drzewa, jego przewiezieniu i złożeniu w wyznaczonym miejscu dziękuję Panom z Rady Parafialnej oraz parafianom: Sebastianowi Szczepek, Piotrowi Szczepan, Antoniemu Pasternak, Henrykowi Pokrywka, Markowi Szmigiel, Janowi Jucha, Wacławowi Materna, Krzysztofowi Gosztyła, Markowi Bukała, Adamowi Zielińskiemu, Wojciechowi Rataj.

11 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem. Poprzez ciekawe artykuły pogłębiajmy naszą wiarę i naszą wiedzę.

12 W ciągu tygodnia, pół godziny przed Mszą św. modlimy się za naszych zmarłych wymienionych w Wypominkach. W poniedziałek, wtorek, czwartek, sobotę  modlimy się na Różańcu, w środę i piątek odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.

13 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.