1 Przeżywamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Każdego dnia o godzinie 18.00 jest Msza św., po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe na które serdecznie zapraszamy.
2 W środę pół godziny przed Mszą świętą wieczorową NABOŻEŃSTWO DO MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.
3 W piątek o godz. 07. 45 będzie Msza święta na zakończenie roku szkolnego. Na tę Mszę św. zapraszam uczniów naszej Szkoły, rodziców i nauczycieli.
4 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA połączone z nabożeństwem czerwcowym. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i pół godzinna  adoracja w ciszy. O godz. 17.30 nabożeństwo prowadzone przez kapłana.
5 Za wczorajsze sprzątanie kościoła dziękuję rodzinom z Działów: Danucie Nizickiej, Halinie Barć, Elżbiecie Ożóg, Barbarze Barć. Agnieszce Papciak, Monice Wędrychowicz, Agnieszce Papciak. Grupa sprzątające złożyła 35 zł., na środki czystości, p. Jadwiga Papciak 20 zł.
6 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom z Działów: Klęsk, Sworst, Martoń, Drążek, Bieda.
 7 Za porządek na cmentarzu dziękuję mieszkańcom Babicy – dołu paniom i panom: Bogusławie Głuchowskiej, Kazimierze Wolan, Marii Kołodziej, Sebastianowi Szczepek, Tomaszowi Wójcik, Wojciechowi Pasternak, Jackowi Pasternak, Krzysztofowi Adamskiemu, Łukaszowi Niedziałek, Pawłowi Jakóbskiemu, Stanisławowi Mac, Wiesławowi Frankowskiemu.
8 Prowadzone są zapisy na Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę  w GRUPIE ŚW. ANDRZEJA BOBOLI. Wyczerpujące informacje są umieszczone na plakacie pielgrzymkowym w gablocie przed kościołem.

Zaproszenie na 41. Rzeszowską

Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę

           Umiłowani Diecezjanie,

4 sierpnia 2018 r. po raz 41. wyruszy Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej pielgrzymki będą słowa: „Odnów Oblicze”. W roku setnego jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości chcemy podziękować Panu Bogu za wolną Polskę i prosić Ducha Świętego, aby odnawiał oblicze naszej ziemi, naszych rodzin i naszych serc. Serdecznie zapraszam do udziału w pielgrzymce jak największą liczbę diecezjan. Niech nie zabraknie osób z różnych stanów i różnego wieku, które będą się modlić za Kościół, Ojca Świętego, naszą Ojczyznę i rodziny. W związku z czekającym nas w październiku synodem biskupów pod hasłem: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”, bardzo liczę na obecność ludzi młodych oraz ich modlitwę za młodzież całego świata. Wszyscy módlmy się o umocnienie wiary młodzieży. Razem ze św. Stanisławem Kostką, patronem obecnego roku, prośmy, aby ludzie młodzi odkryli i zrealizowali swoje powołanie do świętości. Tych, którzy nie mogą pielgrzymować w sposób fizyczny zapraszam na pielgrzymkę duchową. Znakiem łączności z pielgrzymami, którzy przed tron Królowej Polski poniosą nie tylko swoje intencje, może być udział w duchowej grupie bł. ks. Jana Balickiego. Grupa ta jednoczy głównie starszych, chorych i cierpiących, którzy spotykają się na codziennym różańcu i Apelu Jasnogórskim w kościele św. Krzyża w Rzeszowie oraz tych, którzy łączą się z nimi korzystając z transmisji Katolickiego Radia Via. Znakiem solidarności z pielgrzymami jest również udział w Mszy św. rozpoczynającej pielgrzymkę w sobotę, 4 sierpnia 2018 r. o godz. 6.30 na placu Farnym w Rzeszowie. Wszystkim pielgrzymom już teraz życzę potrzebnych sił, pogody ducha i wytrwania w trudnościach oraz obfitych owoców pielgrzymiego trudu. „Napełnieni Duchem Świętym” na nowo odkryjcie owoce Ducha: „miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność i opanowanie” (Ga 5,22-23). Jasnogórskiej Pani, Królowej Polski, zawierzam wszystkich diecezjan.

+ Jan Wątroba  Biskup Rzeszowski

9 W naszej diecezji buduje się kilka kościołów. W tych budowach pomagają wszystkie parafie z tych i sąsiednich dekanatów gdzie prowadzona jest budowa. Nasz dekanat został wyznaczony przez Ks. Biskupa do pomocy budującego się kościoła p.w. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Strzyżowie. W następną niedzielę z tej parafii przyjedzie do nas kapłan, wygłosi kazanie i zbierze ofiarę na rzecz budującego się kościoła. Bardzo proszę abyśmy w miarę naszych możliwości wsparli to dobre dzieło powstającej nowej świątyni w naszej okolicy. Z góry bardzo dziękuję.
10 W najbliższą niedzielę w liturgii będziemy wspominać świętego Jana Chrzciciela. Wszystkim solenizantom przeżywającym swoje Imieniny w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia. 
11 Zapowiedzi przedślubne.
Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Artur Pasternak z Babicy z Natalią Ślęczka z Lubeni. Zapowiedz 3. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Dawid Dziedzic z Babicy z Pauliną Bomba z Rzeszowa – Słociny. Zapowiedz 1.
12 Wszystkim życzymy spokojnego tygodnia i wielu łask wypływających z Najświętszego Serca Pana Jezusa.