1 Przeżywając 100 rocznicę urodzin Papieża – św. Jana Pawła II, zgłębiajmy pozostawione nam duchowe dziedzictwo, oglądajmy ciekawe programy telewizyjne poświęcone Ojcu świętemu, żyjmy przesłaniem które nam pozostawił Papież – Polak.

2 Jutro – 18 maja o godz. 18 w katedrze rzeszowskiej będzie miało miejsce dziękczynienie w stulecie urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. W tym dniu będziemy również dziękować i modlić się w intencji naszych Księży Biskupów: Jana – z racji 20. rocznicy sakry biskupiej oraz Kazimierza – z racji 60. rocznicy święceń kapłańskich.

3 W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują jutro -18 maja o godz.18.00 widowisko muzyczne Santo Subito – Prorok naszych czasów. Zostaną zaprezentowane utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.

3 W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe – dni modlitwy o urodzaje  i błogosławieństwo Boże w pracy. W czasie Mszy św. – przed końcowym błogosławieństwem odmówimy Litanię do Wszystkich Świętych oraz modlitwy o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. Z przyczyn wiadomych nie będzie procesji do Krzyż misyjnego. Zapraszam do wspólnej modlitwy o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy, by nikomu nie zabrakło chleba, aby omijały nas kataklizmy niszczące plony i ludzką pracę.

4 W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5 W sobotę, w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie pięciu alumnów przyjmie święcenia diakonatu z rąk Biskupa Jana Wątroby. Niech towarzyszy im nasza modlitwa.

6 W niedzielę będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PANA JEZUSA.  

7 W naszej parafii w ciągu tygodnia o godzinie 17.00 modlimy się się na różańcu odmawiając 1 część różańca, o godz. 17.30., nabożeństwo majowe i Msza święta. W środę dodatkowo po różańcu jest nabożeństwo do Matki Bożej Częstochowskiej, zaś w piątek po różańcu jest Koronka do Bożego Miłosierdzia.

8 W niedzielę o godzinie 14.30 modlimy się na różańcu, następnie jest nabożeństwo majowe i o godz. 15.15 Msza święta.

9 Za wczorajsze posprzątanie Kościoła dziękuję rodzinom: Marii Łyszczek, Krystynie Lasota, Marii Sawickiej, Agacie Jelińskiej, Marzenie Leśniak. Grupa sprzątająca złożyła ofiarę 100 zł., na potrzeby parafii, zaś p. Jadwiga Sawicka 20 zł., i p. Stanisława Mania 50 zł. na środki czystości. Za dekorację kwiatową dziękuję nowożeńcom z dzisiejszego ślubu.

10 Bardzo proszę, aby w najbliższą sobotę o czystość w kościele zadbały rodziny z Osiedla – są to rodziny: Piskadło, Bojda, Pijar, Kalisz, Tomaka.

11 Za posprzątanie cmentarza dziękuję mieszkańcom Działów: Henrykowi Pokrywka, Markowi Bukała, Mirosławowi Ciura, Zbigniewowi Szurlej, Bogdanowi Molenda, Stanisławowi Barć, Wojciechowi Rataj oraz młodzieży z Działów: Patrykowi i Dawidowi Łojek, Miłoszowi Grębosz.

12 Za pracę na rzecz parafii dziękuję p. Antoniemu Pasternak.

13 W dalszym ciągu aż do odwołania obowiązuje dyspensa ks. Biskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Wszyscy korzystający z dyspensy w sumieniu w każdą niedzielę powinni uczestniczyć w Eucharystii transmitowanej przez środki społecznego przekazu ( telewizja, radio, Internet).

14 Wobec zapowiedzianej możliwości uczestnictwa w zgromadzeniach religijnych większej liczbie osób, Biskupi polscy zachęcają wszystkich wiernych, aby korzystali coraz odważniej z parafialnej posługi duszpasterskiej, zwłaszcza zaś, aby ci, którzy tego nie uczynili, przystępowali do sakramentu spowiedzi i Komunii świętej, jeszcze w czasie wielkanocnym., Biskupi zachęcają do uczestnictwa w Mszy Świętej, nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie, przy zachowaniu należytych środków bezpieczeństwa sanitarnego.

15 Zachęcam do pogłębiania wiary i wiedzy poprzez  czytanie prasy katolickiej, która jest wyłożona pod chórem. Z prasy katolickiej pozostała tylko Niedziela i Gość Niedzielny. Znajdziemy tam ciekawe artykuły, które pomogą nam pogłębić nasza wiarę i wiedzę.

16 W ciągu całego tygodnia godzinę przed nabożeństwem różańcowym – o godz. 16.00 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji Pana Jezusa w ciszy oraz okazja do spowiedzi świętej.

17 Caritas naszej Diecezji Rzeszowskiej na setną rocznicę urodzin Największego Polaka przekazuje nieodpłatnie obrazek – folder z tekstem Litanii do św. Jana Pawła II  do odmawiania w rodzinach. Foldery są wyłożone na stoliku z prasą katolicką. Proszę wziąć sobie taki folder jeden na jedną rodzinę i modlić się wypraszając potrzebne łaski dla siebie, rodziny , parafii, Ojczyzny przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

18 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen. 

.