1 Pod hasłem: Życie i śmierć. „Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście”, w dzisiejszą niedzielę, (17 stycznia 2021 r.) przeżywamy XXIV Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.

2 W poniedziałek – nabożeństwo do ŚWIĘTEGO JÓZEFA.

3 W wtorek – nasza Diecezja będzie przeżywać Uroczystość ku czci swojego Patrona –  św. Józefa Sebastiana Pelczara – biskupa. Przez wstawiennictwo Patrona diecezji będziemy polecać Panu Bogu całą naszą Diecezję – Księży Biskupów, Kapłanów diecezjalnych i zakonnych, wszystkie osoby życia konsekrowanego, Seminarium Duchowne, lud Boży. 

4  W środę – nabożeństwo do MATKI  BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ.   

5 W czwartek – przypada dzień Babci. Pamiętajmy o naszych babciach  żyjących i zmarłych. W czasie Mszy św. będziemy polecać nasze babcie  Bożej opiece i Bożemu Miłosierdziu.

6 W piątek – przypada dzień dziadka. Pamiętajmy o naszych dziadkach żyjących  i zmarłych. W czasie Mszy św. będziemy polecać naszych dziadków Bożej opiece i Bożemu Miłosierdziu.

7 W piątek – nabożeństwo do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.

8 Najbliższa niedziela (24 stycznia) z woli Ojca św. Franciszka jest obchodzona w Kościele powszechnym jako Niedziela Słowa Bożego. Niech nasze serce będzie żyzną glebą w której zasiane Słowo Boże wyda owoce naszej duchowej wewnętrznej przemiany. Zachęcam do codziennej lektury Pisma świętego.

9 Niedziela, 24 stycznia br. na wniosek Przewodniczącego KEP została ogłoszona „Dniem solidarności z Chorwacją”. Modlitwą i ofiarą wspomóżmy poszkodowanych w trzęsieniu ziemi.

10 Od 18 do 25 stycznia będziemy przeżywać  Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan  z hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc“. Będziemy wspólnie prosili o Ducha Jedności.                                                                                  

11 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła dziękuję rodzinom: Izabeli Ptak, Urszuli Pałys, Ewelinie Rusinek z córką, Natalii Pokrywka, Ewie Wilk. Grupa sprzątajaca złożyła ofiarę 100 zł. na potrzeby kościoła.

 12 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Rybak, Piórek, Boho, Ficek.

13 W tym roku nie ma kolędy w trdycyjnej formie. Natomiast są odprawiane Msze święte. „kolędowe“ w intencji poszczególnych rejonów parafii. W poniedziałek będzie Msza święta w intencji mieszkańców Babicy – „Góra“, w wtorek w intencji mieszkańców Babica – „Kolonia“. Serdecznie zapraszam parafian z tych rejonów.

14 Zachęcam do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem, aby pogłębić naszą wiarę  i zaznajomić się z wydarzeniami mającymi miejsce w Kościele powszechnym i lokalnym.

15 W ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą św. lub nabożeństwem jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do osobistej modlitwy w ciszy i spowiedzi świętej.

16 Przed złymi duchami i wszelkim złem niech nas broni święty Michał Archanioł. Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.