1 Dzisiejsza II Niedziela Wielkiego Postu jest dniem modlitwy za Kościół Misyjny, zbierana jest ofiara do puszek na cele misyjne. Modlitwą i ofiarą wspomagajmy Dzieło Misyjne Kościoła.

2 W wtorek będziemy przeżywać uroczystość świętego Józefa – Opiekuna Pana Jezusa i Oblubieńca N.M.P. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o zmarłym ks. Józefie Trzeciaku długoletnim proboszczu naszej parafii. W wtorek  w Jego intencji, z okazji Imienin będzie odprawiona Msza święta. Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne Życzenia.

3 W środę, pół godziny przed Mszą św. nabożeństwo do MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.

4 W czwartek DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI  Z SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM O GODZ. 16.30. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwie.

5 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA wraz z DROGĄ KRZYŻOWĄ. O godz. 16.00 będzie wystawienie  Najświętszego Sakramentu i osobista półgodzinna Adoracja Pana Jezusa w ciszy. O godz. 16.30 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i o godz. 16.45 będzie Droga Krzyżowa. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

6 W piątek przypada 10 rocznica śmierci naszego rodaka + ks. Bronisława Domino. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

7 GORZKIE ŻALE W NIEDZIELĘ  O GODZ.15.00 Z KAZANIEM PASYJNYM, następnie Msza św. bez homilii. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali. Pół godziny przed nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 14.30 będzie Droga Krzyżowa dla wszystkich, którzy w ciągu tygodnia nie uczestniczyli w tym nabożeństwie.

8 Zachęcam do wielkopostnej jałmużny. Na bocznych ołtarzach wyłożone są  wielkopostne skarbonki. Ofiary z skarbonek będą zbierane w niedzielę Miłosierdzia  i przeznaczone dla dzieci z rodzin ubogich.

9 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła dziękuję rodzinom: Zofii Materna, Krystynie Haligowskiej, Anecie Weber, Marii Warchoł, Beacie Pasternak, Stanisławowi Dral. Sprzątający rejon złożył ofiarę 60 zł. na kwiaty do Bożego grobu, zaś p. Julia Pasternak 50 zł., również na kwiaty do Bożego grobu.

10 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Pokrywka, Wójcik, Wójcik, Bosek, Dobrzański Marek, Krok.

11 Dziękuję za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu Różom: p. Mariana Pszonka  – 100 zł., p. Czesława Wójcika – 120 zł. oraz parafiance p. Zofii Kotowicz – 50 zł.

12Proszono, by poinformować, iż tylko do jutra (18 marca ) trwa nabór dzieci do Publicznego Przedszkola w Babicy na rok szkolny 2019 / 2020. Wnioski są do odebrania w sekretariacie szkoły.

13 Proszono, by poinformować, że w dniach od 19 do 22 marca 2019 r. nasze domy odwiedzą KOMINIARZE. Więcej informacji w ogłoszeniu umieszczonym w gablocie.

14 Caritas Diecezji Rzeszowskiej zachęca do przekazania 1% podatku na rzecz pomocy „Bliźni w potrzebie”. Informacje na stoliku z prasą.

15 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem poprzez ciekawe artykuły pogłębiajmy naszą wiarę i naszą wiedzę.

16 ZAPOWIEDZI. Związek małżeński zamierzają zawrzeć.

a) Artur Jabłoński z Babicy z Adrianną Kornak z Rzeszowa. Zapowiedz 2.

b) Mateusz Baran z Babicy z Pauliną Ćwiąkała z Rzeszowa. Zapowiedz 2.

17 Za tydzień w niedzielę (24 marca 2019 r.) SPOTKANIE WIEJSKIE w Domu Ludowym o godz. 11.30. Wśród różnych tematów WYBÓR SOŁTYSA i RADY SOŁECKIEJ. Zapraszamy.

18 Za tydzień w poniedziałek 25 marca, będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO. Jest to Dzień Świętości Życia, dzień modlitwy w obronie ludzkiego życia od chwili poczęcia. Szczególną formą obrony ludzkiego życia od chwili poczęcia jest tzw. DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO. Na Mszy św. o godz. 17.00 będzie możliwość podjęcia DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO, do której serdecznie zachęcam. W ciągu tygodnia na stoliku z prasą katolicką zostaną wyłożone foldery mówiące, czym jest Duchowa Adopcja dziecka Poczętego i co możemy uczynić. Pomyślmy nad tym.

19 Wszystkim życzę wielu łask do pięknego przeżywania Wielkiego Postu – W mocy Bożego Ducha.