1 Przed nami trzeci i ostatni tydzień Adwentu. Już bezpośrednio przygotowujemy się do przeżywania pamiątki Narodzin Pana Jezusa przez udział w Mszach Roratnich i Nowennie do Dzieciątka Jezus i dobrze odbytej spowiedzi.

2 W związku z Spowiedziami przed Świętami Bożego Narodzenia w naszym Dekanacie – Msze święte w naszej parafii w tym tygodniu będą rano. Od  poniedziałku do soboty o godz. 07.30. W piątek w dzień Spowiedzi parafialnej Msza św. będzie o godz.. 08.30. 

3 Parafialny Zespół Caritas zapraszam na spotkanie w wtorek 18 grudnia na  godz. 17.00 do salki parafialnej.

4 W środę, nabożeństwo do M. B. Częstochowskiej i Dzieciątka Jezus po Mszy świętej.

5 W środę o godz. 17.00 będziemy montować Szopkę oraz choinki. Bardzo proszę o pomoc Radę Parafialną oraz chętnych panów do pomocy. O wystrojenie choinek proszę również młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania oraz  starszych ministrantów.

6 W PIĄTEK 21 grudnia W NASZEJ PARAFII BĘDZIEMY PRZEŻYWAĆ SPOWIEDZ PRZED    ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA Z UDZIAŁEM KSIĘŻY Z DEKANATU. O godz. 08.30 będzie Msza św. na rozpoczęcie Spowiedzi. Spowiedz przed południem będzie od godziny 09.30 do godziny 12.00, z półgodzinną przerwą od 11.00 – 11.30. Po południu Spowiedz  będzie od godz. 14.30 do godziny 17.00, z półgodzinną przerwą od 16.00 do 16.30. Bardzo proszę, by w miarę możliwości przed południem przystąpili do spowiedzi wszyscy, którzy są do w domu. Po południu z spowiedzi będą korzystać wracający z pracy, dzieci z szkoły. Bardzo proszę, spowiedzi nie odwlekać, aby w tym dniu przystąpić do sakramentu pokuty.

7 W piątek NABOŻEŃSTWO DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA połączone z Nowenną do Dzieciątka Jezus. Po Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia odprawimy Nowennę do Dzieciątka Jezus. W czasie sakramentu pokuty będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do osobistej Adoracji i modlitwy.

8 Za wczorajszą troskę o czystość kościoła dziękuję rodzinom: Ewie Wilk, Bogusławie Rybak, Bożenie i Andrzejowi Piórek, Jadwidze i Jackowi Boho, Romanowi Kot. Rodziny sprzątające złożyły ofiarę 120 zł. na dekorację świąteczną.

9 Troskę o czystość świątyni w najbliższą sobotę powierzamy rodzinom: Ficek, Stawarz, Kidacki, Bąk, Lubas, Mediratta, Kucab, Pokrywka.

10 W zakrystii są do nabycia duże świece wigilijne i opłatki.

11 Dziękuję za składane produkty żywnościowe do toreb miłosierdzia i kosza miłosierdzia. Produkty żywnościowe można składać do jutra 17 grudnia.

 12 Zachęcam do czytania świątecznej prasy katolickiej wyłożonej pod chórem.

13 Serdecznie zapraszam do udziału w Roratach i Nowennie do Dzieciątka Jezus. Niech nasze serca wypełnia Boża radość wiary, nadziei i miłości – radość żywej obecności Pana Boga w naszym życiu.